Intel chystá procesor s frekvencí 5 GHz i pro notebooky. Nemusí to být přitom strop

Intel chystá procesor s frekvencí 5 GHz i pro notebooky. Nemusí to být přitom strop

Intel chystá nástupce mobilního modelu Core i9-9880H, který už bude patřit do desáté generace řady Core (Comet Lake). Dle uniklých testů nás ale Intel překvapí vysokou frekvencí.

Jak se totiž objevilo v databázi testovacího programu 3DMark, nový mobilní osmijádrový procesor Intel Core i9-10880H má sice základní frekvenci jen 2,3 GHz, v rámci turba se ale dokáže přetaktovat až na 5 GHz. Dá se předpokládat, že se to bude týkat pouze jednoho či dvou jader, protože maximální TDP v notebooku má mnohem větší omezení než u desktopových počítačů.

Klepněte pro větší obrázek
Informace o procesoru z databáze 3DMarku

Pro nejvýkonnější herní notebooky by měl Intel uvést ještě vyšší model Core i9-10980H/K, u kterého se zatím předpokládá základní frekvence 3,1 GHz a turbo až do 5,3 GHz. Jaká bude realita a jak bude vypadat chlazení a spotřeba takového notebooku? Na odpovědi si budeme muset ještě chvíli počkat.

Intel už ale rozhodně nemá tak volnou pozici, protože výkonné mobilní čipy představilo už i AMD, takže se dočkáme i slušného boje na poli herních notebooků.

Diskuze (14) Další článek: Zabalené neurony slibují léčbu epilepsie nebo roztroušené sklerózy

Témata článku: Notebooky, Procesory, Intel, AMD, Hry, Čipy, TDP, Notebook, Strop, Procesor, Frekvence, Comet Lake, GHz, Core