Procesory | Intel | Grafické karty

Integrovaná grafika v nových desktopových procesorech od Intelu nabídne až o polovinu vyšší výkon

Chystané desktopové procesory Intel Core 11. generace s kódovým označením Rocket Lake-S budou oproti konkurenčním Ryzenům od AMD vybavené integrovanou grafikou Intel Xe-LP. I když si na začátek prodeje ještě chvíli počkáme, nyní se objevily první neoficiální testy výkonu této grafiky.

Velký mezigenerační skok v grafickém výkonu už byl znatelný u mobilních čipů Tiger Lake, které už mají rovněž tento nový integrovaný grafický čip Gen12. V tomto případě se testerům z fóra Bilibilli dostal do ruky desktopový procesor Intel Core i5-11500.

Test výkonu grafiky proběhl v programu 3DMark (TimeSpy), kde čip dosáhl na 1 053 bodů, zatímco starší generace v podobě čipu Intel Core i5-10400 dosáhla jen na 693 bodů. Rozdíl je tedy obrovský a o více než 50 %.

Desktopové procesory Rocket Lake-S budou mít dvě varianty integrované grafiky – výkonnější Intel UHD 750 (GT1) s 32 EU a slabší Intel UHD 730 s 24 EU. Lze předpokládat, že tyto grafiky budou stačit na základní hraní v nižším rozlišení, což je určitě dobrá zpráva pro ty, co hrají jen občas a nechtějí utrácet peníze za samostatnou grafickou kartu.

Další větší skok ve výkonu integrované grafiky lze očekávat od procesorů Intel Core 12. generace (Alder Lake-S), které se dostanou na trh koncem roku a nabídnou až 96 exekučních jednotek s mírně vylepšenou architekturou Gen12.1.

Jak se vyrábí 11. generace Intel Core

via WCCFtech

Váš názor Další článek: GeForce RTX 3060 se ještě ani nezačala prodávat a prodejci už rapidně zvyšují ceny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,