Notebooky | Intel | Grafické karty

Intel chystá pět mobilních grafických karet Arc Alchemist. Nejvýkonnější model bude mít 16 GB paměti

Intel tento rok uvede vlastní samostatné grafické karty Arc Alchemist jak pro desktop, tak i pro notebooky. Na twitteru unikl seznam chystaných modelů právě pro notebooky a jak to vypadá, Intel si připravil celkem pět modelů.

Mobilní varianty grafických karet Arc Alchemist od Intelu (DG2 NB) budou v nejnižším případě začínat s 96 exekučními jednotkami (EU) a 4 GB paměti GDDR6, přičemž nejvyšší model dostane rovnou 512 EU a 16 GB paměti GDDR6 s vysokou propustností 512 GB/s. Tento model by měl soupeřit s hi-endovými modely od Nvidie i AMD.

FJ2nIZKUcAAy9at.jpeg

Střední modely budou vybavené 8 GB nebo 12 GB paměti, přičemž spekulovaný model s 448 EU nejspíše pro notebooky nebude a dočkáme se ho pouze na desktopu. V tabulce bohužel chybí to zásadní – TDP. Právě v notebooku je spotřeba kritickou záležitostí, byť v rámci normální práce se bude používat integrovaný grafický čip v procesoru.

U nejnižších modelů s 96 EU a 128 EU lze čekat výkon ve stylu řady MX od Nvidie, tedy low-end, který ale i přes to nabídne vyšší výkon než integrovaná grafika Intel Xe.

Diskuze (12) Další článek: Tyto fotky byly původně černobílé. Barvy jim dodala umělá inteligence MyHeritage

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,