Byznys | Intel | Procesory

Intel chystá snížení cen procesorů. Chce více konkurovat modelům od AMD

Intel nyní čelí velkému tlaku AMD, které už má 7nm procesory s efektivní architekturou Zen 2 pro serverový, desktopový a v nejnovějším případě i notebookový trh. Intel v minulosti málokdy přišel s většími akcemi se snížením cen, to se ale dle informací Digitimes tento rok změní.

Ve druhé polovině tohoto roku prý Intel chystá zlevňování napříč segmenty a hlavním důvodem má být zmíněná konkurenca od AMD. Právě AMD přineslo výkonné vícejádrové modely za relativně nízké ceny, které jsou v některých extrémních případech i několikanásobně levnější než stejně výkonné modely od Intelu.

Propady cen by přitom měly být opravdu znatelné i oproti minulé generaci, což bylo možné sledovat už dříve, kdy Intel snížil ceny procesorů řady Cascade Lake X až o polovinu.

Je jasné, že Intel bude ceny nastavovat dle současné a budoucí nabídky AMD, které chystá tento rok představit novou generaci procesorů s architekturou Zen 3. Podobně jako minulý rok lze očekávat, že se nejdříve dočkáme serverových modelů, po kterých přijdou desktopové čipy a naposledy pak úsporné mobilní varianty.

Diskuze (26) Další článek: Budoucí kolonisté Měsíce by mohli získávat kyslík přímo z lunárního regolitu

Témata článku: Hardware, Byznys, AMD, Intel, Čipy, Procesory, Architektura, Procesor, Cascade Lake X, Zen, Model, Snížení cen, Cena, Snížení, DigiTimes

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11