Intel | Grafické karty | Procesory

Intel do ovladačů přidal 32 nových GPU. Jde o přípravu na mobilní procesory Alder Lake

Intel vypustil do světa nové procesory Core 12. generace (Alder Lake-S), jde však zatím jen o desktopové modely, které jsou jak ve variantách bez, tak i s integrovanou grafikou Xe (Gen12.2). Už ale probíhají přípravy na mobilní čipy, což ukazuje i aktualizace ovladačů, kterou prozkoumali fanoušci z webu LaptopVideo2Go.

Jak je vidět na přehledu, Intel do ovladačů přidal dohromady 32 nových ID neznámých grafických čipů, které přitom patří do skupiny DG2, které Intel označuje jako „Intel Xe Graphics“. V případě DG1 je přitom v ovladačích jen 5 modelů (Intel Iris Xe Max, Iris Xe Pod, Server GPU SG-18M, Iris Xe, UHD Discrete).

Klepněte pro větší obrázek

Dle předpokladů tak jde o grafické čipy, které budou součástí mobilních procesorů řady Alder Lake-M/N (Xe-LP jako Low Power) a výkonnější mobilní verze Alder Lake-P.

Intel již dříve oznámil, že označení nových grafik bude Arc Alchemist, přičemž nové vlny mobilní čipů Core 12. generace bychom se měli dočkat v prvním či druhém čtvrtletí roku 2022. Ve stejném období lze počítat i s rozšířením nabídky desktopových modelů, kterých je zatím pouze šest, respektive tři dle toho, jestli mají integrovanou grafiku, či nikoli.

Diskuze (1) Další článek: Recenze SpaceX Starlink. Vesmírný internet v Česku předvádí slibný start

Témata článku: Notebooky, Intel, Grafické karty, Procesory, Čipy, Intel Xe Graphics, Grafika, Příprava, Low power, Ovladač, Alder Lake-P, Iris Xe, Arc Alchemist, Alder Lake, Iris Xe Max, Alder Lake-S, Core, Model, Procesor, GPU, Grafický čip, Grafické karty na Heureka.czDen D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux