Byznys | Intel | Procesory

Intel chystá snížení cen procesorů. Chce více konkurovat modelům od AMD

Intel nyní čelí velkému tlaku AMD, které už má 7nm procesory s efektivní architekturou Zen 2 pro serverový, desktopový a v nejnovějším případě i notebookový trh. Intel v minulosti málokdy přišel s většími akcemi se snížením cen, to se ale dle informací Digitimes tento rok změní.

Ve druhé polovině tohoto roku prý Intel chystá zlevňování napříč segmenty a hlavním důvodem má být zmíněná konkurenca od AMD. Právě AMD přineslo výkonné vícejádrové modely za relativně nízké ceny, které jsou v některých extrémních případech i několikanásobně levnější než stejně výkonné modely od Intelu.

Propady cen by přitom měly být opravdu znatelné i oproti minulé generaci, což bylo možné sledovat už dříve, kdy Intel snížil ceny procesorů řady Cascade Lake X až o polovinu.

Je jasné, že Intel bude ceny nastavovat dle současné a budoucí nabídky AMD, které chystá tento rok představit novou generaci procesorů s architekturou Zen 3. Podobně jako minulý rok lze očekávat, že se nejdříve dočkáme serverových modelů, po kterých přijdou desktopové čipy a naposledy pak úsporné mobilní varianty.

Diskuze (26) Další článek: Budoucí kolonisté Měsíce by mohli získávat kyslík přímo z lunárního regolitu

Témata článku: Hardware, Byznys, AMD, Intel, Procesory, Čipy, Architektura, Snížení, Snížení cen, Model, Zen, DigiTimes, Cena, Cascade Lake X, Procesor, Procesory na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Naprogramovali jsme počítadlo cyklistů do lesa. Na dvě tužkovky vydrží Jirkovi celou sezónu

Naprogramovali jsme počítadlo cyklistů do lesa. Na dvě tužkovky vydrží Jirkovi celou sezónu

** Stavíme jednoduché počítadlo lidí na baterii ** Jaké komponenty se nabízejí? ** Zkusíme si to na stavebnici Tower

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony