Acer | IFA | IFA 2019

Zase o něco lehčí, tenčí a s vyšším výkonem. Acer vybalil nové notebooky

  • Nová řada ConceptD Pro nabídne grafiky Nvidia Quadro RTX
  • Rekordně lehký Swift 5 dostává dedikovanou grafiku
  • Predator 500 nabídne až 300Hz panel

Když Acer v dubnu představil svou novou řadu ConceptD pro profesionály, jen o pár týdnů později na Computexu Nvidia odhalila svou platformu Nvidia RTX Studio, které v tenkých noteboocích vybavených grafikami Nvidia Quadro RTX míří na úplně stejnou skupinu, tedy kreativní profesionály. Protože ale Acer ConceptD pohání tradiční grafické karty GeForce RTX případně AMD Radeon, došlo na aktuálně probíhajícím veletrhu IFA v Berlíně k modernizaci řady ConceptD.

Ještě profesionálnější ConceptD Pro

Nová řada Acer ConceptD Pro tak paradoxně míří na „profesionálnější profesionály“ než původní ConceptD. Grafiky Quadro umí o pár funkcí víc než základní grafické karty GeForce. Lépe si poradí s aplikacemi CAD, nabídnou vyšší výkon u vědeckých výpočtů a umí třeba vyřešit propojení obrazu z různých projektorů. Quadro je ale dražší než GeForce a tak osloví jen ty, kteří je vážně potřebují.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ConceptD 9 Pro osloví ty nejnáročnější
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ConceptD 7 Pro nabídne tenké tělo a tiché chlazení jako jeho dříve testovaná verze
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ConceptD 5 Pro cílí na ty, pro které je nízká hmotnost důležitější než nejvyšší výkon
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ConceptD 3 Pro se základní grafikou Quadro bez podpory RTX míří hlavně na fotografy. Stejně vypadá i Concept 3 s GeForce GTX 1650

Acer na tu nejnáročnější skupinu zamíří notebooky ConceptD 9 Pro a ConceptD 7 Pro s Quadro RTX 5000, ConceptD 5 Pro s Quadro RTX 3000 a nově i základním ConceptD 3 Pro s grafikou Quadro T1000. Všechny novinky obsahují displej certifikovaný Pantone podobně jako nedávno testovaný ConceptD 7.

Stejně tak Acer vyzdvihuje tiché chlazení, které neruší ani v zátěži. Nový nejnižší ConceptD 3 s grafikou GeForce GTX 1650 míří hlavně na YouTubery, ConceptD 5 pak získá nově grafiku RTX 2060.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Monitor ConceptD CM2241W

Kromě notebooků do řady ConceptD nově zamíří i 24" monitor CM2241W také s rozšířeným barevným gamutem pokrývajícím Adobe RGB a obnovovací frekvencí až 75 Hz. Zajímavé je také mírně vyšší (doslova) rozlišení 1920 × 1200.

Produkt Dostupnost Cena
ConceptD 9 Pro v listopadu 5 499 € (142 000 Kč)
ConceptD 7 Pro  v listopadu od 2 599 € (67 000 Kč)
ConceptD 5 Pro v prosinci od 2 499 € (15,6")/ 2599 € (17,3")
ConceptD 5 v listopadu od 1 999 € (15,6")/ 2199 € (17,3")
ConceptD 3 Pro v listopadu od 1 499 € (39 000 Kč)
ConceptD 3 v říjnu od 1 199 € (31 000 Kč)
ConceptD CM2241W v prosinci od 469 € (12 000 Kč)

Nejlehčí notebook i s dedikovanou grafikou

Aceru stále patří titul nejlehčího 14“ notebooku díky modelu Swift 5, nově je ale tento notebook v základu ještě lehčí. Acer totiž dovnitř nově dostal i grafickou kartu GeForce MX250 při zachování hmotnosti pod jeden kilogram. Ještě lehčí pak tedy bude verze s grafikou Iris na procesoru Intel.

Jako každý nově představený notebook musí mít i aktuální generaci procesorů Intel, tedy až Core i7-1065G7. To platí i pro Wi-Fi, takže nechybí Wi-Fi 6. Předchozí Swift 5 nízkou hmotnost vykoupil nižší výdrží, u novinky Acer slibuje 12,5 hodiny. Tedy uvidíme.Pod kilo i s dedikovanou grafikou

Acer Swift 5 se začne prodávat v říjnu za cenu od 899 € (cca 23 000 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nově vylepšený Acer Swift 5 s dedikovanou grafikou MX250

Stylový a lehký bude i nový Swift 3, při hmotnosti 1,19 kg se chlubí podobnou výbavou jako Swift 5 (nezmiňuje se jen dotyková obrazovka), ale očekáváme nižší cenu. Prodávat se začne od října za ceny od 599 € (cca 15 500 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Swift 3 slibuje podobnou výbavu jako lehounký Swift 5

Panel rychlejší než vaše myšlenka

Rekord Aceru v rychlosti nezvykle nepřichází z procesoru nebo grafické karty, ale displeje. Nový Predator Triton 500 se totiž chlubí displejem podporujícím až 300 Hz. Popravdě dosavadní strop 240 Hz je už tak vysoko, že je nad schopnostmi i těch nejnáročnějších hráčů, nových 300 Hz už působí podobně jako 4K rozlišení na mobilním telefonu – něco unikátního, ale pro praktické využití přece jen zbytečného. Protože takový panel bude dostupný i dalším výrobcům, můžeme brzy čekat 300 Hz jako normu u těch nejlepších herních strojů.

Nový Predator Triton 500 se začne prodávat v listopadu za cenu od 2 699 € (cca 69 000 Kč). 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Predator Triton 500 nově s 300Hz panelem

Zajímavější bude jiná třístovka – nový Predator Triton 300 slibuje stále štíhlé tělo, poctivý výkon a především nižší cenu. Hliníkové tenké tělo s hmotností 2,4 kg, grafika GTX 1650 a 144Hz 15,6“ displej není sice z říše snů, ale o to snesitelnější může být cena.

Predator Triton 300 bude k dispozici v říjnu za cenu od 1299 € (cca 33 500 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Predator Triton 300 chce být nejprodávanějším herním notebookem 

Když už mluvíme o cenové dostupnosti, Loni představené „křeslo“ Predator Thronos se svou cenou ve stovkách tisíc nikdy nemělo trhat prodejní statistiky, přesto se jej prodalo několik stovek. Nové herní křeslo Predator Thronos Air na něj naváže.

Opět nejde o obyčejnou židli, ale o křeslo doplněné posuvným stolem pro klávesnici, stojanem schopným udržet tři monitory a prostorem pro počítač. Air v názvu naznačuje, že půjde o odlehčenou jednodušší verzi. Ne vše tedy bude motorizované a držák s monitory si budete stahovat ručně. Přesto pochopitelně nepůjde o cenový trhák do každé domácnosti.

Acer Predator Thronos Air se začne prodávat v posledním letošním čtvrtletí za cenu od 8975 € (cca 231 tisíc korun).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Predator Thronos Air nemá tolik motorků, ale stojí méně peněz

Acer také představil nové řešení pro odvod tepla z procesoru a grafické karty s označením PowerGem. Na trh by mělo přijít ještě letos v notebooku Predator Helios 700 a slibuje o 12,5% vyšší výkon procesoru díky účinnému chlazení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
PowerGem slibuje účinnější chlazení, na trhu snad bude už letos

Projektor postavený na hlavu

Mobilní video točené na výšku už dnes není smrtelný hřích, nikdo ale kvůli němu nebude otáčet televizor na výšku. U přenosného LED projektoru je ale nějaké to otáčení přece jen snadnější a nový projektor Acer C250i tomu už vychází vstříc.

Projektor počítá s tradičním režimem na ležato, nebo jej můžete i postavit na bok a promítat obraz z mobilního telefonu v plném FullHD rozlišení. Připravej je pro to stativový závit na boku stejně jako vnitřní automatika, která adekvátně otočí ovládací prvky a obraz.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Acer C250i slibuje dvanáct různých poloh naležato a režim na výšku k tomu

Nezvyklý tvar těla připomínající zakroucený hranol navíc chytře funguje pro nastavení úhlu promítání, pevně leží v každém nastaveném úhlu. Akumulátor uvnitř navíc slibuje 5 hodin promítání bez připojení k zásuvce.

Acer C250i bude v Evropě k dispozici v lednu 2020 za cenu od 539 € (13 900 Kč)

Diskuze (9) Další článek: Umělá inteligence Paula Allena by se dostala na střední školu. Zvládla test z přírodovědy

Témata článku: Notebooky, Intel, Evropa, Wi-Fi, Acer, Monitory, IFA, Projektory, IFA 2019, CAD, Acer Concept, Procesor, Projektor, RTX, Swift, GeForce RTX, Notebook, GeForce GTX, Adobe RGB, Triton, Acer Concept D, AMD Radeon, Acer Swift, Nová řada, GeForceSci-fi epos Starfield přibližuje v novém videu nebezpečnou zónu Settled Systems

Sci-fi epos Starfield přibližuje v novém videu nebezpečnou zónu Settled Systems

Galaxie vám bude otevřená, ale rozhodně nebude bezpečná.

Michal Maliarov
StarfieldVideo
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály