Věda | Indie | Kvantové počítače

Indie začala masivně investovat do vývoje vlastních kvantových počítačů

Segment kvantových počítačů významně ožil před několika měsíci, když Google oznámil, že dosáhl kvantové nadvlády. IBM poté sice oponovalo a názor trochu zmírnilo, ale jasné, že kvantové počítače začínají být něco reálného a vývoj v této oblasti je extrémně rychlý.

Pokroky se chlubí především USA, ale také Čína. A Indie nechce být rozhodně pozadu. Vláda už několik let prosazuje vědecký vývoj a rychlou adopci moderních technologií a projeví se to i u kvantových počítačů.

Zatímco dřívější rozpočet na tuto oblast byl 28 milionů dolarů rozprostřených na pět let, nyní ho vláda zvýšila 40×. Dorovnala tak vládní rozpočet na výzkum kvantových počítačů, který je v USA nebo v Evropské unii a předčí Rusko, které investuje pouze stovky milionů dolarů. Konkrétně se jedná o 1,12 miliardy dolarů, které budou postupně uvolněny během následujících pěti let.

Výzkum zahrnuje kromě kvantových počítačů také vývoj kvantového šifrování, pokročilých materiálů a nových komunikačních technologií. Jako první je v plánu postavit nutnou infrastrukturu a výzkumné budovy, kde budou moci vědci na nových technologiích pracovat.

Diskuze (3) Další článek: Aplikace Microsoft Zprávy ve Windows 10 je po letech konečně v češtině i s českým obsahem

Témata článku: Technologie, Google, Věda, Výzkum, USA, Čína, Rusko, Evropská unie, IBM, Indie, Kvantové počítače, Kvantum, Vývoj, Počítač, Dolar, Kvantový počítačV nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy