Instagram

Instagram vám začne ukazovat reklamy od influrencerů, které nesledujete

Foto: Instagram
Instagram vám začne ukazovat reklamy od influrencerů, které nesledujete | Foto: Instagram

Na Instagramu dost možná existují někteří influenceři, které nemůžete vystát a jejich obsah vás nezajímá. Netoužíte po tom sledovat jejich projevy. Instagram vám je ale stejně začne ukazovat. Obrázková síť na svém blogu oznámila, že uživatelům bude mezi reklamami ukazovat i příspěvky influencerů, kteří propagují nějaký produkt. 

Dosud totiž Instagram v reklamách ukazoval jen „klasické“ reklamy, tudíž reklamní oznámení vyprodukované samotnými firmami. Takzvané spolupráce, kdy výrobce zaplatí známému tvůrci, aby zpropagoval jejich produkt, byly k dohledání jen na profilech těchto tvůrců. Mělo to svojí logiku, firmy je platí právě kvůli velkému počtu sledovatelů, ke kterým by se klasickou reklamou nedostaly.

Nově se však tyto sponzorované příspěvky od influencerů začnou objevovat i mezi reklamami, což zapříčiní, že váš Instagram se zaplní tvůrci, které vás vůbec nezajímají. Nebude nad nimi navíc možné utéct, budou se objevovat jak mezi Příběhy, tak při prohlížení příspěvků. 

Instagram k novince podle oznámení přistoupil proto, že to byl jeden z největších požadavků, o který firmy prosily. I když z jejich pozice to dává smysl, uživatele by to mohlo poměrně dost obtěžovat. Novinka bude spuštěna během několika následujících týdnů. 

Diskuze (9) Další článek: Německý cirkus místo skutečných zvířat předvádí úchvatné hologramy

Témata článku: Instagram, Sociální sítě, Reklama, Tvůrce, Klasická reklama, Příspěvek, Příběh, Uživatelé, Oznámení, Firma, Novinka, Produkt


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů