Microsoft | Prohlížeče | Chrome | Edge

Importujte svůj obsah z Chromu do Edge denně. Microsoft si myslí, že je to dobrý nápad

logo: Microsoft a Google / koláž: Petr Urban / Živě.cz
Importujte svůj obsah z Chromu do Edge denně. Microsoft si myslí, že je to dobrý nápad | logo: Microsoft a Google / koláž: Petr Urban / Živě.cz

Zatímco čerstvě uvolněný Edge 102 nepřinesl ani jednu funkční novinku a slouží čistě jako servisní vydání, vývojový tým neusnul a zkouší, čím by mohl své publikum potěšit. Před pár dny si v raných sestaveních Canary byla vylepšena jedna poměrně zvláštní funkce, čímž na sebe upoutala pozornost.

Na importování dat z jiných prohlížečů nic neobvyklého není, typicky se však jedná o jednorázový proces. Microsoft teď ale umožňuje, aby se importování opakovalo při každém spuštění Edge. Podporován je jen Chrome. Jen obtížně hledám možné scénáře využití. Snad kdybyste chtěli současně používat Chrome a mít pak v Edgi historii, cookies apod.

Jenže z Edge do Chromu, tržní jedničky, pak obdobným způsobem data nezkopírujete. Ani jednorázově. Importování teoreticky slouží jako určitá nedokonalá alternativa k neexistující synchronizaci mezi dvěma rozdílnými prohlížeči, s ohledem na výhrady bude takto pravděpodobně postupovat málokdo. Kdybyste ale chtěli, tak můžete, aspoň ve vývojových sestaveních Edge.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na změny v opakované synchronizaci upozornil známý účet Leopeva64-2 na Redditu. Nově umožňuje importovat otevřené weby, které v Edgi vytvoří skupinu, a také nastavení prohlížeče. Není přitom jasné, jak dlouho se opakovaná synchronizace v Edgi vůbec nachází, podle Windows Latest se zkrátka nejedná o úplně novou funkci. Poslední seznamy změn ji neuvádí, v Edgi Canary (a stabilní větvi) ji nevidím vůbec, zatímco Edge Dev mi opakovaný import nabízí.

Zdroje: Leopeva64-2 / Reddit | Windows Latest

Diskuze (3) Další článek: Notebook Microsoft Surface Laptop Go 2 slibuje použitelný výkon za rozumnou cenu

Témata článku: Google, Windows, Software, Microsoft, Prohlížeče, Historie, Chrome, Edge, Reddit, Zálohování, Dobrý nápad, Windows Latest, Vývojový tým, Synchronizace, Prohlížeč, Edge Deva, Edgi Canary, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Chytré brýle jsou starší, než si myslíte. Proč se stále nemohou prosadit a kdo to změní?

Chytré brýle jsou starší, než si myslíte. Proč se stále nemohou prosadit a kdo to změní?

** Brýle, které vás přenesou do jiné reality, vznikají už po desetiletí ** Ani po boomu v posledních letech se však neprosadily ** Co je hlavní kámen úrazu a kdo to může změnit?

Martin Miksa
AR brýleSmartglassesChytré brýle
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware