Tiskárny | Canon

Inkoustovky pro fotografy. Nové tiskárny Canonu vsadily na šest nádrží a snadnou údržbu

Canon Pixma G540 a Pixma G640 jsou nové tiskárny japonského Canonu. Ta první je jednoúčelová, druhá multifunkční se skenerem a funkcí pro kopírování. V dalších ohledech už jsou ale jedna jak druhá.

Obě jsou inkoustové s nádržemi MegaTank, kterých v těle najdeme hned šest. Kromě tradičních barev CMYK nabízí ještě zvláštní červenou a šedou zlepšující kvalitu fotek. Canon také mluví o jemnější tiskové hlavě Fine, díky níž by výsledky tisk měl být ostřejší a méně zrnitý. Hlava i zásobník odpadního inkoustu jsou snadno uživatelsky vyměnitelné, což nebývá pravidlem.

Tiskárny jsou formátu A4 schopné barevného i černobílého tisku rychlostí 3,9 strany za minutu. Fotografii 10 × 15 cm zvládnou za 47 sekund. V tomto ohledu rozhodně nejde o rekordmany. Výtěžnost nádrží je až 3700 stran černobílého tisku a 8000 barevného, případně půjde vytisknout až 3800 fotek (10 × 15 cm).

Nové canonky podporují i bezokrajový tisk, ale na automatický oboustranný zapomeňte. Menším zklamáním je také chybějící spodní podavač na papíry, ty se vkládají pouze zezadu.

Tiskárny se k počítači připojují přes USB nebo Wi-Fi (Direct), u mobilů přijdou vhod Apple AirPrint (iOS) nebo Mopria (Android). Multifunkční Pixma G640 má pak i sadu tlačítek a dvouřádkový displej pro jednoduché kopírování. Obě novinky se začnou prodávat příští měsíc za doporučené ceny 5590 Kč, resp. 6890 Kč.

Diskuze (21) Další článek: Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Témata článku: Apple, Android, Wi-Fi, Tiskárny, Canon, CMYK, Tiskárna, Nádrž, Kopírování, Nová tiskárna, Údržba, Mopria, Fotograf, Tisk, DirectOhromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Producent chytrých mobilních telefonů realme pokračuje v úspěšném tažení. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek u nás a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent. Značce realme se daří i v Řecku a ve Slovinsku.

tisková zpráva
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Hráli jsme Scavengers: tak trochu jiný battle royale v zamrzlé pustině

Hráli jsme Scavengers: tak trochu jiný battle royale v zamrzlé pustině

Scavengers je další z řady free-to-play her žánru Battle Royale. Přeci jen se však v něčem liší. Odehrává se v mrazivých končinách a nebudete bojovat jen s hráči.

Vojtěch Matušinský
ScavengersDojmy
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování