Intel | USA | Čína

Intel nesmí obchodovat s největším čínským dodavatelem serverů. Důvodem je obchodní válka USA a Číny

Obchodní válka mezi USA a Čína stále pokračuje a tentokrát došlo k dalšímu přitvrzení, které aktuálně zasáhlo například Intel. Ten totiž v Číně dodává technologie pro většinu velkých dodavatelů serverových řešení, mezi kterými je kromě již dříve zakázaného Huawei také obří Inspur a další.

Nový zákaz se týká už 20 čínských společností, které jsou vlastněné a kontrolované čínskou armádou, případně jsou přímým dodavatelem. Mezi největší zaměřené na serverový segment patří zmíněný Inspur, který drží polovinu serverového trhu, Huawei má v tomto směru „jenom“ 18,4% podíl.

Klepněte pro větší obrázek
Seznam zákazaných čínských firem

Intel tak musel pozastavit dodávky minimálně pro Inspur, což je pro Intel pochopitelně velký ekonomický problém. Dle vyjádření Intelu by mělo zastavení dodávek trvat jen dva týdny a to jen na konkrétní technologie, v některých případech půjde jen o několik dní. Vše bude záležet na tom, jak Intel vše nastaví tak, aby respektoval nové zákazy.

Klepněte pro větší obrázek
Tržní podíly v čínském serverovém segmentu

Reakcí na tuto událost klesla hodnota akcií Intelu o více než 5 %, přičemž stále není jasné, jak se obchodní válka bude vyvíjet dál a zda se situace ještě nezhorší.

Diskuze (30) Další článek: Librem 14 je notebook pro pravověrné linuxáky. Jde lehce upgradovat a myslí na soukromí

Témata článku: Technologie, Byznys, Intel, USA, Huawei, Čína, Válka, Politika, Donald Trump, Zákaz, Inspur, DOD, Val, Cin, Dodavatel, Nový zákaz, Obchodní válka, Čínský dodavatel, Zákaz prodeje