Intel | Procesory | Computex 2019

Intel Core i9-9900KS: první 8jádrový procesor, který dokáže pracovat na frekvenci 5 GHz se všemi jádry najednou

Intel Core i9-9900KS: první 8jádrový procesor, který dokáže pracovat na frekvenci 5 GHz se všemi jádry najednou

Dříve prezentované schopnosti procesorů Intel se pomalu stávají realitou. Intel totiž uvedl nový 8jádrový procesor Core i9-9900KS, který jako první dokáže pracovat až na frekvenci 5 GHz. Na tom by nebylo až tak nic zajímavého, protože turbo frekvence s jedním či dvěma jádry na takové hodnotě jsou u procesorů Intel už celkem běžné. Jenže v tomto případě procesor zvládá frekvenci 5 GHz udržet se všemi jádry najednou.

Procesor podporuje HyperThreading, takže si v jednu chvíli poradí až s 16 vlákny a jeho základní frekvence je 4 GHz. Podporuje operační paměti DDR4-2666 a obsahuje dokonce i integrovanou grafiku v podobě Intel UHD 630. Procesor je odemčený, takže možnosti v přetaktování jsou „neomezené“.

Intel zatím neprozradil TDP, které bude nejspíše vyšší než standardních 95 W jako u Core i9-9900K (maximální frekvence se všemi jádry je 4,7 GHz), stejně tak neprozradil ani koncovou cenu. Dle informací budou ale muset základní desky mít aktualizovaný bios speciálně pro tento procesor.

Zatím není jasné, kdy přesně se nový model procesoru objeví v prodeji, ale lze předpokládat, že bude vyžadovat velmi kvalitní chlazení. Sám Intel prezentoval procesor s vodním chladičem s uzavřeným okruhem.

Diskuze (47) Další článek: Přenosný herní monitor, nové notebooky, sluchátka a další novinky Asusu na Computexu

Témata článku: Hardware, Intel, Procesory, Computex 2019, TDP, Hyperthreading, Procesor, Jádro, GHz, Intel UHD, Frekvence