Intel a Kodak pro Photo CD

Firmy Intel a Kodak uzavřely smlouvu ve výši 150 miliónů dolarů za účelem digitálního zpracování fotek z klasických filmů a negativů na CD-R.
Firmy Intel a Kodak uzavřely smlouvu ve výši 150 miliónů dolarů za účelem digitálního zpracování fotek z klasických filmů a negativů.

Systém bude pracovat na principu skenování fotek přímo z negativů a ukládání na CD-R pomocí technologie Intelu. Nebude se však jednat o skenování v přímém slova smyslu (jako bod po bodu). Systém bude obsahovat obrazový snímač CMOS, který je obdobou snímačů u digitálních fotoaparátů. Celá kopie negativu se tedy pořídí v jednom okamžiku. Proces se tedy oproti nynějším principů pořizování fotek na CD výrazně zkrátí. Jako nosič dat bude sloužit Photo CD od Kodaku, na kterém již tato firma delší dobu pracovala. Proto si ji také Intel při vývoji tohoto systému vybral za partnera.

Výhoda fotek v digitální podobě je značná. Počínaje lepší možností editace (v klasické fotografii tzv. "retušování"). Filtrace barev a převod barevné fotografie na černobílou. Přehlednost uložení všech svých fotoalb. Barvy oproti klasické fotografii nikdy nevyblednou. Pomocí grafických programů (např. Adobe) nebo přímo formátu Photo CD můžeme dosáhnout ještě dalších věcí jako např. titulkování a odstranění tzv. "červených očí".

Intel bude vyrábět přímo jednoúčelové systémy, které nebudou obsahovat PC. Tyto systémy pak budou instalovány v obchodech s fotografickými materiály a zákazníci tak přímo dostanou se svým negativem i fotky na CD.

Zařízení bude však možné si pořídit i ke svému počítači. Požadavky na PC jsou procesor Pentium, mechanika CD, minimálně 16 MB RAM a operační systém Windows 95, 98 nebo Windows NT. Uživatelé s operačním systémem Windows 3.1 a Macintosh budou moci fotografie na CD pouze prohlížet a nemohou tak plně využít ostatních funkcí systému.

Výrobek je zatím ve vývoji a prodej se očekává začátkem příštího roku. Cena za jedno Photo CD se odhaduje v rozmezí 8,95 až 10,95 USD.

Váš názor Další článek: Nové Aptivy od IBM vás poslouchají

Témata článku: Windows, Kodak, Fotoalba, Fotografický materiál, Fotka


Určitě si přečtěte

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5