Intel | Procesory | Čipy

Intel chce zaujmout krabičkou. Pro své nejvýkonnější procesory Intel Core 11. generace chystá něco speciálního

Intel ještě v tomto čtvrtletí dostane na trh novou generaci desktopových procesorů Core 11. generace s kódovým označením Rocket Lake-S a protože už moc času nezbývá, nyní unikl i design krabiček pro tyto procesory.

Jak je vidět na obrázcích, které získal web Videocardz, Intel už použije nový design. I když zatím unikly jen designy pro některé řady, opět se dočkáme trochu zajímavých odlišností. Zatímco standardní procesory řady Core i9 budou mít běžný tvar v tmavě modré barvě, nejvyšší model Core i9-11900K s odemčeným násobičem se dočká speciality. Celá krabička nejvýkonnějšího čipu totiž bude jakoby zvlněná a ze stran průhledná. 

Už u minulé verze Core i9 výrobce připravil neobvyklé balení v podobě průsvitné krabičky s tvarem diamantu. Zjevně tu jde o nastavení tradice, která nyní pokračuje, byť už noví krabička není tvarově až tak odvážná. 

Nižší řady Core i7, Core i5 i Core i3 budou vyvedené ve světlejší modré barvě, což se bude týkat jak loga, tak i samotné krabičky. Zatím to tedy nevypadá na to, že by si Intel připravil i něco zcela netypického třeba jako Core i9-9900K, tedy pokud nechystá nějaký budoucí tajný model.

Jak se vyrábí 11. generace Intel Core

Diskuze (10) Další článek: Vy a počítač: Kam si v počítači zapisujete poznámky a úkoly?

Témata článku: Intel, Procesory, Čipy, Design, Modrá barva, Nejvýkonnější procesor, Generace, Procesor, Core, Intel Core, Rocket Lake-S, SVE, KrabičkaZaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět