Instagram | Sociální sítě

Instagram umožní skrýt otravné followery. Ti o tom nebudou vůbec vědět

Instagram nově přichází s funkcí, která umožní skrýt komentáře od konkrétních uživatelů. Těm ale služba nedá nijak vědět a bude se tvářit, že vše funguje normálně. Funkce se postupně šíří mezi všechny uživatele.

Všechna sociální sítě nabízí standardní funkci blokování, čímž konkrétní osobě zamezíte ve sledování vašeho profilu a jakékoliv reakci s ním. Nejinak je tomu i u Instagramu. Nevýhodou tohoto kroku je ale to, že daná osoba se o zablokování dozví. Sociální síť jej sice neinformuje, ale nevidí vaše příspěvky a nemůže vám poslat zprávu. Nová funkce Restrict tohle řeší – skrytá osoba nic nepozná.

Klepněte pro větší obrázek 
Funkce Restrict skryje komentáře vybraných uživatelů.​

Jakmile jakýkoliv profil za pomoci této funkce skryjete, zmizí všem uživatelům jeho komentáře pod vašimi příspěvky. Uvidíte je pouze vy a autor, který se tak sám o skrytí nedozví. Navíc daná osoba neuvidí, zda jste online a jestli jste si přečetli zaslané zprávy. Novinku Instagram postupně rozšiřuje mezi všechny uživatele.

Píšete urážlivý komentář? Dvakrát si to rozmyslete

Společně s touto novinkou přichází síť i se snahou zlepšit komentáře. Zaměřuje se hlavně na ty urážlivé. Zapojili strojové učení, které se bude snažit rozpoznat obsah příspěvku a pokus jej vyhodnotí jako urážlivý či jinak škodlivý, po stisknutí tlačítka publikovat zobrazí upozornění a umožní komentář snadno smazat.

Podle Instagramu se v rámci testování ukázalo, že většina lidí svůj komentář přehodnotila a ve finále napsali méně ostrý příspěvek. Zde je pravděpodobné, že minimálně zpočátku se funkce nedotkne komentářů v češtině.

Video na výšku? Nejen na Instagramu je to hit:

Diskuze (10) Další článek: ELONOVINKY: Musk nastínil cestu na Mars a ukázal novou ocelovou raketu

Témata článku: Mobilní aplikace, Instagram, Facebook, Sociální sítě, Komentář, Komunikace, Uživatelé, Příspěvek, Osoba, Profil, Follower


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF