Mobilní aplikace | Rozšířená realita | IKEA

IKEA vylepšuje svou aplikaci, v rozšířené realitě můžete jejím nábytkem vybavit celý pokoj

Švédská nábytkářská firma IKEA nabízí již od roku 2013 ve své mobilní aplikaci možnost promítnout si vybraný nábytek v rozšířené realitě. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet, zda se jim například zelená sedačka hodí do obýváku a jestli se vejde na zvolené místo.

Tato funkce je často označována za jeden z nejlepších způsobů využití rozšířené reality v praktickém životě. Přesto měla jedno poměrně zásadní omezení: ačkoli nabízela přes dva tisíce produktů různých barevných kombinací, vždy bylo možné promítat jen jeden z nich.

Vybavte si celý pokoj

Zákazníci, kteří nemají čas nebo je nebaví procházet nekonečným bludištěm obchodů IKEA, si mohou díky mobilní aplikaci vybrat vše potřebné v pohodlí domova. Z katalogu zvolí příslušný kus nábytku a na obrazovce svého smartphonu ho umístí do prostoru v místnosti. Následně mohou vybraný nábytek obhlížet z všemožných stran a vzdálenosti.

V nové verzi programu lze v prostoru rozmístit více položek najednou – ať už se jedná o skříně, stoly, poličky nebo dekorační předměty. Doslova si tak můžete nábytkem této značky vybavit celý pokoj, a ještě před nákupem posoudit, zda spolu jednotlivé produkty ladí.

Nová verze aplikace IKEA Place je zatím dostupná pouze pro chytré telefony s operačním systémem iOS. Na Android přijde na řadu později – údajně „v blízké budoucnosti“. Kromě možnosti vyzkoušet více kusů nábytku současně nabízí i další novinky, jako je informační kanál zobrazující „spravované sbírky a oznámení o produktech“ či seznam přání, díky kterému si zapamatujete, co jste chtěli koupit.

Rozšířená realita v akci

Jistě bude zajímavé sledovat, s čím přijde švédský výrobce nábytku v budoucnosti. Server Gizmodo, který o nové verzi aplikace informoval, navrhuje například interaktivní návody k montáži. Ty by byly jistě srozumitelnější než stávající tištěné černobílé ilustrace.

IKEA Place je k dispozici pro iOS i pro Android zdarma. Instalační balíček pro telefony Apple je velký 261 MB, v případě Androidu pak 46 MB. Na iOS se u uživatelů setkává s velmi kladnou odezvou – průměrná známka je 4,7 z 5 možných. Na Androidu je hodnocena slabší známkou 3,1.

Diskuze (3) Další článek: Srovnání služeb Zoner Cloud Server a Azure

Témata článku: Apple, Android, Mobilní aplikace, Aktualizace, iOS, Rozšířená realita, IKEA, Celý pokoj, Pokoj, Nová verze, Nábytek, Aplikace, Realita


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky