Informační systém pro naše tuberkulozní hospodářství

NES Entry je informačním systémem vytvořeným českou firmou I.C.C.C. a je určený pro menší a rozvíjející se společnosti.
NES Entry je informačním systémem vytvořeným českou firmou I.C.C.C. a je určený pro menší a rozvíjející se společnosti. Firma I.C.C.C. vyvíjí systém NES již od roku 1991. NES Entry je jeho zjednodušenou a přednastavenou verzí, která má vyhovět práci malé firmy, které zpočátku vyhoví PC.

Informační systém NES Entry pracuje pod operačním systémem Windows 98 a je založen na databázi Btrieve od společnosti Pervasive. I.C.C.C. přitom spolupracuje s IBM a dodává tento systém od 1. prosince 1998 s PC od Velké modré. Tento odobní počítač je osazený procesorem Celeron 300A, 32MB RAM, 3GB HDD, 2MB video RAM a s 15palcovým monitorem. Součástí PC je navíc buď faxmodem, nebo síťová karta. Celé řešení informačního systému NES Entry s PC od IBM stojí 60 tisíc korun.

Všechny běžné funkce NES
Stavba a funkčnost systému NES Entry zabezpečuje základní činnosti, které začínající firma vyžaduje:
  • Účetnictví
  • Fakturace
  • Pokladna
  • Sklady
Modul Účetnictví umožňuje vedení podvojného účetnictví s následným finančním vyhodnocováním. Uživatel má k dispozici předdefinovanou účetní osnovu s možností přidání analytických účtů, kompletní podporu DPH, možnost účtování bankovních výpisů, hromadného zaúčtování faktur, a účtování s cizí měnou.

Modul Fakturace umožňuje vytvořit v IS NES veškeré doklady související s fakturací a sledovat průběh dodavatelsko-odběratelských vztahů ve firmě. Systém NES rovněž umožňuje zohledňovat různé druhy slev, a to i v několika stupních. Předkontrolované faktury je možné exportovat do účetnictví.

Modul Pokladna disponuje veškerými funkcemi, potřebnými pro vedení pokladní knihy, sledování toků hotovosti společnosti a tisk pokladních dokladů. Systém umožňuje nadefinovat i valutovou či prodejní pokladnu.

Modul Sklady disponuje veškerou standardní skladovou agendou. Udržuje aktuální informace o počtech, cenách, blokacích a expiračních dobách na skladech, provádí automatické zaúčtování skladových pohybů, umožňuje generování faktur a dodacích listů, a uplatnění různých druhů slev.

Budou si to muset i moci dovolit
Systém NES Entry vyhovuje problematice roku 2000 a umí účtovat i v Euro. Jeho cena 60 tisíc korun včetně počítače od IBM je vskutku bombou, kterou si může živnostník dovolit. Brzy si ji bude muset dovolit, protože je zde legislativní předpoklad nutnosti účtovat v podvojném účetnictví. I.C.C.C. je připravena vyjít vstříc i těm, kteří již PC mají, a od nového roku je ochotna svůj software dodávat i formou splátkového prodeje. Budou si to tedy rovněž moci dovolit.

Reference na velký NES jsou skvělé
Mezi uživatele systému NES patří Jednota COOP, která provozuje maloobchodní řetězec, švédská firma Setba Baking, nebo Hawle armatury. Například Setba Baking je prvním outsourcingovým projektem firmy I.C.C.C. Systém NES si dále zvolila jako řešení mj. společnost Radiomobil, provozující síť GSM Paegas, a sice na svých pobočkách a prodejnách. Radiomobil má ve svém centru SAP R/3, na který jsou systémy NES z poboček napojeny. Takováto reference již hovoří za vše.

U I.C.C.C. to pochopili
Je zřejmé, že u firmy I.C.C.C. pochopili, co malá firma skutečně pro svůj rozjezd potřebuje -- plně funkční software pro PC, s možností růstu. To až malá firma vyroste a její kasa přestane trpět souchotěmi, stejně jako tuberkulózou trpí celé naše hospodářství.

I.C.C.C. samozřejmě umožňuje přechod na vyšší verze systému NES a rovněž řeší konverzi dat z nějakého staršího systému, který se již přežil.

V budoucnu I.C.C.C. předpokládá přijít s novou verzí systému, nezávislého na databázi, a počítá i s databází MS SQL Server.

První uživatel systému NES Entry (návštěvník výstavy SFAMEX) byl vylosován na tiskové konferenci firem I.C.C.C. a IBM, která se konala 30. listopadu 1998, den před zahájením prodeje.

Váš názor Další článek: Souborová hlídka

Témata článku: Software, Švédská firma, Maloobchodní řetězec, Coop, Reference, Pokladní systémy, Různé druhy, Bomb


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

** Myslíte, že vývoj autonomních vozidel je záležitostí aktuálního století? ** Již před 25 lety Bosch předvedl první autonomní auto ** Historie však sahá ještě o něco hlouběji

Karel Kilián | 14

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

** Tesla začne prodávat solární střešní tašky, které představila před dvěma lety ** Výroba začne v první polovině příštího roku ** Tašky budou odolné, dostanou doživotní záruku a na přání i vyhřívání

Petr Melechin, Karel Dlabač | 24

Mírumilovná Pilsneria čelila největšímu kybernetickému útoku v dějinách

Mírumilovná Pilsneria čelila největšímu kybernetickému útoku v dějinách

** Počítačové systémy Pilsnerie kolabují! ** Nejprve zaútočil hurikán Mozkyto, pak Sauronia ** Naštěstí jen během cvičení Cyber Czech 2018

Jakub Čížek | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů