Indiana Jones and The Infernal Machine

Seznámení s novými dobrodružstvími Indiana Jonese.
"Píše se rok 1947 a právě se rozpoutává studená válka mezi Ruskem a USA. Ruští agenti byli vysláni svoji vládou k prohledání ruin Tower of Babel, kde nalezli záhadný stroj, s jehož pomocí lze otevřít interdimensionální bránu. Naštěstí tato brána není zcela kompletní, proto musí ruští agenti pátrat po jednotlivých součástech, které jsou roztroušeny po celém světě. Pokud se jim to podaří a naleznou všechny součástky, změní se poměr sil mezi východem a západem, a kdo ví co se bude dále odehrávat. Na scénu proto musí přijít hrdina, který je dokáže předběhnout a zastavit. Pouze jedna osoba však má potřebnou kvalifikaci, znalosti a především zkušenosti, je to archeolog Dr. Indiana Jones."

Ano, Indiana Jones se opět po delší pauze vrací na monitory vašich počítačů. Tentokrát ve hře nazvané Indiana Jones and The Infernal Machine. Oproti předešlým dílům se však hodně změnilo. S érou Tomb Raidera, se nyní i Indy překresluje do třetího rozměru a zařazuje se do žánru action/adventure (akčně/dobrodružné). Co však zůstává? Jsou to především vtipné dialogy, akční scény, logické hádanky a především hodně zábavy. A jako v předcházejících dílech zůstává dobře propletený děj, který kombinuje skutečnou historii, archeologická fakta a mýtickou až tajemnou fikci.

Začátek hry je spojen ještě s jednou postavou. Jedná se o archeoložku Sophii Hapgoodovou, jednu z Indyho přítelkyň (určitě si ji všichni, kdo hráli Indiana Jones and the Fate of Atlantis, pamatují díky jejím vtipným narážkám). Je to právě ona, kdo přináší Indymu znepokojující zprávu, že ruský fyzik Gennadi Volodnikov vypátral Aetherium (stroj, který otevírá interdimenzionální brány) v ruinách Babylónské věže. Snahou stavitelů Aetheria bylo vytvořit stroj, který otevře portál do jiného světa, jenž by mohl být "Nebem". Zřejmě si však uvědomili jeho nebezpečnost, a proto jej zničili (včetně věže, kde byl postaven) dříve, než jej mohli vyzkoušet..

Volodnikov a jeho ruští kolegové se snaží tento stroj opravit, ale potřebují několik důležitých částí, bez kterých by stroj nefungoval. Proto musí cestovat po celém světě - Indy se je však bude snažit předběhnout a tyto součástky získat pro sebe. Jednou zavítá do ruin Babylonu, pak se ocitne v tajemném horském regionu Tian Shan v Kazachstánu, dále navštíví aztécké pyramidy, ...

Aby byl Indy o krok před ruskými agenty, musí rozluštit spoustu logických hádanek. V místnostech pak bude prozkoumávat místo vedle místa, hledat klíče, bojovat s nepřáteli, ... K tomu mu poslouží "tombraiderova" schopnost pohybu - bude moci plavat, šplhat, běhat, skákat a především bude používat svůj neodlučitelný bič, revolver a nově mačetu. S narůstající obtížností však bude moci doplňovat svoji výzbroj o automatickou pistoli, pušku, ruční granáty, .. V dalších lokacích bude muset uniknout svým pronásledovatelům v Jeepu, na raftu, ... Zároveň s každou nalezenou součástkou tajemného přístroje, získává Indy magickou sílu, která je potřebná k úspěšnému dokončení celé mise.

Kvalitnímu grafickému zpracování hry však také odpovídají hardwarové nároky. Indiana Jones and the Infernal Machine je vytvořen pro počítače s operačními systémy Windows 95/98 a Windows 2000 (W2000 potřebují procesor Pentium 200 MHz a vyšší a min. 64 MB RAM) a ke svému chodu bude hra vyžadovat 3D akceleraci.

Diskuze (7) Další článek: Jak provádět „čistý boot“?

Témata článku: Windows, Babel, Celý stroj, Ind, Revolver, Bran, Indiana Jones, Třetí rozměr, Sophia, Jon, Raft, Indiana, Jones, Celá éra, Pistole, Adventure, Tomb Raider, Pyramid, Tower, Babylon, Studená válka, Babylón, Dokončené dílo, India, Celá místnostGeForce RTX 3070 Ti je v prodeji, prozkoumejte testy z celého světa

GeForce RTX 3070 Ti je v prodeji, prozkoumejte testy z celého světa

** Začal prodej nové herní grafické karty GeForce RTX 3070 Ti ** K dispozici jsou recenze a testy z celého světa ** Vše kazí dostupnost a reálné ceny

Karel Javůrek
GeForce RTX 3000Grafické kartyNvidia
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Snadná migrace disku. Jak přenést Windows na nový disk s Acronis True Image 2021

Snadná migrace disku. Jak přenést Windows na nový disk s Acronis True Image 2021

Chystáte se na výměnu pevného disku a nechce se vám znovu instalovat a nastavovat Windows a všechny aplikace? Poradíme, jak přenést systém se vším všudy.

Karel Kilián
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika