Intel chystá nové... Pentium MMX!

Výrobci ultraplochých notebooků si vynutili pokračování, Pentium MMX se vrací z věčných lovišť.
Ačkoliv nástup mobilních Pentií II byl velmi slušný, přece jenom stále ještě jde o procesor nevhodný pro ty nejplošší, nejtitěrnější a nejelegantnější subnotebooky, jaké by producenti rádi zákazníkům dopřáli. Ano, i např. docela nedávno uvedená Toshiba Portégé 3010CT používá Pentium MMX 266MHz.

Aby zajistil těmto produktovým řadám svých partnerů delší životnost, nabídne Intel v prvním čtvrtletí příštího roku mobilní Pentium MMX taktované na 300Mhz. Nepůjde tedy o široce prodávaný a marketingově podporovaný procesor, ale o speciální produkt pro vytipované zájemce. Není dokonce vyloučeno, že si Toshiba a další výrobci pokračování řady Mobile Pentium MMX vyžádali.

Přesto se tímto krokem zajímavě prodlužuje životaschopnost zastaralé intelské architektury. (Připomeňme si též nedávné licencování Pentií americké vládě pro účely obrany a kosmického výzkumu.)

Intel tedy bude mít začátkem příštího roku tři řady procesorů pro notebooky s „dospělými“ operačními systémy: Pentium II, Celeron a Pentium MMX, dodávané navíc v různých variantách pouzder a konfigurací. Bude to stačit na odvrácení ataku konkurence? Jisté je, že Intel už nic nemá „v kapse“ - jeho faktický monopol odchází do nenávratna a zákazníka bude napříště zajímat jedině poměr cena/výkon.

Diskuze (1) Další článek: Jaké operační systémy a prohlížeče používají čtenáři Živě?

Témata článku: Notebooky, MMX, Pentium, Kosmická obrana

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů