"Stejně jako si přejeme brzký konec formátu RAR" - ...to je smělý tvrzení.O nahrazení Photoshopu Zoner photo studiem nemluvě, to je už úlet.
Getright. Chybi mi tu na stahovani Getright.
Já mám ještě PC z roku 1994, samozřejmě bez internetu a s DOSem. I když tam jsou nainstalovány WIN 3.1, nepracuji s nimi, ale stále pracuji pod DOSem. Mám 83 roků a když jsem začínal programovat pro počítač, nebyli jste ještě na světě (rok 1967).
Arachne, lynks, links ... ani takové pc nemusí zůstávat bez internetu 🙂jojo ...
ICQ je podle mého pořád dobrý způsob chatu. Preferuji jeden klient pro více služeb což v poslední době už odpadá díky uzavřenosti společností jako (Facebook, Google, WhatsUp apod.) I když ještě jeden klient co znám funguje pro Android "iWantim" kde se připojí k chatu i Skype, Facebook, Google, ICQ ...)
bs pouzivam stale umi vyhledat automaticky titulky
"Dnes již žádný DaemonTools či Alcohol 120 % není třeba, většinu virtuálních disků bez problémů otevře samotný systém."- No já DaemonTools používám docela často, systém sice otevře ISO soubory ale takové MDS a MDF nezvládá.
"oficiální klient se s přibýváním reklamy stával stále mně oblíbeným" 😀
Se nediv, redaktoři zive mají reklamu velmi rádi. 😀
Ještě tam chybí legendární, fantastický Total (brutal) Commander, nejlépe v kradené verzi, který uživatele při každém otevření vyzkoušel z poznávání číslic 1-4.
Na té verzi právě není nic kradeného? To je normální oficiální shareware verze. Ukradnout si můžete leda tak licenci na to, aby vás to s těmi číslicemi neotravovalo. Já měl pár let "polooficiálně" licenci od ČVUT ze svých studentských let, ale už přestala fungovat :(
Ale shareware verze je oficialne na mesic, behem kteryho by se mel uzivatel rozhodnout, jestli si to koupi nebo prestane pouzivat. Znam takovy, kteri testujou uz skoro dvacet let a rozhodnout se jim porad nedari. ;)
Podle mě autor stejně ví že by si to lidi ukradli a takhle přes shareware se aspoň jeho aplikace rozšíří. Nejvíc příjmů bude mít stejně z firem.
Tak ona je predne slusnost si TC za tech par stovek koupit.
Dobrovolně se přiznám, že už o tom 10 let vážně uvažuji. Ovšem bohužel tisícovka zrovna není jenom "pár stovek". 🙁
Názor byl 1× upraven, naposled 30. 12. 2015 10:07
Jo, rozloženo do 10 let používání programu je to stovka ročně.
Ty čísla jsou 1 - 3. 😉
Tak stejně dobrý jako Total Commander (shareware) je DoubleCommander (freeware) - zde:http://doublecmd.sourceforge.net/... Používá stejné doplňky jako Total Commander.
Škoda že článek nedělá rozdíl mezi aplikacema, který nahradilo něco jinýho (ICQ->whatsup) a aplikacema, který ztratily smysl (Nero, freeRAM, šetřiče obrazovky....)Do první skupiny patří bezkonkurenčně Novell Netware.
Na desítkách už používám jen nero, i když nepamatuju, kdy jsem naposledy něco vypaloval 🙂 Na druhým disku mám ale xpéčka, a to by se autor článku móóc divil 😁
Všechny možné videopřehrávače u mne nakonec nahradil GOMPlayer. Na hudbu posledních 10 let jen WMP. Zmíněnou podporu klávesových zkratek u Winampu bych ani nevyužil a každá druhá klávesnice má dnes stejně multimediální čudlíky. Z Nera se stal zabiják svižnosti systému, nahradil jsem ho za free Ashampoo, i když bych se asi obešel i bez něj, protože si nevzpomínám, že bych v posledních letech něco vypaloval. Ze starých hitů mi tu chybí ACDsee, to bývalo dřív skoro na každém PC, a na screenshoty HyperSnap.
ACDSee jeste porad pouzivam, prehistorickou verzi 3.1 z roku 2000. :) Ten program je v podstate dokonalej, dela to co ma a dela to dobre. Je to maly, rychly a bez milionu nesmyslnych funkci, o ktery nestojim a ktery akorat prekazi. Jedina vazna vada, kvuli ktery ho nakonec budu muset vymenit, je chybejici podpora Unicode (takze na souboru/adresari, kterej ma v nazvu treba japonstinu, si to vylame zuby). Nenarazim na to zatim tak casto, aby me to donutilo s tim neco delat, ale jednou na to dojde.
Starý dobrý ACDSee... na Winech jsem používal nějakou verzi 2.4. Celou aplikaci tvořil jeden exe soubor(nebo jsem ty ostatní smazal, nebyly potřeba) velikosti kolem 700kB. U všech nových programů mi vadila rychlost načítání fotek. U toho starého ACDSee to bylo bleskurychlé i u velkých fotek v řádu MB. K přehrávání audia a videa sloužil KMPlayer v nějaké staré verzi, kde ještě nebyly reklamy. Prostě dokud to fungovalo, nebylo potřeba aktualizovat, jelikož ty novější verze akorát obsahovaly víc balastu.
Verze 3.1 uz je rozlezlejsi, ale porad dobry. Jako nejzhavejsiho kandidata na nahradni prohlizec mam Imagine (funguje jako plugin do TC i jako samostatnej prohlizec) a to ma cely se vsim vsudy 2MB (to uz je skoro zbytecne maly, ale urcite to nevadi, aspon je na prvni pohled videt, ze v tom neni tuna zbytecnyho bordelu :). Rychlost taky vyborna, konfigurovatelnost slusna, da se to nastavit, ze to funguje temer shodne jako ACDSee. Bohuzel par drobnosti mi uplne nevyhovuje a asi se to nezlepsi, protoze to vypada, ze autor uz vyvoj zabalil.
Taky si spomínám na časy s timihle programama.Je to tak dnes už ponich ani pes neštěkne.Přátelé, představte si že tahle budoucnost čeká na Windows.Čeká nás opravdu krásná budoucnost.
"Stejně jako si přejeme brzký konec formátu RAR""Nejoblíbenějším formátem je navíc otevřený ZIP""Acrobat Reader je tedy také již minulostí."dafuq? ste na drogach?s tym rarom a acrobatom ste upne mimo.
Tohle je živě, ne nějakej technologickej web, redaktoři jsou applistický mlíčňáci, kterejm stačí k životu Safari nebo Chrome, všechno ostatní je moc složitý, jo ještě jsem zapomněl na Word kvůli automatickej korekci chyb.RAR samozřejmě vede, tyhle programy se z 90 % používají na warez a warez jede pouze na RARu.
Nehledě na to, že RAR má lepší a rychlejší komprimaci, jak ZIP. Co es týče PDF v prohlížeči, tak je to trochu použitelné akorát v Chromu, ve Firefoxu je PDF peklo, krom toho, pokud někdo potřebuje s PDF pracovat, ne si jen vytisknout kupon ze slevomatu, tak potřebuje normální program, nejlépe Foxit Reader.
Nemám nic proti RAR-u ale 7zip je lepší.
Ale tady přece nejde o redaktory ani o pár "drsňáků" co umí varezit.. Většina uživatelů jsou běžní a fakt nic takového nepotřebují. Je tak těžké to pochopit?
Pro většinu uživatelů? Je jim to někde. Potřebuji daný obsah otevřít a neřeší nic dalšího. Pokud si myslíš že jo jsi na drogách maximálně ty sám.
kde si vzal to "Pro většinu uživatelů?" ? iba dodam, ze domacich, co aj tak nie je pravda.iba zacitujem z clanku:"Podobně jako opouštíme dříve běžné technologie, se loučíme i s některými programy a aplikacemi. Mnohé z nich umírají právě zároveň s technologií, na níž jsou závislé, ostatní dávají prostor novým alternativám a řešením. Proto jsme se rozhodli, že zavzpomínáme a společně se čtenáři zkusíme dát dohromady software, který v minulosti byl takřka nepostradatelnou součástí každého počítače a dnes si na něj prakticky nikdo nevzpomene."vies citat? chapes precitanemu textu? mas dalsie otazky?
Acrobat ? No možná ne reader, ale Acrobat samotnej, nebo jak jinak si mám to PDFko upravit ?A RAR - přesně tak, 30GB soubory ( hry, filmy ) - bez Raru ani ránu.
Quarterdeck expanded memory manager (QEMM)
Proč máte na úvodní fotce BSplayer? Já ho používám a je to podle mně jeden z nejlepších přehrávačů, sám vám stáhne titulky, můžete si lehce upravovat zrychlení, zpomalení titulků a zvuku pomocí klávesových zkratek.. Co víc si přát? 😃
VLC i MPC to zvladaji taky. MPC mozna trochu elegatneji, klavesove zkratky jdou navolit uplna na vsechno. Nevim, jaky API na titulky ouziva BSplayer, ale co jsem kdysi koukal, tak jedina pristupna stranka je openstubtitles.org, ktera zdaleka nepatri k nejlepsim bohuzel
program na to aby naučil štěkat psa jsem nikdy nepotřebovalmám 3 kriteriazdarma nebo levněabych to potřebovalaby to fungovalo
Z hlavy mě napadly dvě skupiny programů:1) Programy na defragmentaci disků. Vestavěný nástroj Windows toho moc neuměl, zvlášť pokud byl 30 GB disk zaplněn z více než 90 %, což bylo skoro vždy. Dnes v době TB HDD a levných externích disků lze žít roky bez defragmentace.2) RapidShare downloadery a podobné programy. Kdo by dnes stahoval film rozdělený na x 100 MB souborů?Jinak co se týče programů v článku. Program na vypalování disků občas používám (a také jsem začínal s Nerem, když ho zdarma přibalovali k notebookům). PDF reader používám dnes a denně (samozřejmě ne Acrobat). KMPlayer jsem neopustil. DaemonTools používám stále (na XP a Vistách je to prostě nezbytnost).
Rapidshare.... člověk by už pomalu zapomněl že něco takovýho existovalo a přitom je to celkem nedaleká historie. Ještě tak v roce 2010 jsem běžně stahoval HD filmy třeba na 80 partů a z toho vždycky 1 nefungoval a mezitim to někdo vymazal, takže jsem to stahoval zbytečně. 😀😀
Něco se díky operátorům opět vrací - zase instalujeme prográmky na hlídání času stráveného na internetu:-/
jojo to byly casy, jeste si pamatuju nejakej program na stahovani webovych stranek do offlinu pro pozdejsi prohlizeni, navolila se hloubka do ktere jit a uz to jelo, nekdy kolem roku 2000 tusim.... 🙂
Jaky "byly casy"? Dnes jsou tyto nastroje dulezitejsi, nez kdykoliv driv. S postupujici fasizaci (nejen) v USA ci Britanii staci, aby si nejaky byrokrat usmyslel, ze ta ci ona stranka je "zavadna" a uz putuje do kremikoveho nebe. Spousta stranek take umira prirozene a zdaleka ne vsechny najdete na archive.org.
Mam dojem že ještě kolem roku 2004 vycházely občas u ňákýho časopisu offline archivy různejch webů pro lidi co nemaj internet. Nevim co to bylo, možná Chip nebo kdoví co jsme to tenkrát četli.
Teleport Pro
Si po přečtení připadám jak ten nejstarší dinosaur. Běžně totiž dnes ještě používám WinRAR a Alcohol 120%.
Jak jsem psal výše, ten článek je trochu mimo. Na druhou stranu ukazuje, včetně dřívějších článků autora, jaké a k čemu PC používá, kde se s ním pohybuje a další. 😉
Jako fakt? Pohybuju se mezi domácími pc často a ten trend je jasný a definovány v článku. Nebo snad většina uživatelů jsou to pokročilejší co potřebují dělat nějaké divné psí kusy. Ne většina uživatelů už nevypaluje, pdf max prohlíží s nevyplňuje/netiskne atd
Tak jsem nevěřícně četl tento článek až mně napadlo podívat se, kdo ho vlastně napsal. 😀 S. Janů u mne ztratil kredit u článku o emulátorech a tento článek je také trochu mimo. 1. Bootovaní z CD/DVD je stále nejjednouším a někde i jediným řešením(starší MB);2. ICQ možná používal autor článku na všech svých PC, ale u nás to byl vždy především Skype, jelikož v té době měl mnohem lepší podporu.3.Mí znamí i já jsme používali a používáme k přehrávání filmů na PC především Pot player.4.Čtečka PDF. Ve win10 k čtení PDF souborů používá prohlížeč Edge. Problém prohlížeče je ten, že si nepamatuje, narozdíl od čteček PDF, kde jste se čtením skončili.Což u několika desítek či stovek stránkového PDF souboru je problém.Já osobně používám PDF-XChange a ve win8.1 mi stačí systémová čtečka.5.Komprimované soubory.Nedám dopustit na WinRar.Někdy jedinou možností, když potřebujete někomu zaslat malý exe soubor, je ho zkoprimovat(např.Tiscali). .........................
Ze ses prilis mladej, za to autor clanku nemuze. ICQ tady bylo roky pred tim, zes vubec Skype vznikl. V dobe, kdy se Skpe objevil, bylo ICQ uz v podstate mrtve.
No jo, ono je dnes módní a IN mít všechno fklaudu a na filmy se dívat onlajn to samé s hudbou a tak si někteří myslí, že v článku zmíněné programy jsou na nic. Jenže je spousta materiálu, který na netu prostě nenajdu a tak jsem rád za zastaralá média od VHS a MC po CD, DVD. A v takovém případě se zmíněné nástroje furt hodí.Jinak na grabování CD už nic jiného než EAC - Exact audio copy nepoužívám.Na pálení IMGBurn nebo K3B, protože zálohuji kromě ext. HDD i na kvalitní optická média, jelikož životnost dnešních HDD je snad nižší než DVD, už se mi stalo, že HDD odešel krátce po záruce.DVDShrink se pořád hodí, protože mám mraky jak orig. tak doma nahraných DVD, které ale uschovávám jako zálohu právě pro případ havárie disku a na netu všechno není.PDF v prohlížeči je jen nouzovka.MPlayer/SMPlayer, MPC HC, Clementine (klon starého Amaroku), Avidemux, Format Factory, Audacity.
Grabování hudebních CD umí docela solidně Windows Media Player a je to taky jediná činnost na kterou ho využívam. 😉 Má přístup do velký sbírky hudby takže to většinou všechni správně najde (málo kdy musim něco ručně upravovat) a pojmenuje a nemusim nic řešit. Sice neumí grabovat do FLACu (nebo už jo?) ale to je fuk, při dnešních kapacitách disků dávam všechno 1:1 do Wavu. 😉 navíc u WAVu nemusim řešit případný pozdější převody do různejch přehrávačů, mobilů a tak, WAV přehraje všechno.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 19:59
Grabovat možná umí, ale jako člověk který žije a částečně se i živí úpravou hudby musím říct že jako a nástroj pro archivaci a přehrávač je pro náročnějšího posluchače naprosto nepoužitelný a to se vůbec nezmiňuji o přehrávání filmů zatímco třeba VLC si poradí i s určitým poškození souboru a umí ho přehrát tak Meda Player si neporadí. To samé platí ve Windows i pro prohlížeč fotografií který je proti každé jiné aplikaci zaměřené na toto téma rovněž k ničemu. Adobe Reader je pořád naprosto nezbytný nástroj. S tím základem co Windows nabízí může tak vyjít naprostý laik či nenáročný člověk který maximálně brouzdá po internetu a jinak na PC moc nepracuje.
I přesto že mám připojení 75/4 využívám programu Internet Download Manager k ještě rychlejšímu a stabilnějšímu stahování. A není to jen placebo.
stabilnější než v prohlížeči asi jo, ale rychlejší tak možná díky tomu že to přesnějc ukazuje 😀 ale je fakt že někdy to stahování ve více vláknech pomůže, ne že by to pak jelo 2x rychlejc, ale spíš to stabilnějc drží tu maximální rychlost downloadu
Nero furt používam, většina těch alternativ umí akorát tak ničit DVDčka, nebo jim chybí ňáká funkce. BS Player aktuálně používam akorát na mobilu (placenej bez reklamy) protože na android asi nic lepšího neni pokud chci všechny funkce na který jsem zvyklej z dospělejch přehrávačů na PC. No CDEx, ten jsem neviděl tak 10 let (na ripování CD používam windows media player), to samý ten krám na uvolňování RAMky a ty zrychlovače a jiný blbosti jsem snad ani nikdy nepoužíval, zrychlení internetu jsem nepoužíval teda hlavně protože jsem neměl internet že jo. 🙂 Ale WinAmp furt používam, jednoduchej, přehlednej, když se to dobře nastaví tak bez balastu a ty jednotlivý podokna se daj rozhodit jak se mi to hodí, neznam moderní alternativu která by byla tak minimalistická a funkční. Ještě mi v tom seznamu chyběj speciální přehrávače pro DVDčka jako byl PowerDVD, WinDVD a další, po tom dneska tak leda mňoukne kočka ale rozhodně po tom neštěkne pes. 🙂 Ještě All in one codec pack nebo jak se to jmenovalo, po tom neštěkne taky ani kočka ani pes. A KMPlayer jsem asi před rokem taky zavrhnul, v posledních verzích nabobtnal, je v něm reklama, je to pomalý a má to už otravný GUI, ale tak skvělej přehrávač to bejval.....
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 12:21
No já nevím, přečíst si o tom že Photoshop byl vytlačen Zonerem je úsměvné, možná právě proto že ho mám právě spuštěný na liště a v něm asi 4 fotky v úpravě. :)A z dalších programů - WinRAR, DaemonTools a Adobe Reader jsou stále programy které instaluji jako první do nového PC - když samozřejmě nepočítám GChrome a antivir - hold musím dát za pravdu ostatním zde diskutujícím uživatelům - pokud po někom (něčem) z dvojice autor článku a programy v něm uvedenými neštěkne pes tak hlasuji pro autora. Jen si u něj nejsem jist toho že si někdy vydobyl alespoň setinovou popularitu jako programy jím zavrhované. :)
Hambim sa za to, ale stale BSPlayer pouzivam.Automaticke stiahnutie titulkov je super.Mate nejaky lepsi tip?
bsplayer ma jeste porad nejlepsi vyhledavac titulku a na windowsu porad funguje, jinak to zatracovani winraru a readeru fakt nechapu
Winamp používám dodnes pro svojí jednoduchost a rychlost. BS Player taky hlavně kvůli automatického vyhledávání titulků pro filmy
Urychlovač internetu bych bral stále, netuším, proč prostě mobilní operátoři data přes PPP nekomprimují, ač by to šlo, a download přinejmenším HTML stránek by jel dvojnásobnou rychlostí. Míst, kde je k dispozici pouhé GPRS, je stále ještě mnoho.A z aplikací, které kdysi dominovaly, a dnes po nich neštěkne pes, mi tu chybí Napster. Jó, to byly časy.
No, na androidu zkuste operu max. Na pc se můžete vrátit k opeře 12.17 - stále lze vygooglit její instalačky, většinu webů přečtete a komprese dat tam je a dobře funguje. Pokud to má pro vás smysl, ovšem.A mám dojem, že nějaké doplňky s touto funkcionalitou snad jsou pro firefox.
Hmm, tak ja teda Winamp a BullShitPlayer pouzivam dodnes, nemam ve zvyku menit to, co funguje. Je pravda, ze BSP asi brzo zajde na integrovany malware, ale co uz. Kazdopadne je vyhoda mit separatni prehravace pro ruzna media, netlucou se pak jejich playlisty.
A co NC, VC, Salamander a im podobne?
NC, VC jsou dosové manažery, to už je trochu jiná kategorie. Navíc jejich modernějšího nástupce TotalCommander používá asi každý, kdo potřebuje pracovat se soubory, sftp, atd. Nic lepšího prostě není.
Hlavně kdo chce konzolového nástupce NC / VC, používá far manager.
Ano bez FAR managera ani ranu B-]
Nic proti, ale kde jste jako (jak se zdá) uživatelé win 10 far vůbec potkali? Natož aby vám k něčemu byl?
To je srandovní, čím jsem vás tímhle podle mě nevinným dotazem tak popudil? Far je zabudovaný do win 10? Tím by pro mě značně stouply v ceně 😉.Prostě se mi zdálo, že skupina uživatelů faru a skupina uživatelů w10 budou zcela odlišní lidi, vlastně bych i čekal, že většina uživatelů w10 nebude vědět nejen co je far, ale ani nejspíš nebude vědět, co je konzole nebo teminál.
Pravděpodobně to brzo přeinstaluju na Linux, většina pracovních věcí není závislá na platformě (a na zbytek mi stačí virtuál), ale právě proto že mám při práci otevřených hodně oken a terminálů mi Windows 10 z MS systémů sedne nejvíc (jeden z hlavních důvodů – virtuální plochy. Z textového editoru – plocha 2 přepnu na terminály – plocha 3, nebo na plochu 4 – správa souborů. To vše bez sundavání rukou z klávesnice) Ano, vím že některé programy to umí doplnit i do Windows 7 a 8/8.1, ale co jsem to zkoušel, vždycky to mělo nějaké problémy.
Jo, o tom už jsme si vlastně nedávno povídali 🙂. Akorát bych řekl, že budete docela atypickej uživatel 🙂. Programátor? Pokud jo a teda živíte se tím, asi by mě na vašem místě trochu vadila upovídanost toho systému. Úplně prosím odhlédněme od hloupostí, které procházejí touhle diskusí, ale fakt je, že jde o systém upovídaný a obtížně zabezpečitelný, kdybych se živil daty která produkuju, asi by mi skutečně vadilo takovou věc používat.
Nevím no, dělám denně s FTP a TC, nebo podobný prehistorický 2-okna nepoužívám už tak 5 let. :)
TotalCommander není zdaleka nejlepší, a navíc je placený. Po vyzkoušení několika možných (TCMD, Altap Salamander, Speed Commander, FreeCommander, Double Commander a Nexus Files) mi nejvíce vyhovuje Multi Commander. Je free, umí to co TCMD + mnoho přizpůsobení navíc, a má celkem nerušivé UI. Akorát to chce prvně proklikat na čtvrt hodinky nastavení a poladit si jej podle sebe, anebo se spokojit s makro přepínačem "Explorer like/TCMD like". 🙂
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 16:00
Hm a co to teda umí oproti TC navíc? Rád jsem si hrával s filemanažery a hledal něco ideálního, ale vždy jsem po nasycení své zvědavosti našel důvod, vrátit se k TC. No, třeba už je někde něco jiank, než bylo, když jsem se díval 🙂.Řádně si užít nastavování musí ovšem člověk u většiny těchto prográmků, jinak plnou ergonomii nezíská.
No, dobře, žádnou „killer feature“ navíc asi něpřinese, ale již integrované blbůstky pro manipulaci s obrázky apod. a přizpůsobení UI jsou celkem fajn bonus navíc. Především je ale free a narozdíl od jiné konkurence mu nechybí snad nic, co by uměl TC, který už jsem si chtěl konečně koupit.
Je to k nevíře, ale některé DVD nástroje používám stále:- DVD Shrink- IMGBurn- MKV-to-DVDProč? No protože autorádio. To sice má 2 sloty na microSD, má 2x USB konektor na flashdisky a má i iPOD konektor, ale je relativně vybíravé na AVI kodeky a také na rozlišení (max 640x480, přitom displej je 7'' s 800 pixely na šířku). DVD tak je jistota, že video přehraju, navíc je kvalitnější (720x576 versus 640x480 v případě AVI).Holt už 5 let starý kus rádia, nové bude až v novém autě....
Je pravda, že jak přestal člověk používat CD/DVD, tak přestal používat i hromadu zde uvedených programů na ripování, kopírování, vypalování, grabování, testování mechaniky či emulaci (CDex, CloneCD, CloneDVD, Nero, Alcohol 120%. DAEMON Tools...).Navíc Windows 8 a novější obsahují nativní podporu pro mountování ISO obrazů DVD, tak není problém instalovat aplikace bez přídavných programů pro virtuální mechaniky.
Ripování se stále hojně používá - ale ne z optických médíí, nýbrž z jejich obsahu, staženého z netu.
Mám takový dojem, že spíše neštěkne pes po autorovi tohoto "článku", protože uživatelé spousty těchto programu stále používají. A pokud autor píše, že optické média končí, tak by měl napsat čím budou nahrazena. Že by zápisem dat do krystalů? Tak na to si ještě 100 let počkáme.
A k čemu potřebuješ optická média? (pokud pominu filmy a tam distribuci na fyzických médiích taky zvoní hrana)Já už v desktopu nemám mechaniku roky a zatím mi nechyběla.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 12:16
A filmy přenášíš nasypané v kapse? Svatá prostoto. Do čeho jsi to duši dal.
Nepřenáším filmy. A pokud bych měl potřebu přenášet filmy, mám flash disk.
Zrovna s tím koncem optických médií souhlasím. Také už několik let nemám mechaniku a nechybí mi. Pokud se ptáte čím byla nahrazena, tak levnými harddisky, velkými flash paměťmi a rychlým Internetem.
No nevím, já optickou mechaniku nemám už nějakých...6 let a potřebuju ji jen při vypalováni mp3 do auta, jelikož neumí USB. A to se vždy nějak zařídí. Každopádně netuším proč se v moderních ntb stále vyskytuje. Akorát to tam zabírá místo, zhoršuje chlazení a zvedá váhu.
No nevím teda, při každé reinstalaci oken je mezi prvními programy právě zmiňovaný "zastaralý" KMPlayer, WinRar a Deamon Tools Lite. Bez těhlech programů si neumím práci představit dodnes. A hudbu mám taky převážně v PC a troufám si říct, že to má pořád většina uživatelů podobně. Hraní bez Teamspeaku, Ventrillu, nebo Skypu si taky nedokážu představit. Takže myslím, že se zas až tak moc věcí nezměnilo.
pouzivam vlc a 7zip
KMPlayer a 7zip jsou podle mě takové základní programy na zjednodušení života s win 10. Dokud budou win obsahovat tak příšerné přehrávače videa a dokud se nenaučí průzkumník obsluhovat všechny archivační metody, tak bude třeba dodatečných programů. Jediný přehrávač hudby v podobě Groove se zdá být jak použitelný, tak i uživatelsky přívětivý.
Polovina programů se stále běžně používá, nevím, kde to autor vzal..
ja som napr prestal pouzivat automaticke aktualizacie windows... odkedy mi tam MS do win7 zacal pretlacat spyware z win10, musim kontrolovat u kazdej aktualizacie co sa coho tyka 3-[
automatiku jsem zakazal uz davno a radeji to prochazim postupne. Vim, ktery aktualizace vubec nepotrebuju, zvlast, kdyz mam z MS OFFICE word a excel. O win10 ani nemluvim. Ty se obejvi po case i po zakazu
Ano, ale není problém ji odinstalovat.
Acrobat reader a BS player stále používám. a pochybuji, že jsem výjimka.
Přesně tak a já třeba používám i daemon tools..rozhodně si systém neporadí s každým obrazem.
Pro me hlavni zajimava funkce BSPlayeru byla "overlay mode", kdy se video pustilo tak, ze bylo videt, ale jinak jako by tam to okno vubec nebylo a dalo se skrz nej kliknout na neco, co bylo za nim. Na 1024x768 to byla skvela vec, kdyz jsem si chtel pustit v rohu nejaky video a delat u toho neco dalsiho. Prehravace s normalnim oknem porad prekazely, zatimco tady nebyl problem chytit napr. skrollbar v okne prekrytym videem. Na velkym monitoru uz to nebylo tolik zajimavy, ale presto si myslim, ze to byla moc pekna funkce a kdyby ji pridal treba MPC-HC, kterej ted primarne pouzivam, obcas bych ji jeste vyuzil.
S něčím lze souhlasit, ale nad některými "dávno zapomenutými" jen kroutím hlavou. Zkusil si někdy autor v Chrome nebo IE vyplnit nějaký složitější PDF formulář? Myslím, že by pak Adobe Reader hodně rychle nainstaloval, ono totiž v tomhle formátu se distribuují i jiné věci než návod na použití varné konvice...
on se hlavně v prohlížeči formulář ani vůbec neotevře. Aspoň ty co vyplňuju já.
Ona drtivá většina lidí PDF čte, sem tam něco vytiskne. Vyplňování je už jiný level použití.
Dneska je na webu plno formulářů k vyplňování. A bude hůř.
winamp pouzivam stale, ani neviem co by som mohol miesto toho.. aby to bolo male a jednoduche... teraz vacsinou iba kliknem na folder pravym, vyberem play in winamp a hned to hra...
Pricemz totez jde i ve WMP, takze tam ten WinAmp mate zbytecne..
WMP jde taky pustit na pozadí a ovládat jej klávesovými zkratkami? Kvůli tomu winamp používám doteď.
Anebo CTRL+J = jump to time. Pro nás co poslouchám jenom 2+h sety nezbytnost
Jiste ze ne. O tom nebyla rec. Byla rec o necem jinem, co skutecne uplne stejne zvladne i ten WMP. ;o)
PS: A dnes je mnohem lepsi AIMP, ktery na rozdil od WinAmpu je stale vyvijen.
Winamp byl pro mě dlouhá léta programem číslo jedna. Ale jak ho přestali vyvíjet, tak to bylo horší a horší a třeba s .ape si vůbec neporadí. Přešel jsem na AIMP a je to nebe a dudy. Více méně je to stejné jako Winamp, ale v některých ohledech je to daleko lepší. Navíc se stále vyvíjí, má automatické aktualizace, podpora obrovského množství formátů (i ty, které winamp neuměl), spousta skinů, pluginů a možnost mít vedle sebe několik playlistů a pohodlně si mezi nimi přepínat.
Místo Winampu nebo Aimpu lze s úspěchem použít XMPlay - viz zde:http://support.xmplay.com/... Umí všechny formáty a má širokou podporu pluginů.
AIMP, stejně jednoduchý a funkční jako WinAmp a když je náhodou potřeba, umí toho i mnohem víc aniž by to ublížilo jednoduchosti a přehlednosti 😀
Tak malé a jednoduché? 1by1 directory player:http://mpesch3.de1.cc/1by1.html... Nic menšího a jednoduššího už nejde, leda si sehnat starší verzi téhož prográmku. Kupodivu je stále vyvíjený a na přehrávání hudby utříděné v adresářích není nic pohodlnějšího a rychlejšího.
Adobe Reader že je mrtvý? Nedejte se vysmát. Podpora PDF ve Firefoxu je naprosto nepoužitelná, hodí se jen pro nouzový náhled. Google Chrome má v sobě integrovaný Foxit Reader, tam je to dost dobré. Ale když potřebujete PDF vytisknout, třeba nějaký poster (=obsahuje složitější postscript), tak někdy dojde na jediný použitelný program - právě Adobe Reader.Leckde používám Foxit, ale jak dojde na tisk (zejména formátů větších než A3), tak jedině Adobe.
Hlavně adobe reader je nainstalovanej asi tak ehmmm na 100% počítačů? Opravdu neznam člověka co by ho nepoužíval.
Takže pokus? Prosím o mínus od těch co Adobe Reader v PC nemají a plus od těch co ano :) Jinak tady anketu udělat nepůjde. Těch 100% bych chtěl vidět. (dávám si první mínus)
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 20:31
Lidi co klikli že ho nemaj jenom po instalaci OS ještě nenarazili na PDFko, až ňáký potkaj tak si ho doinstalujou. Sice edge PDF otevře, ale nic neumí. Na základní zobrazení když se někomu nechce instalovat adobe reader to stačí, ale na nic víc.
Já třeba používám Foxit a pod Linuxem Okular.
Vidim to jinak. Kdybych jen obcas narazil na PDF, vystacil bych v pohode i s tim srandaprohlizecem ve FF. Je to sice brutalne pomaly a hromadu veci to nezobrazi uplne spravne, ale asi by nebyl problem to pouzivat.Protoze na PDF narazim trosku casteji a zaroven nemam potrebu s nima delat neco specialniho, proste je chci jen zobrazit, stahl jsem Sumatru. Oproti skoro 200MB molochu (Reader) je to jeden 7MB exac, zobrazi mi vsechno co potrebuju a navic mi prijde i znatelne rychlejsi. Nezvladne sice vyplnovani formularu, ale to je vec, ktera je mi normalne uplne na nic. Vyjimky jsou presne dve rocne, formulare pro socialku a zdravotni pojistovnu, kvuli kterym vzdycky neochotne strcim Reader do nejakyho testovaciho virtualu, kterej je zrovna po ruce. Ale otravovat se s tim porad? Nemam zajem.
Zkusil jsem Sumatru. Po nastavení ShowFavorites = true perfektní prohlížeč PDF, díky :) Foxit letí.
Pokud chcete skutečně PDF jen zobrazit, můžete použít MUPDF (nyní pro Windows verze 1.8, ale je multiplatformní, tedy i Linux a Android):http://mupdf.com/download/archive/...
Do dneška pamatuju jak jsem na VŠ kde byl internet dělal solid archiv RAR třeba na 30 disket. Stačilo dojet metrem domu a všechno bylo v čudu protože stačila jediná chybička a člověk nemě nic. Pak jsem to všechno dával na diskety 2x tedy archiv na 30 disket jsem domu nesl na 60. 😀
Jo, to byla celkem nutnost, při používání disket to tam nahrávat alespoň 2x.
a preco si probuh robil "solid" archiv? S tym si usetril mozno tak 2-5% kapacity. A nakoniec si aj tak skoncil so 100% redundanciou (vsetko 2x archivovane). Nestacilo proste spravit normalny (nie solid) archiv a pri jednej chybicke proste ozeliet ten jeden poskodeny subor? (a nahrat si ho pri dalsej navsteve skoly)Niekedy su studenti VS velke rozumove kapacity, ale uplne zlyhaju pri elementarnom probleme :)
Tak solid/nesolid ono to v konecnem dusledku bude uplne jedno. Pokud potrebujes vsechny ty soubory najednou, tak te cesta stejne nemine. Navic, jestli hledat a porovnavat ktery soubory nemam a pak je nosit samostatne, nebo si rovnou donest celou urcitou cast archivu (napr data.016 a data.023) ktera selhala uz pak v konecnem dusledku vyjde nastejno. Jen mam pri pouziti solid urcitou jisotu v corectnosti vsech dat.
Ja sa cudujem ze tam je WinRAR pomerne častá záležitosť. Tiež KMPlayer :) je pomerene častá záležitosť. K tým programom Ventrilo, TeamSpeak pomerne dosť často využívaný program na tímovú komunikáciu hlavne pri WoW je Mumble :)
KMPlayer je už ale X let pasé, hlavně kvuli reklamam, spyware.Stejni vyvojari, pote, co kmplayer, prodali, uz davno delaji Potplayer.
Uprimne nevim, kde se vzal nazor, ze se nepouziva archivovaní a ze patri do minulosti. Archivovani je stale bezna vec, pro jednoduchy prenos vice souboru a zrovna tohle je vec, ktera sem dle meho nazoru vubec nepatri, kdyz uz se nearchivuje pro usporu mista tak pro kompaktnost stale ano.
Tak nevím, ale slovo "archivovat" znamená někam schovat a bral bych to jako ekvivalent slova "zálohovat". Ale asi máš na mysli spíše "kompresování" do jednoho soubouru, kterému se z dnešního pohledu celkem nepřesně říká "archiv". Já např. běžně používám ZIP formát ale cpe mi to do něj Cobian backup.
Archivovani je archivovani a komprese je komprese. Viz treba soubory *.tar a *.tar.gz jako popularni reprezentanti. A pokud nekdo napise do clanku, ze archivovani patri minulosti, je zjevne uplne mimo (pripadne je uzce zamereny na Win, takze taky mimo ;o) ).
Říká se komprimování.A archivace není ekvivalent zálohování - při zálohování se někam ukládají kopie a předpokládá se, že nebudou potřeba (třeba pokud odejde disk). Archivace je spíš ukládání dat, ke kterým se ještě občas přistupuje. Zálohovat se dá třeba na pásky, ale hledat tam konkrétní archivní data nebude ideální.
No archivovani rozhodne nevymizelo, ale rekl bych ze se opravdu pouziva mene nez drive. Pamatuji si doby, kdy vsechno bylo .rar, rozdelene na spousty casti. Myslim, ze .rar jsem uz dlouho nevidel a doufam, ze uz nikdy neuvidim 😀
Jo ty voe, a jak sosáš hry s 30 GB a filmy s 15 gb ? V jedný části asi dost těžko, co ?
Co je na tom prosím těžkého?
Omlouvam se tedy za mystifikaci, tak bych tedy pod slovo archivovani zahrnul komprimovani i pripadne zalohovani, proste lidi, vite co myslim 🙂
Asi jsem konzerva, protoze nektere z tech "programu po kterych uz nestekne ani pes" stale pouzivam. Konkretne KMPlayer, ktery je sice celkem opruz nastavovat a navic s kazdou dalsi verzi do nej zavlecou nove bugy, ale co se tyce kompatibility nema konkurenci. VLC jsem opustil od doby, kdy v nejake verzi zmizelo kompletne puvodni nastaveni passthrough a uz jsem ho nikdy znovu nerozchodil. V KMPlayeru aktualne funguje vsechno krome AAC zvuku, coz je nicmene vecny o*er za ktery by zaslouzil nekdo povesit za koule do pruvanu.Stejne tak pouzivam stale Daemon Tools, protoze kdyz si clovek chce po x-te (kde x je ne zrovna nizke cislo) dohrat KOTOR 1 + 2, tak se hodi. Nove hry uz je sice nevyzaduji, ale nove hry zase povetsinou stoji za prdlacku.A stale pouzivam RAR, protoze pokud clovek potrebuje provest komprimaci a zaroven zaheslovat soubor, tak stejne potrebuje aplikaci treti strany a WinRAR je osvedceny.
KMPlayeru sem nikdy na chut neprisel a VLC zase neumi prehrat cernou. Me osobne nejvic zaujal Media Player Classic, ktery je pro me ze vsech prehravacu nejprinosnejsi.
"Konkretne KMPlayer, ktery je sice celkem opruz nastavovat a navic s kazdou dalsi verzi do nej zavlecou nove bugy, ale co se tyce kompatibility nema konkurenci."Potplayer? Nic?
KMPlayer má hlavně problémy s některejma běžnejma audio formátama u filmů, to je to hlavní co mě od něj definitivně odradilo. Stahuju filmy v co možná nejvyšší kvalitě, takže se tam často vyskytuje DTS audio a podobně a ten blbej KMPlayer to prostě nepřehraje. Možná že teď už jo, co já vim, ale fakt nemam potřebu ho znova zkoušet, ten přehrávač je plnej balastu a bugů. 😉
KOTOR Daemona nepotřebují, pokud vím, jsou k dispozici na GOG i Steam, ne?
Jsou, aktualne dokonce v akci za 3 EUR/kus, ale ja mam jeste puvodni verzi.
Na komprimaci a dekomprimaci (i s heslem) naprosto stačí běžný dvoupanelový správce souborů a pracuje se s ním daleko pohodlněji, než s programy typu WinRAR, WinZIP, 7Zip.
Ano, ale winrar je, nepletu-li se, placený (hrozně dlouho jsem jej již nepoužil). Kompresi s heslem zvládne 7zip, který má i plugin do Total Commanderu (pravda, TC je již také placený, ale díky vstřícné licenční politice mi přijde velmi smysluplné těch pár korun za něj dát)...
WinRar má nekonečnou trial verzi, nikdy jsem nepochopil v čem je to trial když to prostě furt funguje. 😀 Akorát to občas žbleptne že by bylo dobrý si to koupit.
A podle licence je to po nějaké době používané nelegálně, stejně jako TotalCommander. Jen je autor aplikace benevolentní a nezařízne funkcionalitu s koncem trialu.
No jo no, ale používá to tak každej. 😀
CloneDVD s kombinaci AnyDVD mel tu vyhodu, ze dokazal obejit ochranu DVD, a moznost vyberu stop byl taky normalni. Pro me nejlepsi program na DVD. Obcas ho jeste ted pouzivam na laptopu na 'smichani' VIDEO_TS souboru do jednoho .iso souboru.Nero tu mam taky, pouzivam ho na obcasne prevadeni audio soboru.Na video jsem tenkrat pouzival MicroDVD player, protoze tam nebyly problemy s titulky.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 03:54
Při čtení článku jsem si vzpomněl na aplikaci Connection Meter: http://conmet.cz/... Ten jsem používal abych věděl jak dlouho jsem připojený na dial-upu (max 56kbit) a kolik mě to bude stát, nebo zda se vejdu do limitu volných minut.Na druhou stranu stále používám Adobe PDF Reader. Ikdyž prohlížeče dokáží PDF zobrazit, tak osobně se mi s tím PDFkem v prohlížeči špatně pracuje. Nemluvě o tom že když kliknu na PFD odkaz tak mi vadí že se mi ihned otevře a nenabídne mi možnost stáhnout soubor, jako když kliknu na například zip.
Z Addobe PDF Readeru se stalo těžkopádné hovado. Nějaký čas jsem místo něj používal Foxit Reader, jenže ten šel úplně stejnou cestou a je z něj také hovado. Dnes používám prajednoduchý prográmek SumatraPDF, který kromě PDF zobrazí i běžné formáty elektronických knih a další soubory (epub, mobi, pdb, xps, djvu, chm, cbz, cmr), takže nepotřebuju další hovado ve formě čtečky e-knih, která si vytváří pitomou databázi a bůhvíco ještě.
Taky jsem Foxit opustil a kupodivu se vrátil k Adobe Readeru, podle mě se velmi zrychlil
foxit i sumatra ale neotevřou každý pdf...
Adobe Reader XI a DC umí poznámky a vložení obrázku do PDF, takže nepotřebujete žádný další program na vyplňování formulářů v klasickém formátu PDF (bez formulářových polí).Hovado ve formě čtečky e-knih není Adobe Reader, ale Adobe Digital Editions, které skutečně vytváří databázi.
Většina "čteček e-knih" vytváří databáze, nazvané knihovna. Což naprosto k ničemu nepotřebuju, knížky mám automaticky roztříděné podle složek.
Stejně jako u hudby, všechny ty knihovny jsou jenom balast co se snaží lidem vnutit ňákej cizí řád, místo toho aby si každej udělal vlatní řád podle složek. 😉
Sumatra je suprová a rychlá. Vždy se ale hodí mít vedle ní v záloze nainstalovaný Acrobat pro zmíněné formuláře apod., a pak je to taky jedinný PDF prohlížeč, který dokáže správně vykreslit tisková PDF a zobrazit případnou simulaci přetisků. 🙂
Díky za tip. Já na pdf používám Evince a zatím jsem vše otevřel, ale Sumatru zkusím
Ty přehrávače videa jsou úsměvné, jako by snad windows player byl použitelný. Momentálně vede potPlayer jako nejlepší přehrávač a pro BFU pak to VLC.
Ja si myslim ze skor su to take utility pre geekov ktori si nastavia do detailu co potrebuju.Ale ja fakt neinstalujem do win10 ziadne winampy, bsplayer, acdsee apod. Ja nevim co sa tam kto potrebuje hodiny preklikavat pred tym ako spusti film.Podla mna toto je len pozostatok 90tych rokov ze kazdy si pod pojmom desktop predstavuje rozbalovacie menu s desiatkami nastaveni a funkcii. Podla mna univerzalne aplikacie by bezproblemovo pokryli potreby bezneho pc uzivatela. Je to ovela praktickejsie, vsetko pekne v obchode, precitas si nazory ludi, hodnotenia. Nehladas 30 programov po internete. Prehladny dobre vyzerajuci dizajn.Podla mna uni aplikacie by kludne mohli byt dominantne na desktope. A vzdy by existovala v pozadi desktop aplikacia pre geekov. Je to velky posun vpred oproti otrasnemu win8
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 04:59
Ty "modern" aplikace jsou naprosto nepoužítelný pokud je někdo víc než totální BFU. Zkusi si ten Win 10 někdy nainstalovat, z Linuxu to nevidíš. 😉 Potřeba doinstalovávat hromadu programů ve Win furt je a vždycky bude. Proboha dyť to nemá ani solidní prohlížeč obrázků!!! Všechno metro aplikace který startujou 10 vteřin při prvnim spuštění a maj GUI jak z mobilu, ne dík. Ty moderní přehrávače zase furt otravujou s ňákejma informacema o skladbách a s ID3 tagama a s knihovnama a sakra proč mě to s tim otravuje když přehrávam po složkách a ňáký MP3 tagy v roce 2015 odmítam řešit při tom množství hudby co každej má..... Když jsem měl 2GB MP3 přehrávač tak se to vyplňování tagů dalo překousnout, ale na PC ať mi to sakra necpou, tam se přehrává po složkách a žádný knihovny a tagy.
No právě při tom množství hudby ty tagy fakt řeším. Dneska už jsou ovšem většinou vyplněné, nebo si to normální přehrávač doplní sám. (a modern UI groove to fakt není)
Doplní, nedoplní, vždycky to musíš ručně zkontrolovat. Málo kdy to vyplní všechno správně a fakt nechceš mít popletený názvy skladeb podle toho jaký vydání toho alba si to tam kde našlo. Vyplněnej název skladby v názvu souboru je dneska u stažený i koupený hudby ve 100% případů, tak proč přehrávat pomocí tagů? Je to zbytečnost která jenom otravuje. Když si chci dát do mobilu hudbu a přehrávat pomocí tagů tak je to práce na celej víkend aby to nebylo rozsekaný a aby každej interpret byl pod tim pod čim má bejt a ne abych tam měl jednou Iron Maiden, pak IronMaiden, pak Iron_Maiden a pak kdoví co a takhle u každý kapely, to je chaos a ne ulehčení. Chápu proč to vzniklo, ale opravdu při tom množství hudby co dneska průměrnej posluchač má neni možný se starat o ňáký MP3 tagy. Dokonce ani ofiko koupený MP3ky je často nemaj vyplněný nebo jsou tam chyby. Kolikrát si člověk v rámci jednoho obchodu koupí album jedný kapely a jednou má v tagu v názvu mezeru, pak zase ne... no prostě ID3 tagy patřej tak do roku 2004, dneska se tim nechci zabejvat když jde přehrávat po složkách. Pojmenovat složky a udělat si v tom vlastní pořádek zvládne každej průměrnej uživatel PC, ale starat se o správnost tagů u neustále se rozrůstající knihovny, to abych si na to někoho zaměstnal na plnej úvazek. 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 19:30
Přehrávat po složkách šlo vždycky. Já ve své kolekci spíš ocením když si vytvořím dynamický playlist se stylem hudby který chci zrovna poslouchat a podobně.Navíc ta oprava tagů je věc co se dá dělat průběžně když člověk narazí na chybu (a IronMaiden změnit na Iron Maiden je otázka pár vteřin). Novou hudbu pak nepřihrávám tak často, aby mě to v rámci mé otagované kolekce nějak otravovalo. Navíc, pokud si necháš tagy detekovat a přiřadit jednou službou, je to konzistentní.
Hehehe, tak to já mám rád ve svojí hudební knihovně pořádek. V průbehu let si ji přetahuju z počítače na počítač a průběžně ve chvílích vrcholné prokrastinace upravuji ID3 tagy a obrázky alb. Nedám dopustit na iTunes. Navykl jsem na ně na Macu, a funkce na třídění, vyrovnávání hlasitostí aj. jsou prostě super. Je ale pravda, že kdybych neměl iPod, tak bych si vystačil s MusicBee nebo Foobar2000. 🙂Někdo může předhazovat náročnost iTunes, ale stačí si k tomu neinstalovat QuickTime s iCloudem, a hned je všechno v pořádku viz http://bit.ly/1OgVWFH... – 60 MB v RAM a téměř nulová náročnost na výkon procesoru při přehrávání jsou imo dost ok.
Vyrovnávání hlasistostí.... kvůli takovejm lidem loudness war nikdy neskončí 😀V rámci alba je hlasitost vyrovnaná, u první skladby si to nastavim jak chci a jedu. Nechápu proč by mělo něco vyrovnávat hlasitosti u každý skladby, nejsem žádnej hoper nebo diskant abych poslouchal od každý kapely jednu skladbu a měl playlisty rozsekaný od všech možnejch interpretů. Posloucham prostě alba a takovýhle funkce fakt nepotřebuju. 😉
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 19:36
Hrušky s jabkama. Loudness war a požadavek na to, aby náhodný výběr z playlistu oblíbených songů měl stejnou hlasitost je dost dramatický rozdíl. Jedno likviduje dynamický rozsah, to druhé jen upraví celkovou hlasitost songu, aby jeden nahraný hlasitěji nezačal řvát po tišší skladbě.
Jak říká kolega, loudness war je opravdu něco jiného, než po čem toužím já. Sám se nahráváním a mícháním muziky na úrovni home recordingu zabývám.Výrovnání hlasitosti (u iTunes tzv. sound check, ostatní slušnější přehrávače to předpokládám umí také) je jen nedestruktivní normalizace, která primárně hlasitost snižuje. Zapíše to zřejmě do nějakého xml, protože ten sound check funguje pak i po nahrání do iPodu. Nejde o kompresi, a díky téhle funkci pak loudness war zcela pozbývá smysl viz http://goo.gl/JPnS8L... Používám to od chvíle, kdy mi při reprodukci na velkých PA bednách přeskočila stará nahrávka Ivana Hlase na The Who. Nehrál jsem si zrovna na DJ s předposlechem skladeb, takže ten hlasitostní skok byl infarktuhodný 😀Mno, a jinak na to, abych i sám rád poslouchal písničky v náhodném pořadí nemusím být hoper 😉 Vzniklá „ztráta“ maximální hlasitosti do sluchátek mě netrápí, externí DAC by mi utrhl na plný céres hlavu i tak.
Tak, tak. Ja som začal používať iTunes, lebo jediný vedel napáliť na cd/DVD playlist v takom poradí, ako som mal uložené pesničky. A to som používal veľmi často. Cez neho som aj graboval CD, keď WMP ani nevedel, že na CD-RW sa dá zapisovať. Odvtedy na iTunes nedám dopustiť, proste iná trieda.
Aha. Já to dělám takhle, z toho plyne, že každej to dělá takhle. A když ne, tak je divnej. Tak to myslíš? Já taky někde asi ještě mám množství hudby, ani nevím kde. Už dlouho jsem nepotřeboval nic jiného, než Spotify (a občas iTunes).
WMP už se konečně naučil přepínat audio stopy u filmů, takže už se dá použít taky pokud někomu vyhovuje to GUI.
Pre BFU VLC? Tak to si neobjavil asi jeho ďalšie funkcie - streaming, recording, strih, konverzia a veci, čo som zatiaľ neobjavil ani ja. 😉
Kde je WinAMP?
Presne tak. Vzdycky kdyz ho instaluju, tak si pripadam jako konzerva 🙂
Všichni jsme konzervy 😁 . Např. já používám osvědčený klasický vzhled Windows, Office 2003, Gimp 2.6.12 (novější verze mají horší pracování s textem a snad i více padají) , na komunikaci Psi+ (+ koupený na jabber.cz VIP na Skype komunikaci) , staré Malování z Windows XP (kvůli lépe zpracované mřížce na pixelart) , ale také hraju staré hry jako je Mashed, Generally, Open TTD, Worms Armageddon, Moonbase Commander, a pod. ) .Co tím naznačuju? Funguje to? Je to lépe ergonomičtější než nové verze? Tak proč to měnit že :) ?
winamp? Ale je tam, musíš číst pořádně🙂...
Dopsali ho tam. V pul jedny tam nebyl.
Zoner moc photoshop nenahradil. Má jiné využití.
Tak tak, je to spíše alternativa k Lightroomu.
Zoner náhodou hodně používam, rozhodně to neni náhrada Photoshopu. Já ho používam jako prohlížeč obrázků a na jednoduchý úpravy jako ořezy, změny barev a tak. Prostě základní věci se kterejma se mi nechce patlat ve složitym photoshopu.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2015 19:18
Ona spíš spousta lidí nahrazuje pro úpravu fotek photoshopem jednoduché programy které ty věci umí taky. Kolikrát jsem viděl trotla co na ořez a odstranění červených očí používal photoshop, protože Zoner a podobné mu přišly málo „profi“.
Jako náhrada photoshopu mi stačí v pohodě Gimp..
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.