Sociální sítě | Instagram

Instagram umožní skrýt otravné followery. Ti o tom nebudou vůbec vědět

Instagram nově přichází s funkcí, která umožní skrýt komentáře od konkrétních uživatelů. Těm ale služba nedá nijak vědět a bude se tvářit, že vše funguje normálně. Funkce se postupně šíří mezi všechny uživatele.

Všechna sociální sítě nabízí standardní funkci blokování, čímž konkrétní osobě zamezíte ve sledování vašeho profilu a jakékoliv reakci s ním. Nejinak je tomu i u Instagramu. Nevýhodou tohoto kroku je ale to, že daná osoba se o zablokování dozví. Sociální síť jej sice neinformuje, ale nevidí vaše příspěvky a nemůže vám poslat zprávu. Nová funkce Restrict tohle řeší – skrytá osoba nic nepozná.

Klepněte pro větší obrázek 
Funkce Restrict skryje komentáře vybraných uživatelů.​

Jakmile jakýkoliv profil za pomoci této funkce skryjete, zmizí všem uživatelům jeho komentáře pod vašimi příspěvky. Uvidíte je pouze vy a autor, který se tak sám o skrytí nedozví. Navíc daná osoba neuvidí, zda jste online a jestli jste si přečetli zaslané zprávy. Novinku Instagram postupně rozšiřuje mezi všechny uživatele.

Píšete urážlivý komentář? Dvakrát si to rozmyslete

Společně s touto novinkou přichází síť i se snahou zlepšit komentáře. Zaměřuje se hlavně na ty urážlivé. Zapojili strojové učení, které se bude snažit rozpoznat obsah příspěvku a pokus jej vyhodnotí jako urážlivý či jinak škodlivý, po stisknutí tlačítka publikovat zobrazí upozornění a umožní komentář snadno smazat.

Podle Instagramu se v rámci testování ukázalo, že většina lidí svůj komentář přehodnotila a ve finále napsali méně ostrý příspěvek. Zde je pravděpodobné, že minimálně zpočátku se funkce nedotkne komentářů v češtině.

Video na výšku? Nejen na Instagramu je to hit:

Diskuze (10) Další článek: ELONOVINKY: Musk nastínil cestu na Mars a ukázal novou ocelovou raketu

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Mobilní aplikace, Instagram, Komunikace, Komentář, Uživatelé, Follower, Příspěvek, Profil, Osoba


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize