Sociální sítě | Instagram

Instagram nutí majitele podezřelých účtů poslat video jejich obličeje. Kvůli botům

Foto: Instagram
Instagram nutí majitele podezřelých účtů poslat video jejich obličeje. Kvůli botům | Foto: Instagram

Instagram přišel s novým opatřením, kterým chce zamezit šíření botů na jeho síti. Majitele podezřelých účtů bude nutit odeslat ke schválení selfie vlastního obličeje ve formě videa, které bude muset být natočené z několika úhlů. Na základě toho firma vyhodnotí, zda účet vlastní reálná osoba, nebo ne. Boti samozřejmě žádné video neodešlou.

Na novinku upozornil portál XDA Developers na základě reakcí od několika uživatelů, kteří v minulých dnech žádost o video selfie obdrželi, ačkoliv boti nejsou. Instagram posléze na Twitteru potvrdil, že opatření opravdu zavedl, video bude muset poslat kdokoliv, kdo se systému bude jevit podezřelý. Na straně sítě se na něj podívá tým lidí zodpovídající za ověřování účtů, který posoudí, zda je majitel účtu skutečný nebo ne.

V celém procesu podle Instagramu nebude zahrnuta technologie pro rozpoznávání tváří, kterou Meta, dříve Facebook, nedávno slíbil přestat používat. Ani skrze videa nebudou shromažďovány žádné biometrické údaje, uvedla firma. Zároveň záznamy podle jejích slov nikde nezveřejní a ze svých serverů je smaže do 30 dnů. 

Nástroj ve skutečnosti až tak nový není, Instagram jej začal testovat už loni, nicméně neuspěl. Odesílání video selfie dočasně přerušil kvůli technickým problémům, které se v průběhu procesy objevily. Nyní je zřejmě zvládl opravit, i tak ale síť nesdělila, zda už opatření spustila naplno nebo jde znovu o test. 

Instagram každopádně chystá novinek celou řadu. V bližší době plánuje spustit mimo jiné novou funkci, kdy vám síť sama navrhne, ať si dáte pauzu, pokud na ní strávíte až moc dlouhý časový úsek.

Diskuze (9) Další článek: Dráždění pana Kesslera. Rusové sestřelili družici, množství kosmického smetí nerušeně roste

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Twitter, Instagram, Síť, XDA Developers, Obličej, Účet, Boty, Selfie, MajitelNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy