Instagramu se nelíbí zkopírovaná videa z TikToku. Přestane je doporučovat

Instagram v minulém roce uvedl Reels, tedy obdobu videí na TikToku, který chce tímto krokem porazit. Mnoho tvůrců ale pro Instagram nedělá unikátní videa a používá ta z TikToku včetně vodoznaku. To se sociální síti nelíbí, a tak je přestane doporučovat.

Reels jsou poměrně nová funkce Instagramu, která umožňuje sdílet poměrně krátká videa s ostatními. Jejich obsah je většinou zábavního charakteru, s nejrůznějšími efekty, přechody a doplněné hudbou. Přehrává se navíc neustále dokola, přes celou obrazovku telefonu a mezi jednotlivými videi lze přecházet jednoduchým posunutím nahoru/dolů. Vše je tak pro uživatele jednoduché na používání.

Klepněte pro větší obrázek 
Podobná videa si Instagram na své síti nepřeje

Méně ale už pro tvůrce, byť Instagram přichází neustále s vylepšeními a funkcemi, které mohou využít. Většina videí nahraná na síť tak vzniká původně na TikToku a až následně jsou nahrána do Reels. A to včetně vodoznaku, který nyní Facebooku vadí, a proto se rozhodl taková videa přestat doporučovat.

To přitom může být pro tvůrce naprosto zásadní – Instagram se rozhoduje na základě vlastních algoritmů, zda vám v sekci Reels nějaké video ukáže, či nikoliv. Sledování konkrétních uživatelů je jen jeden z několika faktorů, které zohledňuje. Pokud tedy video přijde o doporučení, může se mu zásadně propadnout sledovanost.

Krok Instagramu je poměrně jasný a logický – nechce, aby jeho síť byla plná skryté reklamy na přímého konkurenta. Bude ale těžké přesvědčit tvůrce, aby dělali videa pro každou platformu zvlášť. Někdy je to přitom dokonce nemožné, protože ne každá aplikace má všechny funkce.

Reels zamíří i na Facebook

V nedávné době navíc Instagram začal upozorňovat, že jednotlivé publikované Reels může začít zobrazovat i v rámci Facebooku. První náznaky propojení se objevují ve statistikách uvnitř aplikace, jakékoliv odkazy vedoucí na podrobnosti ale nic nezobrazí.

Klepněte pro větší obrázek 
Facebook začíná propagovat další propojení obou sítí

Funkce je tak teprve na začátku, je ale zřejmé, že se Facebook pokusí posílit svůj videoobsah, který poskytuje v rámci svého Facebook Watch, či v Příbězích. Na Facebooku sice Reels nejde nativně vytvářet, jejich propojením s Instagramem by ale získal další atraktivní obsah pro svou sociální síť.

Jak fungují Reels? Podívejte se:

Zdroj: The Next Web

Váš názor Další článek: GeForce RTX 3060 od Nvidie se začne prodávat 25. února. Skutečná dostupnost ale bude opět ve hvězdách

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Mobilní aplikace, TikTok, Instagram, Síť, The Next Web, Facebook Watch, Tvůrce, Aplikace, Hudba, Reels


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC