Tiskárny | Canon

Inkoustovky pro fotografy. Nové tiskárny Canonu vsadily na šest nádrží a snadnou údržbu

Canon Pixma G540 a Pixma G640 jsou nové tiskárny japonského Canonu. Ta první je jednoúčelová, druhá multifunkční se skenerem a funkcí pro kopírování. V dalších ohledech už jsou ale jedna jak druhá.

Obě jsou inkoustové s nádržemi MegaTank, kterých v těle najdeme hned šest. Kromě tradičních barev CMYK nabízí ještě zvláštní červenou a šedou zlepšující kvalitu fotek. Canon také mluví o jemnější tiskové hlavě Fine, díky níž by výsledky tisk měl být ostřejší a méně zrnitý. Hlava i zásobník odpadního inkoustu jsou snadno uživatelsky vyměnitelné, což nebývá pravidlem.

Tiskárny jsou formátu A4 schopné barevného i černobílého tisku rychlostí 3,9 strany za minutu. Fotografii 10 × 15 cm zvládnou za 47 sekund. V tomto ohledu rozhodně nejde o rekordmany. Výtěžnost nádrží je až 3700 stran černobílého tisku a 8000 barevného, případně půjde vytisknout až 3800 fotek (10 × 15 cm).

Nové canonky podporují i bezokrajový tisk, ale na automatický oboustranný zapomeňte. Menším zklamáním je také chybějící spodní podavač na papíry, ty se vkládají pouze zezadu.

Tiskárny se k počítači připojují přes USB nebo Wi-Fi (Direct), u mobilů přijdou vhod Apple AirPrint (iOS) nebo Mopria (Android). Multifunkční Pixma G640 má pak i sadu tlačítek a dvouřádkový displej pro jednoduché kopírování. Obě novinky se začnou prodávat příští měsíc za doporučené ceny 5590 Kč, resp. 6890 Kč.

Diskuze (21) Další článek: Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Témata článku: Apple, Android, Wi-Fi, Tiskárny, Canon, Fotograf, Nová tiskárna, Mopria, Kopírování, Generation, Tiskárna, Direct, Nádrž, Tisk, Quanti, Údržba, CMYK, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix