ICQ

ICQ po necelých 30 letech končí. Vzpomenete si na svoje číslo?

Ještě před čtyřmi roky jsme psali o tom, že ICQ neumírá, ale naopak chystá nové funkce. Teď už to neplatí. Komunikátor oficiálně zavírá krám a fungovat přestane ke dni 26. června. Oficiální webová stránka, na níž krátké oznámení visí, je strohá a neposkytuje bližší vysvětlení. Zdá se, že mobilní klienty již byly staženy.

Pouze uvádí, že v chatování můžete pokračovat na platformách VK Messenger a VK WorkSpace. Není to chyba, jde o komunikátory ruské sociální sítě VK, což je zkratka původního názvu VKontakte. Stál za ní Pavel Durov, jenž později vytvořil Telegram, než ho z ní vytlačili spojenci Vladimíra Putina.

Původně ICQ vyvíjela izraelská společnost Mirabilis od roku 1996. O dva roky později službu koupil tehdejší americký internetový gigant AOL. V roce 2010 se komunikátor ocitl v rukou ruské společnosti Mail.Ru Group, kterou nyní známe jako VK. ICQ má zvlášť dnes silnou konkurenci v podobě Messengeru, WhatsAppu nebo Viberu.

icq konci.png
Dle oficálního webu ICQ končí v červnu

ICQ si mimo Izrael svého času získalo velkou popularitu v Česku, zato třeba v USA nikdy neprorazilo. Vrcholu dosáhlo zřejmě v roce 2001, kdy registrovalo 100 milionů uživatelských účtů. Dnes jsme zvyklí na uživatelská jména, v téhle službě vám ale bylo přiděleno několikamístné číslo.

Na oficiálním kanále v síti X zveřejnilo ICQ známou hlášku I’ll be back. I kdyby se nevrátilo, existovalo velice dlouhou dobu, skoro 30 let. Což je na komunikátor v překotně se rozvíjejícím se technologickém světě dlouhá doba.

Zdroje: ICQ

Diskuze (123) Další článek: Copilot integrovaný do Windows do Evropy nechce. Místo toho dostaneme samostatnou aplikaci

Témata článku: , , , , ,