Intel chystá nové... Pentium MMX!

Výrobci ultraplochých notebooků si vynutili pokračování, Pentium MMX se vrací z věčných lovišť.
Ačkoliv nástup mobilních Pentií II byl velmi slušný, přece jenom stále ještě jde o procesor nevhodný pro ty nejplošší, nejtitěrnější a nejelegantnější subnotebooky, jaké by producenti rádi zákazníkům dopřáli. Ano, i např. docela nedávno uvedená Toshiba Portégé 3010CT používá Pentium MMX 266MHz.

Aby zajistil těmto produktovým řadám svých partnerů delší životnost, nabídne Intel v prvním čtvrtletí příštího roku mobilní Pentium MMX taktované na 300Mhz. Nepůjde tedy o široce prodávaný a marketingově podporovaný procesor, ale o speciální produkt pro vytipované zájemce. Není dokonce vyloučeno, že si Toshiba a další výrobci pokračování řady Mobile Pentium MMX vyžádali.

Přesto se tímto krokem zajímavě prodlužuje životaschopnost zastaralé intelské architektury. (Připomeňme si též nedávné licencování Pentií americké vládě pro účely obrany a kosmického výzkumu.)

Intel tedy bude mít začátkem příštího roku tři řady procesorů pro notebooky s „dospělými“ operačními systémy: Pentium II, Celeron a Pentium MMX, dodávané navíc v různých variantách pouzder a konfigurací. Bude to stačit na odvrácení ataku konkurence? Jisté je, že Intel už nic nemá „v kapse“ - jeho faktický monopol odchází do nenávratna a zákazníka bude napříště zajímat jedině poměr cena/výkon.

Diskuze (1) Další článek: Jaké operační systémy a prohlížeče používají čtenáři Živě?

Témata článku: Notebooky, Pentium MMX, Pentium, Kosmická obrana, MMX


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk