Instagram

Instagram testuje speciální profily pro influencery. Nabídnou více statistik a filtr zpráv

Novinku, kterou ocení celebrity, influenceři a jiní uživatelé s velkým počtem sledujících, začal v minulých dnech testovat Instagram. Chce jim nabídnout jiný, speciální typ profilu, který se bude trochu lišit od toho stávajícího. Hlavními lákadly mají být filtr zpráv a podrobnější statistiky, aby influenceři lépe věděli, jaký mají jejich příspěvky dosah.

Odhalil to server Hollywood Reporter. Podle něj se novinka nazývá Creator Accounts (účty pro tvůrce) a zatím k ní má přístup jen malý počet uživatelů, který zkoumá, zda by podobné profily fungovaly. Rozsáhlejší testování mezi širší skupinou lidí proběhne až příští rok.

Důvod pro vznik novinky je jednoduchý - pro mnoho influencerů jsou jejich profily na sociálních sítích hlavní zdroj příjmů a musí dokonale vědět, kolik a jací lidé se o jejich stránky zajímají, protože tyto informace vyžadují inzerenti při nabízení reklamy. Jenže v současné době statistiky pro běžné uživatele (podnikové účty se nepočítají) nejsou moc podrobné a profily se nijak neliší, ať máte 10 sledujících nebo 10 milionů.

Účty pro tvůrce by tak měly například upozorňovat, pokud váš Příběh uvidí nezvykle málo nebo více lidí, co přesně se ostatním uživatelům ukazuje apod. Plus by nové účty měly umět filtrovat zprávy a lidem dát možnost vybrat si, jak chtějí být kontaktováni.

Podle Ashley Yukiové, produktové manažerky Instagramu, jsou tyto kroky jen začátek. Síť plánuje mnohem větší podporu pro influencery, která se bude podobat například tomu, co nabízí Twitter u ověřených účtů. Cílem celé snahy je spokojenější komunita tvůrců na Instagramu.

Diskuze (4) Další článek: Konečně gen „člověčenství“? Dlouholeté pátrání možná přineslo své ovoce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,