Intel inside vašich hraček

Intel ohlásil první produkty, které jsou výsledkem jeho spolupráce se společností Mattel.
Intel ohlásil první produkty, které jsou výsledkem jeho spolupráce se společností Mattel. Intel je znám téměř všem, ale Mattel spíše těm nejmladším. Ano, společnost Mattel je jedním z nevětších producentů hraček. Co se však za tímto neobvyklým spojením skrývá? Je to počítačová verze mikroskopu a digitální kamery.

První pronikání elektroniky do dětských pokojíků začalo už mnohem dříve, přes autodráhy a různá plyšová mluvící zvířátka až po téměř interaktivní digitální hry. V neposlední řadě sem patří i starý známý Tamagotchi. Za touto spoluprácí však stojí mnohem více.

Výsledný produkt spojuje sílu počítačů a kouzlo hraček do nové generace interaktivního hraní. Intel a Mattel tak spojily síly k zásadnímu převratu v hraní si a učení dětí. Hlavním cílem určitě není revoluce v hračkách. Cílem podniků je především realizování zisku a u společností prodávajících v tomto případě hračky či počítače závisí hlavně na množství realizované produkce a tím pádem na velikosti cílové skupiny spotřebitelů. V dnešní době vyrůstají děti z tradičních hraček rychleji než dříve. V 8 - 9 letech života si přestanou hrát s normálními hračkami a téměř výhradně hrají videohry nebo počítačové hry. Spoluprací se společnostem Intel a Mattel tyto cílové skupiny značně rozšíří.

Jaké tyto produkty tedy jsou?
Jedná se o Intel Play X3 Microscope a Intel Play Me2Cam digital camera. S Intel Play X3 Microscope mohou děti zvětšovat a zobrazovat mikroskopické objekty na svých monitorech a pak si s těmito obrázky hrát. Mikroskop používá technologii digitálního videozobrazování. Tímto způsobem je možné pozorovat, zvětšovat a ukládat si obrázky brouků, rostlin a mnoha jiných objektů. Mikroskop se dá vyjmout z podstavce a tak děti mohou objevovat svět kolem sebe. Software dodávaný s mikroskopem umožňuje zachytávat video a statické obrázky.

Intel Play Me2Cam vytváří ucelený systém hraní, kde se děti navzájem vidí na monitoru a používají svá těla k navigování ve virtuálním světě. Systém Me2Cam se skládá z digitální videokamery a softwaru na CD-ROM. Kamera umožňuje snímat video či obrázky a převádět je do počítače, kde si z nich děti mohu poskládat třeba komiks.

Obě novinky budou světu představeny na veletrhu hraček v New Yorku a měly by být k dostání již od letošního podzimu. Předběžná uváděná cena je u obou hraček uváděna kolem 99 dolarů. Na podzim se dále připravuje celý balík programů a her pod názvem Fun Fair a další balíky aplikací pro učení a rozvoj kreativity budou následovat. Pokud se tak tato generace dětí naučí z počítačů více než hraní her, bude tento strategický krok opravdu významný také pro zákazníky.

A na závěr nějaké informace o společnosti Mattel. S každoročními příjmy ve výši 4,8 miliard dolarů patří k čelním představitelům designu, výroby a marketingu produktů určených dětem. Hlavní sídlo má v Kalifornii, v dalších 36 zemích má své pobočky a své produkty prodává ve 155 zemích po celém světě. Intel snad již představovat nemusím.

Váš názor Další článek: Amazon.com chce letos provést „velkou expanzi“

Témata článku: Video, Software, Intel inside, Mikroskopy, Dítě, Tamagotchi, Hračky, Hraná hra, Tradiční hra, Interaktivní hra, První rostlina, Camera, Hraní, Digitální kamery, Předběžný název, Fair Play, Mattel, Play, Předběžný design


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky