Snapchat | Instagram | Facebook

Instagramu to nestačilo. Chystá další kopii Snapchatu jako samostatnou aplikaci

Instagram zkoušel vytvořit vlastní komunikátor, to mu ale nevyšlo. Nyní to zkouší znovu s klonem Snapchatu, který kromě zasílání zpráv umožní automaticky sdílet polohu a statusy s přáteli, informoval o tom web The Verge. Už dříve přitom Instagram od Snapchatu drze zkopíroval funkci příběhů.

Samostatnou komunikační aplikaci Direct provozovatel Instagramu, tedy Facebook, v květnu zcela zrušil. Následně přesunul všechny zaměstnance věnující se této funkci pod tým, který se věnuje Messengeru, jednomu ze dvou hlavních komunikátorů firmy. Nyní to chce ale zkusit znovu s aplikací nazvanou Thread. Ta se má přitom točit kolem blízkých přátel z Instagramu.

Principem se Thread podobá Snapchatu – slouží ke komunikaci pouze mezi vybranými osobami, se kterými můžete sdílet jak Příběhy (které jsou více a více populární hlavně mezi mladými uživateli) a fotky, tak i klasické zprávy či automatické statusy. Mezi ně patří i sdílení polohy, přátelům ale aplikace nesdělí konkrétní polohu na mapě, ale spíše informaci o tom, zda se pohybujete apod. Veškeré publikované novinky jsou tříděné do vláken, stejně tak i zprávy od kontaktů.

Cílí tak hlavně na mladé, kteří se přesunuli z Facebooku právě na Instagram a vypadá to, že sociální síť nehodlá riskovat, že by v útěku pokračovali někam dále. Aktuálním trendem (který potvrzuje i popularita Snapchatu) je právě sdílení pouze mezi úzký okruh uživatelů, což Thread reflektuje. Zatím ale není zřejmé, kdy Facebook novou aplikaci vydá.

Jaké soukromí nabízí různé chatovací aplikace?

Diskuze (3) Další článek: Dell představil nové Chromebooky pro podnikovou sféru. Má se Microsoft začít bát?

Témata článku: Snapchat, Facebook Messenger, Instagram, Facebook, Chat, Instant Messaging, Komunikace, The Verge, Aplikace, Instagram a WhatsApp, Samostatná aplikace, Poloha, Threads, Thread, Komunikátor, Messenger, Příběh, Kopie

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X