Tak jsem si o naší expertce něco přečetl. No vlastně se jedná o zkušeného uživatele, co rozumí syntaci xml 😃 ale je dobrá, že se o ní tolik píše.Něco jako naše Dita Přikrylová (prý datová analytička) - z té snad ještě nikdy nevypadlo nic technického.--------------------Minulý týden jsem tankoval auto a pak jsem šel dokonce dofouknout jedno kolo. Jdu si na linkedin napsat, že jsem automechanik. To se bude vedle datového analytika (pokročilých znalostí Excelu) a chief cooker (často čtu manželce recepty) pěkně vyjímat.Minulý měsíc jsem měl za úkol uklidit si na stole, ale ještě jsem to neudělal. Přemýšlím o založení semináře na téma prokrastinaci.
100% souhlas. Nedostatkem sebevědomí dnešní generace rozhodně netrpí - a to bez problémů (v jejích vlastních očích) vyváží nedostatek čehokoliv jiného, například znalostí a zkušeností, pokory, respektu, atd.
Ach jo ... tak teď ještě tu hlasitost (v klasickém WWW prohlížeči) a mámo to základní v cajku 🙂.Pro mě je úplně nepochopitelné, že ve 21 století není přetáčení videa a změna hlasitosti (na všech dostupných platformách) úplně základní samozřejmostí. To také něco svědčí o cílovce a o současných uživatelích těchto služeb, před 10/15 lety by je za to komunita vy...Co na tom, že podle autorů by "příběhy" s přetáčením neměly smysl? Co to takhle nechat na uživatelích, ať si to každý používá jak se mu zachce.Když občas narazím na článek s vloženým videem z Instagramu, ani to nepouštím, musel bych stlumit systémové zvuky. Já chápu, že Instagram je soukromá společnost a že je to "jen na ní jak se rozhodne", ale pokud lidi jako stádo dovolí, aby někdo rozhodoval za ně, nedopadne top dobře. Už jsem tady psal dříve - nechápu, proč něco tak základního jako je kompletní WWW rozhraní ke sdílené službě je v roce 2019 problém. Když udělám sociální síť, první co pořeším je WWW rozhraní a až pak ta další (už jen proto, že to je rychlé a levné a mám kde testovat)
Buď si jistý že reklamní mafie dělá maximum aby to přetáčení samozřejmostí nebylo, a pokud vím tak jsou weby kde "to" přeskočit nejde...
Nejde mi o reklamu, to je úplně jiná písnička. Ale proč, proboha, nemůžu přetočit video? I před 20-ti na VHS jsem tu možnost měl.
Vždyť jsi to napsal. Jde o cílovku a jde o to, aby tam lidi mohli co nejméně a co nejvíce se nechali vést obsahem. Podle mě je to naprosto dokonale vymyšlený.
áááha ... takže když by mne (náhodou) zaujala nějaká konkrétní část toho videa, musím si pustit celé video znova. Nebo když budu chtít z určitých částí screenshot nebo co já vím. A proč si na počítači nemůžu změnit hlasitost, to už mi hlava nebere vůbec.Ano, chápu, kdybych to náhodou chtěl používat, musím se přizpůsobit. To je ale to, co už nechápu. Proč to lidi používají? Vždyť je to k...a nepohodlné. Proč raději to video nenahrají na jinou platformu a ostatní nesledují tam, kde to je mnohem, pohodlnější? Vždyť k poslání videa nebo různých krávovin a obrázků je tady mnoho lepších a přehlednějších služeb. Zkuste si na Instagramu něco najít a vyznat se v tom, např, rok zpátky. Je to zkrátka o uživatelích a upřímně mě děsí, že tahle generace Instagramistů a TikTokářů a já nevím čeho mi jednou bude vydělávat na důchod. Pak to dopadá tak, že vznikají organizace a "profese" které téhle zblblé generaci musí vysvětlovat, jak má rozlišit zkutečnost a fake. Používat zdravý rozum a trochu vlastní invence a snahy už prostě není asi IN.
Zvuk z internetového prohlížeče mám na počítačích vybavených reproduktory (což není ten, ze kterého píšu) trvale ztlumený. Kdo má taky poslouchat těch 100 tabletů týdně a podobné koňiny. Ale nevím, proč by to muselo být řešené nějak v prohlížeči. Teda pravda, mohlo by; mělo by to smysl pro jednotlivé panely. Ale jinak se tohle řeší nastavením windowsu nebo linuxu, nastavení výsledné hlasitosti v prohlížeči by bylo duplicitní a muselo by být provázané s tou systémovou, jinak by v tom byl zmatek.
Bylo to myšleno tak, že přeci každá aplikace ve Windows pracující se zvukem má možnost změny hlasitosti - každý multimediální přehrávač, každý "Youtube video" apod umoží regulovat sama sebe. To je přeci výhoda, mám systémové zvuky nastavené nějak a pustímn si video na Youtube. Hlasitost nereguluji následně pomocí systémového nastavení zvuků ale ztlumím ho právě například v tom YouTube okně. Stejně tak VLC přehrávač apod - je to podstatně pohodlnější a rychlejší.A pak najednou otevřu stránku s vloženým Instagarm videem (které jsou ještě bůhvíproč brutálně hlasité) a ten přehrávat nemá nejenže změnu hlasitosti ale ani rychlé tlačítko na vypnutí zvuku, takže to 2 vteřiny řve na celý kancl nebo pokoj než stihnu kliknout na systémovou ikonu zvuku. Jde mi o to, že změna/ztlumení zvuku není problém, je to jen o pohodlí. A tím, že v přehrávači Instagram videí ta možnost není mi autoři jasně dávají najevo, že na uživatele z vyskoka s...u. To není nic jiného, než lenost/naschvál. Není pro to jediný technický, obchodní nebo jiný důvod.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.