Sociální sítě | Instagram

Instagram začal testovat skrývání lajků po celém světě. Uživatelé si změnu chválí

Foto: Pixabay.com
Instagram začal testovat skrývání lajků po celém světě. Uživatelé si změnu chválí | Foto: Pixabay.com

Začalo to jako test ve vybraných zemích a teď s tím jde Instagram do světa. Vybraní lidé po celé zeměkouli přestanou na obrázkové sociální síti vidět počet srdíček u cizích příspěvků. Instagram tím chce snížit závislost uživatelů na ohodnocení od ostatních lidí. 

První testy započaly v dubnu letošního roku v Kanadě, pak se rozšířily do Irska, Itálie, Japonska, Brazílie, Austrálie a Nového Zélandu. Nově na ně můžete narazit úplně všude včetně Česka. Pokud vás Instagram vybere, kompletně vám z celé sítě zmizí ukazatel počtu srdíček. Stále je budete moci k příspěvkům dávat, ale jejich konečný počet se ukáže jen autorovi, ne okolí. 

Instagram říká, že toto opatření má lidi podpořit k tomu, aby sdíleli to, co je opravdu baví a co chtějí a neorientovali se pouze podle potenciální oblíbenosti. Nikdo se nikomu nebude moci posmívat, že je více či méně oblíbený, všichni budou na stejné úrovni. 

Skrytí přinese problémy influencerům

O škodlivosti „hrabání lajků“ toho bylo řečeno hodně a psychologové tak novinku nejspíš ocení, skrytí srdíček přidělává velké vrásky influencerům, kteří z čísel u příspěvků žijí. Studie provedená společností HypeAuditor již odhalila, že jejich obavy jsou opodstatněné – v zemích, kde test probíhal a srdíčka byla skryta, přišli influenceři o 3 až 15 procent lajků. 

Otevírá to navíc prostor pro podvody. Jelikož údaje nebudou veřejné, pokud by firma s influencerem chtěla spolupracovat, musela by si vyžádat screenshot počtu srdíček u jeho příspěvku, což lze jednoduše zfalšovat.  Instagram přiznal, že skrytí srdíček nemá ještě u influencerů zcela podchycené a pracuje na systému, jak se s tím vypořádat.

V každém případě jde zatím o test a není jisté, zda někdy vejde zcela v platnost. I když síť říká, že si uživatelé změnu chválí.

Instagram? To jsou přeci i videa na výšku:

Diskuze (15) Další článek: Vyzkoušejte si ovládání kosmické lodi. NASA vytvořila aplikaci Rocket Science: Ride 2 Station

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Instagram, Mobilní aplikace, Komunikace, Japonsko, Austrálie, Itálie, Kanada, Srdíčko, Česká republika, Test, Nový Zéland, Lajk, Irsko, Skrývání, Uživatelé, Brazílie, Příspěvek, Skrytí


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu