Chytrá domácnost | IKEA | Reproduktory

Nábytkové reproduktory IKEA hrají a poslouží jako lampa nebo polička

O spolupráci nábytkářské firmy IKEA s výrobcem reroduktorů Sonos se mluvilo již dlouho, na oficiální představení jsme si ale museli počkat. Podle původních informací měly reproduktory SYMFONISK lákat nejen na kvalitu zvuku, ale také na netradiční design. Přinejmenším to druhé se povedlo naplnit beze zbytku.

Představené reproduktory totiž mají vzhled koncipovaný tak, aby zapadly do interiéru a současně fungovaly i jako jeho praktický doplněk. Jeden tedy kromě ozvučení zastane i roli poličky na knížky, druhý pak poslouží jako lampička.

IKEA + Sonos = SYMFONISK

Lampa s integrovaným reproduktorem (nebo reproduktor s lampou?) má za cíl snížit počet kabelů – místo dvou si zákazník vystačí s jedním – a údajně by měla poskytovat zvuk podobný reproduktoru Sonos One. Z designového hlediska dobře zapadne do jakékoli moderně vybavené domácnosti.

Druhý reproduktor vypadá o něco konvenčněji – jedná se o kvádr s možností montáže na zeď. Lze ho instalovat buď vertikálně, nebo horizontálně – při vodorovné montáži může sloužit také jako polička na drobné předměty, jako jsou například knížky či květiny.

Uvnitř obou produktů jsou dva digitální zesilovače třídy D, jeden výškový a jeden středový reproduktor. Stávající majitele produktů Sonos jistě potěší fakt, že novinky podporují vícekanálový zvuk s reproduktory Sonos Beam, PLAYBAR a řadou dalších.

Chybí hlasový asistent

Pokud tedy například zákazník má v obýváku Sonos Beam, může umístit do levého rohu místnosti lampičku, na druhou stranu namontovat poličku a získat tak plnohodnotný prostorový zvuk. Novinky jsou kompatibilní se systémem Sonos, se kterým komunikují přes bezdrátovou síť.

Oba reproduktory SYMFONISK mají Wi-Fi konektivitu, přes kterou budou dostávat aktualizace. Poměrně nemilým překvapením je však chybějící integrace hlasového asistenta. Reproduktory sice umí spolupracovat s Alexou či Asistentem Google, které přes ně dokážou přehrávat písničky, ovšem nefungují jako „chytré reproduktory“. To se pravděpodobně nezmění ani v budoucnu.

Lampička s reproduktorem se bude prodávat ve dvou barevných provedeních: šedém s bronzovým stínítkem a šedém s bílým stínítkem. Doporučená cena je 179 dolarů, tedy v přepočtu asi 4070 korun.

Také „poličkový“ reproduktor bude dostupný ve dvou verzích: tmavě a světle šedé. Cena je v tomto případě 99 dolarů, což je asi 2250 Kč. Koupit je bude možné od srpna na webech IKEA a Sonosu, jakož i v klasických obchodech.

Diskuze (7) Další článek: Koupili si nocleh přes Airbnb. Pak si všimli, že je sleduje kamera

Témata článku: Chromecast, Wi-Fi, Google Asistent, Alexa, Chytrá domácnost, IKEA, Zvuk, Reproduktory, Sonos, Ozvučení, Stínítko, Asistent Google, Reproduktor, Polička, Bronzový, Lampa, Sonosu, Lampička, Sonos Beam, Hraní, Sonos One


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu