Informace pro 21. století

Computer Press připravuje v průběhu Invexu prestižní konferenci Informace pro 21. století. Přečtěte si, co může nabídnout i vám.
Top management úspěšných společností má většinou jasnou vizi oslovení trhu a vývoje své společnosti do budoucna. Poměrně často se jim ale obtížně jedná s kolegy z oblasti informačních technologií, od kterých potřebuje řešení k realizaci svých vizí. Každý z nich hovoří „jiným jazykem“, a tak se managementu nedostává možnosti získat dostatečné informace, co všechno je ve světě informačních systémů možné a naopak lidé odpovědní za informační systémy nevědí, co od nich management očekává. Neinformovanost pak může způsobit, že se investice do výpočetní techniky jen minimálně projeví na efektivitě práce, dokonce ne vždy dojde k jejímu zvýšení!

Řeknete si, že přeci žijeme v éře informační exploze, informacemi jsme spíše přesyceni, je tu fenomén Internetu. To je pravda. Informací je sice spousta, ale do popředí se dostává kvalita a objektivnost těchto informací. Informace i od velmi solidního prodejce budou vždy alespoň trochu orientovány marketingově. Navíc vyhledání, vyhodnocení a utřídění takových informací vyžaduje dost času. Čas jsou peníze a u manažerů to platí doslova! Zkuste si spočítat kolik stojí jedna hodina času manažera, který přináší společnosti zisk milión korun za měsíc (pokud vám vyšlo více než pět a půl tisíce, pak jste počítali správně).

Informace z nezávislého zdroje pak mají cenu zlata, zvláště když jsou cíleně zaměřeny na problematiku, kterou úspěšný manager potřebuje řešit, ale kde tyto informace vzít?

Informace pro 21. století
Tyto informace přináší první ročník konference „Informace pro 21. století“, která se uskuteční ve dnech 5. až 7. října v rotundě pavilonu A brněnského výstaviště (během druhého až čtvrtého dne veletrhu Invex Computer 99).

Třídenní konference je poprvé u nás určena v převážné míře pro manažerské podnikové vrstvy. Každý den je určen pro jinou manažerskou skupinu, čemuž je velmi pečlivě přizpůsobován výběr přednášejících, zaměření a sdělnost přednášek. Jednotlivé dny konference a rovněž jejich program a způsob podání témat jsou velmi vyhraněně zaměřeny na oslovení daných cílových skupin:

„Stále více registrujeme, že čeští manažeři si začínají uvědomovat obrovský význam zavádění nových technologií do svých firem a chtějí znát všechny možnosti, které se jim tím otevírají,“ řekl obchodní ředitel Computer Press a.s., Petr Samšuk na setkání s novináři věnovaném konferenci „Informace pro 21. století“ a dodal: „Tito lidé nepotřebují odborné znalosti z oboru informačních technologií, chtějí ale vědět, co od těchto technologií mohou očekávat, jak jim mohou pomoci. Je skvělé, že čeští manažeři vítají příležitost seznámit se s modely řešení svých problémů na příkladech jim typově odpovídajících firem.“

Tohoto setkání s novináři se také zúčastnili zástupci sponzorů - Richard Markuzy, Hewlett-Packard, Jaroslav Babický, 3COM a Senta Čermáková, Compaq Computer. Ve svých vystoupeních prohlásili, že je těší zájem stále rostoucí zájem českých manažerů o konferenci „Informace pro 21. století“ a jsou rádi, že jim mohou, jako klíčové společnosti ve svých oborech, nabídnou prostor a příležitost k seznámení se s možnostmi řešení jejich problémů na příkladech jim typově odpovídajících firem.

Dokladem potřebnosti takovéto konference je nejenom rychle vzrůstající počet přihlášek účastníků, ale i skutečnost, že na konferenci vystoupí špičkoví manažeři jako PhDr. Martin Kratochvíl, předseda představenstva společnosti Bonton, RNDr. Přemysl Klíma, CSc., generální ředitel SPT Telecom nebo Václav Fischer, senátor a majitel cestovní kanceláře Fischer. Mezi přihlášenými účastníky narůstá kromě odborníků v informačních technologiích i počet špičkových manažerů mnoha firem působících v České republice. Právě toto považujeme za velmi významný signál a potvrzení, že naše volba při tematickém zaměření konference byla správná.

O změnách ve společnostech daných využitím moderních technologií říká Jiří Hlavenka, předseda programového výboru konference:

„Nové, ‚digitální‘ či ‚internetové‘ ekonomiky se představitelé tradičních firem zatím většinou obávají - jako nevyzkoušeného, neprokázaného, příliš mladého a nevyzrálého jevu. Opak by měl být pravdou - hospodářsky nejpokročilejší země světa dokazují v praxi, že se tyto nové trendy týkají každé firmy bez rozdílu velikosti a zaměření a že je v podnikání prakticky nelze ignorovat. Na využití klíčových trendů nové ekonomiky v praxi českých podniků je právě zaměřena tato konference.“

Sponzoři konference
Mezinárodní konference „Informace pro 21. století“ se může pochlubit prestižním partnerským obsazením:

Generálními sponzory konference jsou společnosti 3Com, Compaq Computer, Hewlett-Packard a IBM. Sponzory jednotlivých dnů jsou společnosti ANECT, Cisco Systems Ltd. a Oracle Czech. Sponzory konference jsou společnosti Microsoft, Intel ČR, AutoCont, Autodesk, Deltax Systems, Dicom Group, Gemma System, Servodata, Novell, Scala, Softronik a Speedware.

Bližší informace a možnost zajistit si účast naleznete na oficiálních stránkách Konference.

Váš názor Další článek: Parametry pro dosový stroj

Témata článku: Microsoft, Odpovědný člověk, Dostatečný zájem, Obrovský význam, Skvělá efektivita, Stol, Století, Anect, Gemma, Vzrůstající trend, Sto


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5