Asus | IKEA | Bydlení

IKEA spojuje síly s Asusem – nabídne nábytek zaměřený na hráče

Švédská nábytkářská firma IKEA oznámila uzavření dohody o spolupráci s Asus ROG, jejímž výsledkem má být cenově dostupný nábytek a bytové doplňky pro hráče počítačových her. V tuto chvíli není známo, o jaké konkrétní produkty se bude jednat, nicméně takřka jistě můžeme očekávat křesla a stoly.

Úvodem připomeňme, že Republic of Gamers (ROG) je značka, kterou Asus používá od roku 2006 pro svou kolekci herního hardwaru. Pod touto hlavičkou nabízí počítače, notebooky, monitory, chytré telefony či nejrůznější periferie, jako jsou klávesnice, myši nebo sluchátka. Dnes je považována za jednu z předních značek v herním průmyslu.

IKEA + Asus = herní nábytek

Ze spolupráce má vzejít sortiment čítající přibližně třicet produktů, který bude navržen v IKEA Product Development Center v čínské Šanghaji. Designéři mají v plánu pořádání workshopů nejen s kolegy z Asus ROG, ale i s profesionálními hráči a „milovníky her“. Jejich cílem bude poskytnout funkčnost potřebnou pro domácí herní nábytek.

„Spojením s ROG chce IKEA zkombinovat své zkušenosti v oblasti vybavení domácnosti s odbornými znalostmi ROG při vytváření výjimečných herních zážitků,“ uvedl nábytkářský koncern v tiskové zprávě.

„Přibližně čtvrtina světové populace (2,5 miliardy) jsou hráči, přesto byly potřeby milovníků her, pokud jde o vybavení domácnosti, dosud přehlíženy. Vzhledem k rychlému růstu herního trhu po celém světě a rychle rostoucímu počtu hráčů je IKEA zvědavá, jak může vybavení domácnosti zlepšit zážitek z hraní a život kolem něj.“

Lepší nábytek k počítači

Můžeme předpokládat, že IKEA zvolí z estetického hlediska jiný přístup než tradiční výrobci herního příslušenství. Hraní počítačových her totiž vnímá jako záležitost pro všechny generace, takže design jejího nábytku by mohl lépe ladit s dalším vybavením běžné domácnosti.

Na konkrétní produkty, které umožní plné ponoření do her, si však budeme muset ještě nějaký čas počkat. Jako první budou uvedeny na čínský trh v únoru příštího roku s tím, že v dalších zemích je plánovaná dostupnost od října 2021.

IKEA a Asus nejsou prvními firmami, které uzavřeny spolupráci tohoto typu. Například v červenci tohoto roku představil Logitech herní křeslo, které připravil společně s americkou designérskou a nábytkářskou firmou Hermann Miller.

Diskuze (2) Další článek: Automobilka General Motors se pochlubila „krabím režimem“ elektrického Hummeru

Témata článku: Asus, IKEA, Logitech, Bydlení, ROG, Počítačová hra, Domácnost, Republic of Gamers, Asus Rog, Vybavení domácnosti, Počítač, Šanghaj, Nábytek, Vybavení


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně