Chytrá domácnost | IFTTT | Předplatné

IFTTT zavádí předplatné a omezuje účty zdarma. Automatizované operace se tak mohou prodražit

IFTTT je oblíbená služba na automatizování některých úkonů a procesů. Umožňuje pospojovat několik služeb dohromady, a tak třeba automaticky uložit všechny přílohy z e-mailu na váš cloudový disk. Doposud byla kompletně zdarma, nyní přichází s placeným účtem a ten základní zásadně omezí.

V rámci služby IFTTT je možné kombinovat nejrůznější služby dohromady tak, aby pracovaly zcela automaticky. Na výběr je nepřeberné množství již vytvořených úkolů ať už oficiálních, či od komunity. Snadno si tak můžete nastavit, že se vám automaticky rozsvítí chytrá světla, když přijdete domů, nebo uloží příloha příchozího e-mailu do připravené složky na cloudovém disku. Takovýchto appletů jste doposud mohli mít téměř neomezeně, to se ale nyní mění.

Klepněte pro větší obrázek 
IFTTT nově zavádí předplatné. Na první rok si můžete stanovit vlastní cenu.

Nově totiž přichází předplatné IFTTT Pro a pro základní účet budete moci mít pouze 3 applety. Zaplacením měsíčního poplatku si toto omezení odemknete a získáte i další výhody – nastavit si můžete applety s více kroky, dle podmíněné logiky či s více akcemi zároveň. Vše by také mělo probíhat mnohem rychleji.

Předplatné je dostupné za cenu 9,99 dolaru, pokud se ale připojíte do 7. října, můžete si nastavit vlastní cenu, ne ale méně jak 1,99 dolaru. Tuto částku pak budete mít na rok, načež zřejmě dojde k přechodu na běžný poplatek.

Diskuze (5) Další článek: Windows 10 se zase trochu sblíží s Linuxem. Naučí se připojovat jeho diskové oddíly

Témata článku: Software, Internet, Chytrá domácnost, IFTTT, Předplatné, Příloha, Poplatek, Služba, Účet, Operace, Dolar, Komunita

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači