Informační systém pro naše tuberkulozní hospodářství

NES Entry je informačním systémem vytvořeným českou firmou I.C.C.C. a je určený pro menší a rozvíjející se společnosti.
NES Entry je informačním systémem vytvořeným českou firmou I.C.C.C. a je určený pro menší a rozvíjející se společnosti. Firma I.C.C.C. vyvíjí systém NES již od roku 1991. NES Entry je jeho zjednodušenou a přednastavenou verzí, která má vyhovět práci malé firmy, které zpočátku vyhoví PC.

Informační systém NES Entry pracuje pod operačním systémem Windows 98 a je založen na databázi Btrieve od společnosti Pervasive. I.C.C.C. přitom spolupracuje s IBM a dodává tento systém od 1. prosince 1998 s PC od Velké modré. Tento odobní počítač je osazený procesorem Celeron 300A, 32MB RAM, 3GB HDD, 2MB video RAM a s 15palcovým monitorem. Součástí PC je navíc buď faxmodem, nebo síťová karta. Celé řešení informačního systému NES Entry s PC od IBM stojí 60 tisíc korun.

Všechny běžné funkce NES
Stavba a funkčnost systému NES Entry zabezpečuje základní činnosti, které začínající firma vyžaduje:
  • Účetnictví
  • Fakturace
  • Pokladna
  • Sklady
Modul Účetnictví umožňuje vedení podvojného účetnictví s následným finančním vyhodnocováním. Uživatel má k dispozici předdefinovanou účetní osnovu s možností přidání analytických účtů, kompletní podporu DPH, možnost účtování bankovních výpisů, hromadného zaúčtování faktur, a účtování s cizí měnou.

Modul Fakturace umožňuje vytvořit v IS NES veškeré doklady související s fakturací a sledovat průběh dodavatelsko-odběratelských vztahů ve firmě. Systém NES rovněž umožňuje zohledňovat různé druhy slev, a to i v několika stupních. Předkontrolované faktury je možné exportovat do účetnictví.

Modul Pokladna disponuje veškerými funkcemi, potřebnými pro vedení pokladní knihy, sledování toků hotovosti společnosti a tisk pokladních dokladů. Systém umožňuje nadefinovat i valutovou či prodejní pokladnu.

Modul Sklady disponuje veškerou standardní skladovou agendou. Udržuje aktuální informace o počtech, cenách, blokacích a expiračních dobách na skladech, provádí automatické zaúčtování skladových pohybů, umožňuje generování faktur a dodacích listů, a uplatnění různých druhů slev.

Budou si to muset i moci dovolit
Systém NES Entry vyhovuje problematice roku 2000 a umí účtovat i v Euro. Jeho cena 60 tisíc korun včetně počítače od IBM je vskutku bombou, kterou si může živnostník dovolit. Brzy si ji bude muset dovolit, protože je zde legislativní předpoklad nutnosti účtovat v podvojném účetnictví. I.C.C.C. je připravena vyjít vstříc i těm, kteří již PC mají, a od nového roku je ochotna svůj software dodávat i formou splátkového prodeje. Budou si to tedy rovněž moci dovolit.

Reference na velký NES jsou skvělé
Mezi uživatele systému NES patří Jednota COOP, která provozuje maloobchodní řetězec, švédská firma Setba Baking, nebo Hawle armatury. Například Setba Baking je prvním outsourcingovým projektem firmy I.C.C.C. Systém NES si dále zvolila jako řešení mj. společnost Radiomobil, provozující síť GSM Paegas, a sice na svých pobočkách a prodejnách. Radiomobil má ve svém centru SAP R/3, na který jsou systémy NES z poboček napojeny. Takováto reference již hovoří za vše.

U I.C.C.C. to pochopili
Je zřejmé, že u firmy I.C.C.C. pochopili, co malá firma skutečně pro svůj rozjezd potřebuje -- plně funkční software pro PC, s možností růstu. To až malá firma vyroste a její kasa přestane trpět souchotěmi, stejně jako tuberkulózou trpí celé naše hospodářství.

I.C.C.C. samozřejmě umožňuje přechod na vyšší verze systému NES a rovněž řeší konverzi dat z nějakého staršího systému, který se již přežil.

V budoucnu I.C.C.C. předpokládá přijít s novou verzí systému, nezávislého na databázi, a počítá i s databází MS SQL Server.

První uživatel systému NES Entry (návštěvník výstavy SFAMEX) byl vylosován na tiskové konferenci firem I.C.C.C. a IBM, která se konala 30. listopadu 1998, den před zahájením prodeje.

Váš názor Další článek: Souborová hlídka

Témata článku: Software, Švédská firma, Pokladní systémy, Bomb, Reference, Coop, Různé druhy, Maloobchodní řetězec


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

** Dlouho se nevědělo, co to přesně má být ** Pak se s krabičkou Google pochlubil na I/O ** Do „Chromecastu“ vtěsnal celý Android TV

Jakub Čížek | 22

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 111

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?