USA | Instagram | Sociální sítě

Instagram to v USA zkouší bez zobrazování počtu srdíček a přidělává tak vrásky influencerům

Obrázková sociální síť Instagram hodlá během tohoto týdne rozšířit testování, v jehož rámci bude skrývat informace o počtu kladných interakcí v podobě srdíček udělených ostatními uživateli. Nastoluje tím však otázku, nakolik se taková změna projeví u influencerů, pro které je počet „lajků“ jedním z kritérií, odrážejících jejich vliv.

Generální ředitel Twitteru Adam Mosseri zveřejnil tento záměr na konferenci Wired25, jež probíhala od 8. do 9. listopadu, a také na svém Twitteru. „Musíme vidět, jak to ovlivňuje to, jak se lidé na naší platformě cítí, jak ji používají a jak to ovlivňuje ekosystém tvůrců.“ uvedl.

Rovnost především

Mosseri vysvětlil, že cílem tohoto opatření je zbavit uživatele sociální sítě tlaku, snížit konkurenci a „dát lidem více prostoru, aby se mohli soustředit na spojení s lidmi, které mají rádi, a na věci, které je inspirují.“ Jednou z hlavních myšlenek je pak snaha „omezit sociální srovnávání“.

Schovávání počtu „lajků“ bude nejprve testováno jen na omezené skupině uživatelů, konkrétně bude aplikováno na blíže nespecifikovaný počet profilů. Sociální síť již s touto novinkou experimentuje v několika zemích po celém světě (konkrétně v Austrálii, Brazílii, Irsku, Itálii, Japonsku, Kanadě a na Novém Zélandu), Spojeným státům se však zatím vyhýbala.

Počty kladných interakcí v tomto režimu uvidí pouze ten, kdo na síť vystaví obrázek nebo video – nebudou však viditelné veřejně. „Chceme, aby se vaši přátelé zaměřili na fotografie a videa, která sdílíte, nikoli na počet lajků, které získají.“ přesvědčuje Instagram.

Konec poměřování

Instagram není jedinou sítí, která se pokouší odstranit ze své platformy veřejně dostupné hodnoty uživatelských interakcí. S podobnou myšlenkou si pohrává také Facebook (kterému Instagram patří), YouTube či Twitter.

Magazín Wired tento krok před časem hodnotil pochvalně s tím, že když uživatelé přizpůsobují svůj obsah snaze o co nejvíce reakcí, je výsledkem radikalizované prostředí, které znemožňuje „zdravé a šťastné konverzace“.

Skrytí počtu obdržených „lajků“ je dalším krokem ve snaze udělat z Instagramu „nejbezpečnější místo na internetu“. K tomuto cíli mají dále přispět algoritmy a filtry, které odstraňují urážlivé nebo pobuřující komentáře či obrázky.

Diskuze (14) Další článek: Povedené video ukazuje polovinu aerodynamického krytu Falconu Heavy klesající k Zemi

Témata článku: YouTube, Internet, Twitter, USA, Japonsko, Instagram, Sociální sítě, Facebook, Itálie, Austrálie, Komunikace, Kanada, Nový Zéland, Uživatelé, Počet, Zobrazování, Sociální síť, Síť, Vráska, Brazílie, Interakce, Srdíčko, Irsko, Lajk


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 44

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor