Thufir
21. 7. 2004 • 15:31

Ten mikroskop od intelu byl pěkný šmejd

karel
21. 7. 2004 • 12:42

- Intel není největší výrobce flash pamětí, pořadí dle prodeje za rok 2004 je
1. Samsung, 2. Toshiba, 3. AMD+Fujitsu, 4. Intel
(v NOR pouze, tj. mobily a settop boxy: 1. AMD+Fujitsu, 2. Intel)
- Co se týče stovek miliónů procesorů v bezdrátových produktech, tak to bude
mít Intel poměrně dost těžké, lídrem je ARM se 780 milióny (!!!) procesory
a 80% (!!!) trhu za rok 2003; licencované ARM procesory vyrábí několik let
i Intel a není reálný předpoklad, že by tuto strategii opustil

peto
21. 7. 2004 • 13:52

Len doplnim


Spansion je 60%:40% joint venture AMD a Fujistu a preto je uctovane v uctopvnictve AMd a fujitsu dostane len podiel na hospodarskom vysledku.


 


Inak absolutny suhlas, ten clanok sa neda citat, ak tomu aspon trochu rozumiete. To  je cisty PR Intel-u

ricci
21. 7. 2004 • 23:39

Skvela cisla z horni dolni...


ARM zadne procesory nevyrabi, ale pouze poskytuje licence na architekturu. V ARM rodine je Intel nejvetsim vyrobcem v soucasne dobe.


Nedokazi si ani dost dobre predstavit, kdo a jak by slepil do kupy 780M procesoru za rok a komu by to prodal, pokud vetsina vyrobcu ma jednu nebo 2 fabriky. (Intel 26?)

deamon
21. 7. 2004 • 10:46

jakkoli se clanek snazi vypadat 'insider'-sky, obsahuje - myslim - nekolik zavadejicich informaci:


-- Digitalni mikroskop ---nebyl nikdy chapan jako nova oblast generovani obratu. Podle toho, co Intel vzdy tvrdil, se jednalo o vec, ktera podporuje zajem o vyuziti PC i k jinym vecem, nez je hrani her, psani textu, jednoducha multimedia ---- tedy tehdy proklamovany 'Center of your digital world'. Intel si mohl dovolit par takovych produktu dat na trh, protoze to jednoduse spadalo do jeho 'marketingu' (btw -- byly tam i 'lepsi' kousky - napr. Sound morpher, apod. ... Mikroskop byl celkem 'cool', super - v te dobe - byl i PocketConcert - MP3/WMA prehravac s pevnou pameti s vynikajici kvalitou zvuku). Navic - je naivni si myslet, ze to vyrabel Intel --- a taky jaky by z toho mel business, kdyz v tech hrackach nebyl ani (snad) zadny Intel chip


 


-- Servery ----nemyslim, ze Intel zahajoval svuj dnesni ~90% podil na trhu serveru (kusy) strategii lacineho a malo vykoneho reseni --- to jednak neodpovida nature Intelu a taky myslim, ze by to tak edukovany trh serveru nepripustil v takove mire. Naopak -- Intel zacal se servery pred vice nez 10 lety a pokud to mohu sledovat, tak strategie byla spise v cenove dostupnych, stabilnich, skalovatelnych resenich zalozenych na otevrene architekture a dostupne tisicum partneru a vyvojaru. Z mnoha malych skladacu se staly serverovi skladaci, kteri byli schopni prinest sve know-how a prestat byt jen preprodejci hotovych serveru velkych znacek


 


-- Digitalni domacnost ---- spis nez o produktu je to konceptu --- tj. do PC dnes cpeme naprosto bezne tisice hudby, fotek, filmu a kdoviceho jeste. Veskrze tedy 'zabavny' material, ktery by bylo fajn pouzivat (divat se, poslouchat) i jinde, nez u naseho PC. A to uz bud v obyvaku, kuchyni, na nasem telefonu, PDA.....proste kdekoliv. K tomu je potreba aby hlavne vsechny ruzne pristroje z consumer sveta byly schopny spolu jednoduse bezdratove komunikovat (nejde tedy jen - jak pisete - o propojeni PC s televizi - jednoduse receno)


 


-- Co to znamena 'zajimavy uspech' u AMD, kterym udajne 'vypalilo' rybnik Intelu?  Z nuly se jiste roste velmi dobre, ale nevim, jestli to nejak vyrazne ovlivnilo aktualni stav podilu na trhu. ??

Určitě si přečtěte

Články odjinud