Informix sice ve ztrátě, ale ...

Třetí fiskální čtvrtletí skončilo pro Informix Corporation ke 30. září ztrátou ve výši 85,7 miliónu amerických dolarů ve srovnání se ziskem takřka 26 miliónů za stejné období roku 1999.
Třetí fiskální čtvrtletí skončilo pro Informix Corporation ke 30. září ztrátou ve výši 85,7 miliónu amerických dolarů ve srovnání se ziskem takřka 26 miliónů za stejné období roku 1999. Na příjmech ve výši 211 miliónů (o padesát méně než ve 3. čtvrtletí loňského roku) se prodej licencí podílel 82 milióny, větší zbytek připadl na služby. Ztráta bez započítání nákladů na restrukturalizaci není tak děsivá – 18,5 miliónu, tedy 6 centů na akcii.

Živě komentuje: Na dosažených hospodářských výsledcích se promítl počátek restrukturalizace firmy do dvou nezávislých společností (Informix Software zaměřené především na databázové technologie a Informix e-Business Solutions zaměřené na řešení pro novou ekonomiku), což s sebou přineslo také některé změny ve vrcholovém managementu. Mezi hlavní "neorganizační" novinky uplynulého čtvrtletí pak patří především uzavřené dohody s jedničkami v oblasti mobilní komunikace, umožňující v brzké budoucnosti mnohem širší využití technologií Informixu v celé řadě mobilních zařízení, stranou nezůstávají ani nové verze nadstaveb pro systém SAP R/3. Od června do září získal Informix na svoji stranu 236 nových zákazníků, tedy každý kalendářní den takřka tři. Lze tedy předpokládat, že by na první pohled nepříznivé výsledky mohly být již v nejbližších čtvrtletích minulostí. I díky tomu, že na vývoj a výzkum byla věnována největší část výdajů – téměř sto miliónů dolarů.

Váš názor Další článek: Canon DM-MV3 MC - Technické parametry

Témata článku: Software


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky