Instagram

Instagram zavedl možnost „přišpendlení“ komentářů. Funkce má pomoci vymýtit z diskuzí nenávist

Foto: Instagram
Instagram zavedl možnost „přišpendlení“ komentářů. Funkce má pomoci vymýtit z diskuzí nenávist | Foto: Instagram

Funkci, která je na Youtube, Twitteru a Facebooku dostupná již několik let, zavedl konečně tento týden Instagram. Sociální síť oznámila, že od úterý bude možné označovat jisté komentáře pod příspěvky za důležité a tzv. je přišpendlovat na vrchol konverzací. Novinka má pomoci lépe moderovat diskuze, aby v nich nebylo tolik nenávisti. 

Sociální síť o kroku informovala mimo jiné na Twitteru. I v tomto příspěvku upozorňuje, že funkce je primárně určena k moderování diskuzí, protože přišpendlený komentář dokáže předurčit tón, jakým lidé budou v diskuzích hovořit.

Autoři příspěvků dostanou možnost přišpendlit až tři komentáře, přičemž vybrat si můžou kterýkoliv. Stačí na ně kliknout a kromě možnosti smazání nově uvidí i ikonku špendlíku. Dostupné by to již mělo být pro všechny uživatele, i když někdo mohl funkci vidět dříve - Instagram ji od května testoval. 

Diskuze na sociálních sítích, včetně Instagramu, jsou velké téma posledních týdnů. Firmy opakovaně čelí kritice, že proti šíření nenávisti a dezinformací nepodnikají dostatek kroků, což bylo zejména při panující pandemii mimořádně důležité.

Instagram se na tom ale snaží pracovat, k moderování diskuzí povolal umělou inteligenci, která urážlivé komentáře rovnou maže. Pokud navíc chtějí lidé zveřejnit něco, co má potenciál ublížit, sociální síť ho varuje. Přišpendlené komentáře v tomto kontextu nejsou příliš velkým krokem, ale je to kus skládačky, který pomůže vytvořit bezpečnější prostředí. 

Diskuze (8) Další článek: První testy desktopového počítače od Huawei, který má i čínské procesory Kunpeng

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, YouTube, Twitter, Instagram, Komunikace, Komentář, Funkce, Moderování, Sociální síť, UBL, INS, Příspěvek, Diskuze, DIS, NenávistBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft