IE7Pro: Dostaňte z Internet Exploreru maximum

Nejen Firefox má doplňky, také Internet Explorer můžete vylepšit. Rozšíření IE7Pro přináší mnoho nových funkcí.

Internet Explorer 7 představil oproti svému šestkovému předchůdci velké množství inovací, přesto mu však několik užitečných funkcí stále chybí. To však lze vyřešit doinstalováním doplňků třetích stran. 

Na internetu lze najít desítky různých rozšíření a vylepšení. Všem však jasně kraluje IE7Pro, nedávno vydané ve verzi 2. Toto rozšíření nabízí desítky nových funkcí, které možná znáte z konkurenčních prohlížečů. Za všechny jmenujme například vylepšené ovládání záložek, ovládání prohlížeče gesty myší, chytré blokace reklam, obnovení prohlížeče po pádu nebo „inline“ vyhledávání známé z Firefoxu.

Mnoho funkcí navíc

IE7Pro si můžete stáhnout ze stránek www.ie7pro.com, kde najdete nejnovější verzi a to i zcela počeštěnou. Doplněk se instaluje jako běžný program spuštěním EXE souboru.

Na první pohled se IE7Pro v Internet Explorer příliš neprojeví. Jediné, co signalizuje jeho přítomnost, je nová zelená ikonka v dolní liště, která teprve po kliknutí pravým tlačítkem nabídne úctyhodný seznam možností.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka IE7Pro.

Nastavení nabízí velké množství položek: ve Volbě funkcí najdeme seznam všech modulů IE7Pro. Základní nastavení nabízí především nastavení funkce Superpřetažení a rozšířených možností záložek. V Nastaveni IE lze upravovat seznam proxy serverů a také třeba měnit hodnotu „user-agent“. V nabídce Adresní řádek můžete přidávat aliasy pro internetové adresy a ve Vyhledávání přidávat internetové vyhledávače do vyhledávacího boxu horního panelu. IE7Pro také nabízí možnost modifikovat jednotlivé stránky vaším bližším potřebám pomocí skriptů, které můžete spravovat v nabídce Uživatelské skripty. V nabídce Soukromí najdete funci pro rychlé smazání osobních dat (cookies, historie URL, dočasné soubory…).

Klepněte pro větší obrázek
Okno nastavení

Magické tahy myší

Po instalaci se vám změní výchozí stránka prohlížeče. Díky funkci Rychlé stránky můžete mít své nejoblíbenější weby dostupné na jedno kliknutí v podobě přehledu na výchozí stránce. Podobnou funkci najdete v Opeře.

Klepněte pro větší obrázek
Rychlé stránky nabízí okamžitý přístup k vašim oblíbeným webům.

Při kliknutí na prázdný slot se zobrazí nabídka s přidáním stránky. Zcela dole se nachází tlačítko pro konfiguraci Rychlých stránek, nastavit lze zda zobrazovat vyhledávací panel či kam otevírat stránky po rozkliknutí.

Velice komfortní funkce, díky níž můžete zrychlit ovládání prohlížeče, jsou Gesta myší. Pomocí jednoduchých klíčových pohybů myší a zároveň stisknutým pravým tlačítkem myši, můžete rychle volit některé funkce. Například otevírat nové panely, posouvat stránkou, zavřít aktuální panel, pohybovat se zpět a vpřed historií nebo třeba vytisknout stránku. Vaše gesto se zároveň zvýrazní čarou (barvu lze změnit v nastavení).

Klepněte pro větší obrázek
Zavření panelu pomocí gesta myší.

Kontroluje, vyplňuje, blokuje

Při psaní do formulářů si můžete nechat kontrolovat pravopis, v případě, že jste napsali „překlep“ (nebo slovo, které program nezná), je červeně podtrženo a nabídnuty alternativy k opravě. Nechybí možnost přidat slovo do slovníku. Rozšíření je kompatibilní se slovníky OpenOffice.org.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka modulu pro kontrolu pravopisu.

Pokud často vyplňujete registrační formuláře, určitě vám přijde vhod funkce automatického doplňování. Data formuláře uložíte a později jednoduše načtete. K dispozici je také velice dobrý správce uložených formulářů, můžete také přímo definovat jednotlivé hodnoty. 

Klepněte pro větší obrázek
Pomocí správce uložených formulářů můžete upravovat jednotlivé hodnoty.

Internet Explorer sice základní blokaci aktivních prvků podporuje, nicméně s IE7Pro máte možnost blokovat i často nepříjemné Flashe. K dispozici je opět řada nastavení a hlavně možnost filtrů povolených a blokovaných URL adres, DIVů, obrázků, rámců nebo tabulek.

Stahování na úrovni

Rozšíření si dokáže pamatovat historii naposledy zavřených záložek, ke kterým se můžete kdykoliv vrátit opět z menu IE7Pro. V nastavení si také můžete nastavit klávesovou zkratku pro otevření naposledy zavřené záložky, nativně je nastavená zkratka Ctrl + Shift + Z.

IE7Pro nabízí i velice dobrý správce stahování, ve kterém najdete všechny stažené soubory. Mimo jiné dokáže pozastavit stahování a kdykoliv v něm pokračovat.

Klepněte pro větší obrázek
Velice dobrý správce stahovaní podporuje všechny standardní funkce.

Díky IE7Pro můžete své záložky v Internet Exploreru 7 sdílet i na jiném počítači se stejným internetovým prohlížečem, a to díky funkci synchronizace záložek. Stačí se registrovat a vaše záložky se nahrají na server, odtud je můžete (po přihlášení) kdykoliv nahrát do jiného počítače.

Klepněte pro větší obrázek
Přihlášení na synchronizační server.

Rozšiřte i IE7Pro

Samotné rozšíření IE7Pro si můžete rozšířit o další doplňky. Součástí instalace jsou moduly Accu Weather pro zjišťování aktuálního počasí ze serveru AccuWeather.com.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka modulu AccuWeather.

Druhý předinstalovaný doplněk dokáže kontrolovat hodnotu Google Pageranku a Alexi. Další doplňky pro IE7Pro můžete najít na stránce http://iescripts.org.

Mimo již uvedené funkce a možnosti nabízí IE7Pro také spoustu menších, ale neméně užitečných.

Například je zcela přepracované hledání přímo na stránkách ve stylu Firefoxu (můžete vyvolat pomocí Ctrl+F). Z menu IE7Pro můžete také rychle vymazat osobní údaje (uložená hesla aj.), automaticky posouvat nebo obnovit stránku a také rychlé přepínat proxy. Vynikající funkcí je také „vyfocení“ stránky, které uloží celou stránku jako obrázek a to i ty části stránky, které nejsou na monitoru v současné chvíli vidět. Obrázek je možné uložit buď do souboru, nebo do schránky Windows.

Nejlepší, ale ne jediný

IE7Pro není jediné rozšíření, které pro Internet Explorer 7 existuje. Je jich daleko více, ale na rozdíl od IE7Pro jsou většinou jednoúčelové. Webdesignérům se bude zajisté hodit Internet Explorer Developer Toolbar pro průzkum a „real-time“ úpravu kódu. Rozšíření je velmi podobné Web Developeru pro Firefox. Díky rozšíření Video Download můžete stahovat videa z webů jako YouTube, Google Video nebo Grinvi. Na video stačí kliknout pravým tlačítkem a v novém okně video stáhnout z vygenerovaného odkazu. Spousty doplňků můžete také najít v knihovně na Windows Marketplace.

IE7Pro je velice povedené rozšíření, které nahradí desítky jiných. Vytknout lze snad jen trochu nepřehledné nastavení, ale s tolika funkcemi to zkrátka jinak nejde. Po instalaci doplňku se samotný Internet Explorer nijak nezpomaluje a v paměti zabírá pouze o pár procent více paměti (testováno pod Windows Vista), než čistý Internet Explorer.

Je Internet Explorer s doplňkem IE7Pro lepší než Opera nebo řádně „natuněný“ Firefox? Tato trojka je funkčně vyrovnaná a velmi záleží na osobním zvyku, není jednoznačný vítěz.

IE7Pro
Doplněk pro Internet Explorer 7
Zdarma
www.ie7pro.com
Klepněte pro větší obrázek

- desítky funkcí v jednom rozšíření
- synchronizace záložek
- kompatibilita s pravopisnými slovníky OpenOffice.org

Klepněte pro větší obrázek

- nepřehlednost hlavního nastavení
- trochu krkolomná instalace pravopisných slovníků
- většina nastavení vyžaduje restart IE
 

Klepněte pro větší obrázek

 

 

Diskuze (52) Další článek: GeoShow3D: nové 3D mapy Česka

Témata článku: Software, Internet, Internet Explorer, Firefox, Download, Chytré vyhledávání, Dobré ovládání, Funky, Výchozí stránka, Předinstalovaný doplněk, Jediná možnost, Záložka, Výchozí vyhledávání, Doplňky, Jednoznačný vítěz, Weather, Rychlé smazání, Max, Grin, DOS, Google Toolbar, Rozšíření, Základní gesto, Rychlý internet


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky