IFS Aplikace nejlépe hodnoceny v průzkumu zaměřeném na software MRO pro letecký a obranný průmysl

V nedávné zprávě společnosti AMR Research, která se zabývá průmyslovými analýzami, s názvem „Maintenance, Repair, and Overhaul Software for A&D - A Difficult Transition to a Service-Based Model (Software MRO pro letecký a obranný průmysl – Obtížný přechod na podnikové modely orientované na servisní služby)“*, získaly IFS Aplikace celkově nejvyšší hodnocení z hlediska úplnosti softwarové sady s funkcemi MRO. Zpráva se zaměřuje na potřeby výrobců, poskytovatelů služeb, operátorů a provozovatelů ve specifických oblastech, například letecké společnosti nebo národní organizace v oblasti obrany.

Ve zprávě společnosti AMR Research se uvádí, že „společnost IFS získala nejvyšší hodnocení, protože její řešení se ukázalo jako nejsilnější ve všech kategoriích. Společnost IFS má reference po celém světě a napříč různými průmyslovými odvětvími. Architektura jejich řešení na bázi komponent umožňuje postupně implementovat potřebné funkce a zajišťuje také snadnou integraci s ostatními podnikovými systémy.“
Michael Hallén, prezident a výkonný ředitel společnosti IFS, k tomu dodává: „Společnost IFS je hodnocena lépe než její konkurenti, jako například SAP, Oracle, Intentia a Mincom, což je výsledkem cílených investic do výzkumu a vývoje funkcí pro oblast údržby, oprav a renovací (MRO – Maintenance, Repair and Overhaul). Se stále se zmenšujícími možnosti společností v leteckém průmyslu v oblasti nových produktů se stávají daleko důležitějšími právě výnosy z oblasti servisních služeb. To vede ke změně v podnikových modelech. Původní výrobci se začínají stále více podílet na celém životním cyklu svých produktů.“
Důsledkem změny zaměření na podnikové modely orientované na servisní služby je velká poptávka po softwaru MRO. Ze zprávy dále vyplývá, že „společnost AMR Research očekává během následujících tří let razantní (dvouciferný) růst trhu na úrovni 23% CAGR (Compound Annual Growth Rate). Velký podíl na tomto růstu bude mít změna zaměření na podnikové modely orientované na servisní služby.“
Vzhledem k tomu, že je letecký a obranný průmysl jedním z cílových segmentů trhu společnosti IFS, obsahují IFS Aplikace rozšířené standardní funkce splňující náročné požadavky výrobců a národních organizací v oblasti obrany. Funkce sledování projektů a správy dat produktů (PDM – product data management) plně integrované do řešení IFS v kombinaci s ostatními komponentami IFS Aplikací umožňují dodavatelům v oblasti obrany snadněji reagovat na všechny vládní regulační požadavky a zároveň zvládat design, výrobu a stálou logistiku náhradních dílů a poskytovat podporu v oblasti údržby složitých produktů v jejich celém životním cyklu.
Řešení IFS používají například obranné složky ve Francii, Norsku, Velké Británii, Řecku a Jižní Africe. Zákazníky společnosti IFS jsou i významní dodavatelé z oblasti letectví a obrany, například General Dynamics, Lockheed Martin, BAE SYSTEMS, Saab Bofors Dynamics, Saab Aerospace, GE Aircraft Engines, Hawker Pacific, the Eurofighter consortium, United Defense a Bristow Helicopters.
* Zdroj: Maintenance, Repair, and Overhaul Software for A&D-A Difficult Transition to a Service-Based Model Zpráva společnosti AMR Research, 31. 12. 2003 Bob Parker, Marc McCluskey, Kevin Scott
O IFS a IFS Aplikacích (www.ifs.cz)
Přímé zastoupení IFS AB pro Českou a Slovenskou republiku, IFS Czech, s.r.o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000. V současné době má IFS Czech 15 zákazníků a k dispozici okolo 100 odborníků, kteří jsou schopni i ve spolupráci se svými kolegy z celého světa plnohodnotně zajišťovat lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu.
IFS vyvíjí a dodává podnikové aplikace založené na komponentové architektuře pro střední a velké podniky. IFS Aplikace, které jsou založeny na webové a portálové technologii, nabízí více jak 60 podnikových aplikačních komponent, které jsou určeny pro podporu řízení výroby, dodavatelských řetězců, řízení vztahů se zákazníky, financí, engineeringu, údržby a lidských zdrojů. IFS poskytuje zákazníkům možnost postupné implementace jednoduchého a otevřeného systému podnikových aplikací.
Jako jeden z vedoucích globálních poskytovatelů podnikových aplikací disponuje IFS 3.000 zaměstnanci ve 46 zemích celého světa s 350.000 uživateli. Společnost IFS je zapsána na Burze cenných papírů Stockholm (XSSE:IFS).
Další informace poskytne:
Ivana Duchoňová
Marketing manager
IFS Czech
Tel. +420 261 176 350
Email: ivana.duchonova@ifs.cz

Váš názor Další článek: Nová varianta úspěšného červa Mydoom.B

Témata článku: Software, Průmysl, Celá společnost, Saab, MRO, Náhradní díl, Letecký průmysl, Obranný průmysl, Ostatní výrobci, AI Engine, Hod, Aircraft, General Dynamics, Podniková funkce, Globální poskytovatel, Velká změna, Maintenance, Saab Bofors Dynamics, Parker, Lidské zdroje, Průzkum, Pacific, Záměr, Let, Lidský zdroj


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X