Chytrá domácnost | IKEA | Reproduktory

Nábytkové reproduktory IKEA hrají a poslouží jako lampa nebo polička

O spolupráci nábytkářské firmy IKEA s výrobcem reroduktorů Sonos se mluvilo již dlouho, na oficiální představení jsme si ale museli počkat. Podle původních informací měly reproduktory SYMFONISK lákat nejen na kvalitu zvuku, ale také na netradiční design. Přinejmenším to druhé se povedlo naplnit beze zbytku.

Představené reproduktory totiž mají vzhled koncipovaný tak, aby zapadly do interiéru a současně fungovaly i jako jeho praktický doplněk. Jeden tedy kromě ozvučení zastane i roli poličky na knížky, druhý pak poslouží jako lampička.

IKEA + Sonos = SYMFONISK

Lampa s integrovaným reproduktorem (nebo reproduktor s lampou?) má za cíl snížit počet kabelů – místo dvou si zákazník vystačí s jedním – a údajně by měla poskytovat zvuk podobný reproduktoru Sonos One. Z designového hlediska dobře zapadne do jakékoli moderně vybavené domácnosti.

Druhý reproduktor vypadá o něco konvenčněji – jedná se o kvádr s možností montáže na zeď. Lze ho instalovat buď vertikálně, nebo horizontálně – při vodorovné montáži může sloužit také jako polička na drobné předměty, jako jsou například knížky či květiny.

Uvnitř obou produktů jsou dva digitální zesilovače třídy D, jeden výškový a jeden středový reproduktor. Stávající majitele produktů Sonos jistě potěší fakt, že novinky podporují vícekanálový zvuk s reproduktory Sonos Beam, PLAYBAR a řadou dalších.

Chybí hlasový asistent

Pokud tedy například zákazník má v obýváku Sonos Beam, může umístit do levého rohu místnosti lampičku, na druhou stranu namontovat poličku a získat tak plnohodnotný prostorový zvuk. Novinky jsou kompatibilní se systémem Sonos, se kterým komunikují přes bezdrátovou síť.

Oba reproduktory SYMFONISK mají Wi-Fi konektivitu, přes kterou budou dostávat aktualizace. Poměrně nemilým překvapením je však chybějící integrace hlasového asistenta. Reproduktory sice umí spolupracovat s Alexou či Asistentem Google, které přes ně dokážou přehrávat písničky, ovšem nefungují jako „chytré reproduktory“. To se pravděpodobně nezmění ani v budoucnu.

Lampička s reproduktorem se bude prodávat ve dvou barevných provedeních: šedém s bronzovým stínítkem a šedém s bílým stínítkem. Doporučená cena je 179 dolarů, tedy v přepočtu asi 4070 korun.

Také „poličkový“ reproduktor bude dostupný ve dvou verzích: tmavě a světle šedé. Cena je v tomto případě 99 dolarů, což je asi 2250 Kč. Koupit je bude možné od srpna na webech IKEA a Sonosu, jakož i v klasických obchodech.

Diskuze (7) Další článek: Koupili si nocleh přes Airbnb. Pak si všimli, že je sleduje kamera

Témata článku: Chromecast, Google Asistent, Wi-Fi, Alexa, Chytrá domácnost, IKEA, Zvuk, Sonos, Reproduktory, Sonosu, Lampička, Stínítko, Asistent Google, Sonos One, Hraní, Ozvučení, Sonos Beam, Reproduktor, Polička, Lampa, Bronzový


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu