Sociální sítě | Instagram | Kouření

Instagram zakázal influencerům propagaci tabáku, zbraní a vapování

Instagram se v poslední době snaží zakročit na své platformě jak proti šikaně, tak i proti propagaci některých konkrétních výrobků. Aktuálně zakročil proti vapování či tabáku. Influencerům ale zato dá nové možnosti, jak se spojit se značkami a sdílet statistiky příspěvků.

Sociální síť na svém blogu zveřejnila několik novinek, mezi které patří i omezení propagace některých konkrétních typů produktů influencery. Jedná se hlavně o „branded content“ – tedy ten, který je označený jako propagace konkrétního příspěvku značkou. Nově je zakázáno dělat reklamu vapování, tabákovým produktům a zbraním. Instagram začne vymáhat nová pravidla v následujících týdnech.

Proti vapování se aktuálně hlavně v USA zvedá vlna nevole. Zakročil proti nim například i Apple, který odstranil z App Storu desítky e-kuřáckých aplikací. Aktuálně se totiž objevují tisíce případů, kdy byly diagnostikovány plicní onemocnění, které souvisejí právě s používáním elektronických cigaret.

Omezení se dotknou příspěvky propagující alkohol a doplňky stravy, které budou svázány speciálními pravidly. Ty Instagram zveřejní v průběhu příštího roku.

Nový nástroj, jak sdílet data s firmami

Instagram aktuálně testuje skrývání počtu jednotlivých lajků u příspěvků, což vyvolalo vlnu zděšení mezi influencery. Běžnou praxí totiž bylo, že získávali své zákazníky právě díky vysokým číslům. To ale není možné, když je sami neuvidí, což vyvolávalo situace, kdy museli influenceři jednotlivé příspěvky screenshotovat a zasílat.

Klepněte pro větší obrázek 
Brand Collabs Manager umožní influencerům spolupracovat s firmami.

Facebook si je této situace vědom a tak rozšiřuje svůj nástroj Brand Collabs Manager i na Instagram. Ten umožní rychlý přehled různých statistik a hlavně i jejich sdílení s inzerenty a značkami, což zjednoduší práci oběma stranám. Zároveň umožní uživatelům vyhledat značky, které aktuálně hledají spolupráci v dané kategorii.

Diskuze (4) Další článek: Jak to vypadá s tokamakem HL-2M? Čínské „umělé slunce“ se prý rozzáří už příští rok

Témata článku: Apple, USA, Facebook, Sociální sítě, Instagram, App Store, Zbraně, Alkohol, Kouření, Turn, Příspěvek, Značka, Tabák, Propagace


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu