IKEA | Asus | Bydlení

IKEA spojuje síly s Asusem – nabídne nábytek zaměřený na hráče

Švédská nábytkářská firma IKEA oznámila uzavření dohody o spolupráci s Asus ROG, jejímž výsledkem má být cenově dostupný nábytek a bytové doplňky pro hráče počítačových her. V tuto chvíli není známo, o jaké konkrétní produkty se bude jednat, nicméně takřka jistě můžeme očekávat křesla a stoly.

Úvodem připomeňme, že Republic of Gamers (ROG) je značka, kterou Asus používá od roku 2006 pro svou kolekci herního hardwaru. Pod touto hlavičkou nabízí počítače, notebooky, monitory, chytré telefony či nejrůznější periferie, jako jsou klávesnice, myši nebo sluchátka. Dnes je považována za jednu z předních značek v herním průmyslu.

IKEA + Asus = herní nábytek

Ze spolupráce má vzejít sortiment čítající přibližně třicet produktů, který bude navržen v IKEA Product Development Center v čínské Šanghaji. Designéři mají v plánu pořádání workshopů nejen s kolegy z Asus ROG, ale i s profesionálními hráči a „milovníky her“. Jejich cílem bude poskytnout funkčnost potřebnou pro domácí herní nábytek.

„Spojením s ROG chce IKEA zkombinovat své zkušenosti v oblasti vybavení domácnosti s odbornými znalostmi ROG při vytváření výjimečných herních zážitků,“ uvedl nábytkářský koncern v tiskové zprávě.

„Přibližně čtvrtina světové populace (2,5 miliardy) jsou hráči, přesto byly potřeby milovníků her, pokud jde o vybavení domácnosti, dosud přehlíženy. Vzhledem k rychlému růstu herního trhu po celém světě a rychle rostoucímu počtu hráčů je IKEA zvědavá, jak může vybavení domácnosti zlepšit zážitek z hraní a život kolem něj.“

Lepší nábytek k počítači

Můžeme předpokládat, že IKEA zvolí z estetického hlediska jiný přístup než tradiční výrobci herního příslušenství. Hraní počítačových her totiž vnímá jako záležitost pro všechny generace, takže design jejího nábytku by mohl lépe ladit s dalším vybavením běžné domácnosti.

Na konkrétní produkty, které umožní plné ponoření do her, si však budeme muset ještě nějaký čas počkat. Jako první budou uvedeny na čínský trh v únoru příštího roku s tím, že v dalších zemích je plánovaná dostupnost od října 2021.

IKEA a Asus nejsou prvními firmami, které uzavřeny spolupráci tohoto typu. Například v červenci tohoto roku představil Logitech herní křeslo, které připravil společně s americkou designérskou a nábytkářskou firmou Hermann Miller.

Diskuze (2) Další článek: Automobilka General Motors se pochlubila „krabím režimem“ elektrického Hummeru

Témata článku: IKEA, Asus, ROG, Logitech, Bydlení, Collabora, Collab, Herman Miller, Vybavení domácnosti, Šanghaj, Republic of Gamers, Koncern, Asus Rog, Počítačová hra, Domácnost, Vybavení, Počítač, Nábytek