Informace uživateli ještě před jeho přihlášením? Ano!

Uživatel, který chce používat systém Windows NT, je vždy nucen podstoupit přihlašovací proceduru. Ale lze mu něco sdělit ještě před jeho úspěšným přihlášením?
Všichni, kteří používají Windows NT to znají – nejdříve stisknout Ctrl+Alt+Del, zadat přihlašovací jméno a heslo a čekat na ověření systémem. Administrátoři systému mohou někdy chtít uživateli něco sdělit ještě před tím, než se přihlásí – poradit s prvním nastavením hesla, upozornit všechny neoprávněné osoby na důsledky jejich pokusu o průnik do systému, připravit uživatele na novinky, které je čekají. Tyto informace se 100% zobrazí každému uživateli. Existují dokonce dvě možnosti, jak to provést.První varianta upraví titulek a text okna, kde je uživatel nucen vyplnit své přihlašovací jméno a heslo. Titulek nastavíte v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon, kde přidáte Welcome (REG_SZ) a vložíte požadovaný text. Od této chvíle bude titulek okna Začátek přihlášení text_Welcome. Stejným způsobem upravíte text, který se objeví místo standardní výzvy Zadejte uživatelské jméno a heslo platné pro tento počítač:. Ve stejném klíči přidejte hodnotu LogonPrompt (REG_SZ) a vložte požadovaný text.

Tato varianta však může být přehlédnuta. Z tohoto důvodu vytváří druhá možnost zvláštní okno, které se objeví ihned po stisknutí trojkombinace Ctrl+Alt+Del, a jehož přítomnost musí uživatel manuálně potvrdit stisknutím tlačítka OK. V klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon přidejte LegalNoticeCaption (REG_SZ) pro titulek speciálního okna a LegalNoticeText (REG_SZ) pro textovou část okna. Změna se projeví při přihlašování dalšího uživatele.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Microsoft, Windows, Přihlášení, Welcome

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů