Intel | Grafické karty | Hry

Intel Arc A700 bude soupeřit s GeForce RTX 3060. Porazí ho ale jen v ideálních případech

Intel se pochlubil novým testy nejvyššího chystaného modelu samostatné desktopové grafické karty Arc A770, se kterou chce soupeřit ve středním segmentu. Právě na ten se testy zaměřují a Intel ukazuje, že je na tom relativně dobře.

Intel ale zatím ukázal grafy pouze vybraných her s využitím ray tracingu a v rozlišení Full HD. Dle prezentovaných grafů je na tom Intel Arc A770 ve srovnání s Nvidia GeForce RTX 3060 opravdu dobře a v průměru je asi o 14 % výkonnější. Ve všech hrách byl ale aktivní ray tracing, což částečně ukazuje na to, že se Intel hodně zaměřil na budoucnost. Ostatně o tom jsme psali už v rámci toho, že grafické ovladače Intelu budou starší DirectX 9 už jen emulovat. Intel se tak soustředí na nejnovější rozhraní DirectX 12 a novější.

1080p-gaming-ray-tracing-1920.png

Zatím nejsou k dispozici přesné specifikace karty, ale lze očekávat, že Arc A770 bude mít 32 jader Xe a tedy stejný počet ray tracing jader pro akceleraci. Spolu s technologií Thread Sorting Unit s asynchronním ray tracingem dokáže být nejspíše velmi efektivní. Ray tracing je ve hrách stále rozšířenější, takže je určitě dobrá zpráva, že je Intel velmi dobře připraven. Intel také po vzoru Nvidie nebo AMD chystá softwarovou podporu nejnovějších her s ray tracingem, například s chystaným Batman Knight, který vyjde 21. října.

V grafech je možné vidět i srovnání výkonu grafiky Arc A770 bez a se zapnutou technologií XeSS (balanced a performance), což je taková obdoba DLSS nebo FSR. V tom případě bude ale také záležet na kompatibilitě a zda Intel vyřeší řadu problémů s ovladači.

Diskuze (7) Další článek: Dopadli zakladatele turecké kryptoměnové burzy. Za zpronevěru miliard dolarů mu hrozí přes 40 tisíc let vězení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,