Chrome | Instagram | Doplňky do prohlížeče

Instagram zrušil lajky. Pokud vám chybí, můžete je opět zviditelnit doplňkem

Na Instagramu se nedávno odhodlali zrušit zobrazování počtu reakcí u příspěvků. Na rozdíl od Facebooku to na této síti nejsou klasické „lajky“, ale srdce, nicméně princip je stejný. Uživatelé tak přestávají být ovlivněni tím, jaký dosah příspěvek má, a soustředí se více na jeho obsah, obhajuje rozhodnutí Instagram. Pro některé je ale měřítko počtu reakcí důležité, obzvlášť pro marketéry. Proto vznikl doplněk pro Chrome, který informace přidá zpět. 

Na Instagramu najdete už i redakci Computeru a Živě

Nový doplněk je užitečným nástrojem pro ty, kteří na Instagram pohlížejí profesně a jsou pro něj data o dosahu příspěvků důležitá. Pro samotné provozovatele účtu je sice počet reakcí stále viditelný, ale pro ostatní už ne. Ve zdrojovém kódu je však informace stále veřejně dostupná, a tak ji doplněk vytáhne.

Pochopitelně to znamená, že je nutné na Instagram pohlížet přes webové prostředí a desktopový prohlížeč, což zrovna u této sítě není moc obvyklé. Ale pro profesní účely je to celkem pohodlné řešení. Kromě počtu lajků u cizích účtů přehledně uvidíte také lajky u všech svých příspěvků hned na profilové stránce. 

K profesním účelům se bude hodit i doplněk Desktop for Instagram, který umožňuje publikaci postů přímo z počítače. Oficiálně to jde totiž jen z mobilu. 

Diskuze (8) Další článek: Předplatné Windows spolu k Office 365 může být brzy realitou i pro běžné spotřebitele

Témata článku: Facebook, Chrome, Instagram, Doplňky do prohlížeče, Doplňky, Počet, Reakce, Příspěvek, Lajk, Dosah


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu