Sociální sítě | Instagram

Instagram umožní skrýt otravné followery. Ti o tom nebudou vůbec vědět

Instagram nově přichází s funkcí, která umožní skrýt komentáře od konkrétních uživatelů. Těm ale služba nedá nijak vědět a bude se tvářit, že vše funguje normálně. Funkce se postupně šíří mezi všechny uživatele.

Všechna sociální sítě nabízí standardní funkci blokování, čímž konkrétní osobě zamezíte ve sledování vašeho profilu a jakékoliv reakci s ním. Nejinak je tomu i u Instagramu. Nevýhodou tohoto kroku je ale to, že daná osoba se o zablokování dozví. Sociální síť jej sice neinformuje, ale nevidí vaše příspěvky a nemůže vám poslat zprávu. Nová funkce Restrict tohle řeší – skrytá osoba nic nepozná.

Klepněte pro větší obrázek 
Funkce Restrict skryje komentáře vybraných uživatelů.​

Jakmile jakýkoliv profil za pomoci této funkce skryjete, zmizí všem uživatelům jeho komentáře pod vašimi příspěvky. Uvidíte je pouze vy a autor, který se tak sám o skrytí nedozví. Navíc daná osoba neuvidí, zda jste online a jestli jste si přečetli zaslané zprávy. Novinku Instagram postupně rozšiřuje mezi všechny uživatele.

Píšete urážlivý komentář? Dvakrát si to rozmyslete

Společně s touto novinkou přichází síť i se snahou zlepšit komentáře. Zaměřuje se hlavně na ty urážlivé. Zapojili strojové učení, které se bude snažit rozpoznat obsah příspěvku a pokus jej vyhodnotí jako urážlivý či jinak škodlivý, po stisknutí tlačítka publikovat zobrazí upozornění a umožní komentář snadno smazat.

Podle Instagramu se v rámci testování ukázalo, že většina lidí svůj komentář přehodnotila a ve finále napsali méně ostrý příspěvek. Zde je pravděpodobné, že minimálně zpočátku se funkce nedotkne komentářů v češtině.

Video na výšku? Nejen na Instagramu je to hit:

Diskuze (10) Další článek: ELONOVINKY: Musk nastínil cestu na Mars a ukázal novou ocelovou raketu

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Instagram, Mobilní aplikace, Komentář, Komunikace, Follower, Příspěvek, Uživatelé, Osoba, Profil


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky