USA | Sociální sítě | Instagram

Instagram to v USA zkouší bez zobrazování počtu srdíček a přidělává tak vrásky influencerům

Obrázková sociální síť Instagram hodlá během tohoto týdne rozšířit testování, v jehož rámci bude skrývat informace o počtu kladných interakcí v podobě srdíček udělených ostatními uživateli. Nastoluje tím však otázku, nakolik se taková změna projeví u influencerů, pro které je počet „lajků“ jedním z kritérií, odrážejících jejich vliv.

Generální ředitel Twitteru Adam Mosseri zveřejnil tento záměr na konferenci Wired25, jež probíhala od 8. do 9. listopadu, a také na svém Twitteru. „Musíme vidět, jak to ovlivňuje to, jak se lidé na naší platformě cítí, jak ji používají a jak to ovlivňuje ekosystém tvůrců.“ uvedl.

Rovnost především

Mosseri vysvětlil, že cílem tohoto opatření je zbavit uživatele sociální sítě tlaku, snížit konkurenci a „dát lidem více prostoru, aby se mohli soustředit na spojení s lidmi, které mají rádi, a na věci, které je inspirují.“ Jednou z hlavních myšlenek je pak snaha „omezit sociální srovnávání“.

Schovávání počtu „lajků“ bude nejprve testováno jen na omezené skupině uživatelů, konkrétně bude aplikováno na blíže nespecifikovaný počet profilů. Sociální síť již s touto novinkou experimentuje v několika zemích po celém světě (konkrétně v Austrálii, Brazílii, Irsku, Itálii, Japonsku, Kanadě a na Novém Zélandu), Spojeným státům se však zatím vyhýbala.

Počty kladných interakcí v tomto režimu uvidí pouze ten, kdo na síť vystaví obrázek nebo video – nebudou však viditelné veřejně. „Chceme, aby se vaši přátelé zaměřili na fotografie a videa, která sdílíte, nikoli na počet lajků, které získají.“ přesvědčuje Instagram.

Konec poměřování

Instagram není jedinou sítí, která se pokouší odstranit ze své platformy veřejně dostupné hodnoty uživatelských interakcí. S podobnou myšlenkou si pohrává také Facebook (kterému Instagram patří), YouTube či Twitter.

Magazín Wired tento krok před časem hodnotil pochvalně s tím, že když uživatelé přizpůsobují svůj obsah snaze o co nejvíce reakcí, je výsledkem radikalizované prostředí, které znemožňuje „zdravé a šťastné konverzace“.

Skrytí počtu obdržených „lajků“ je dalším krokem ve snaze udělat z Instagramu „nejbezpečnější místo na internetu“. K tomuto cíli mají dále přispět algoritmy a filtry, které odstraňují urážlivé nebo pobuřující komentáře či obrázky.

Diskuze (14) Další článek: Povedené video ukazuje polovinu aerodynamického krytu Falconu Heavy klesající k Zemi

Témata článku: USA, Internet, Sociální sítě, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Komunikace, Austrálie, Japonsko, Itálie, Kanada, Interakce, Irsko, Počet, Srdíčko, Sociální síť, Zobrazování, Uživatelé, Lajk, Nový Zéland, Síť, Brazílie, Vráska


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky