Instagram

Instagram testuje speciální profily pro influencery. Nabídnou více statistik a filtr zpráv

Instagram testuje speciální profily pro influencery. Nabídnou více statistik a filtr zpráv

Novinku, kterou ocení celebrity, influenceři a jiní uživatelé s velkým počtem sledujících, začal v minulých dnech testovat Instagram. Chce jim nabídnout jiný, speciální typ profilu, který se bude trochu lišit od toho stávajícího. Hlavními lákadly mají být filtr zpráv a podrobnější statistiky, aby influenceři lépe věděli, jaký mají jejich příspěvky dosah.

Odhalil to server Hollywood Reporter. Podle něj se novinka nazývá Creator Accounts (účty pro tvůrce) a zatím k ní má přístup jen malý počet uživatelů, který zkoumá, zda by podobné profily fungovaly. Rozsáhlejší testování mezi širší skupinou lidí proběhne až příští rok.

Důvod pro vznik novinky je jednoduchý - pro mnoho influencerů jsou jejich profily na sociálních sítích hlavní zdroj příjmů a musí dokonale vědět, kolik a jací lidé se o jejich stránky zajímají, protože tyto informace vyžadují inzerenti při nabízení reklamy. Jenže v současné době statistiky pro běžné uživatele (podnikové účty se nepočítají) nejsou moc podrobné a profily se nijak neliší, ať máte 10 sledujících nebo 10 milionů.

Účty pro tvůrce by tak měly například upozorňovat, pokud váš Příběh uvidí nezvykle málo nebo více lidí, co přesně se ostatním uživatelům ukazuje apod. Plus by nové účty měly umět filtrovat zprávy a lidem dát možnost vybrat si, jak chtějí být kontaktováni.

Podle Ashley Yukiové, produktové manažerky Instagramu, jsou tyto kroky jen začátek. Síť plánuje mnohem větší podporu pro influencery, která se bude podobat například tomu, co nabízí Twitter u ověřených účtů. Cílem celé snahy je spokojenější komunita tvůrců na Instagramu.

Diskuze (4) Další článek: Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Témata článku: Sociální sítě, Instagram, Statistiky, Twitter, Filtr, Celá snaha, Rozsáhlé testování, Široká skupina, Velká podpora, Uživatelé, Speciální profil, Příští rok, Tvůrce, Hollywood, Hlavní lákadlo, Nový účet, Účet, Podrobná statistika, Podobný profil, Současná doba, Hlavní zdroj, Novinka, Ověřený účet, Sociální síť, Profil


Určitě si přečtěte

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

** Čerstvě zakoupený počítač je vhodné trochu připravit ** Věnujte pozornost instalaci a předinstalovaným aplikacím ** Zamyslete se nad zálohou a antivirem

David Polesný | 83

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86