Je logické že watson je v současné době velmi drahý. Ale však tak 98% ceny je za vývoj. A ikdyby byl ten harware strašně drahý - nestačilo by ten stejný software spustit na pomalejším stroji? Místo čekání 10minut na výsledek by to bylo třeba za 2hodiny.
Já se domnívám, že Watson se ukázal jako velmi úspěšný, protože kolik lidí nemocných rakovinou má to štěstí, že se dostanou do rukou špičkovým odborníkům, kteří by 160 hodin svého času věnovali pouze tomuto jednomu pacientovi. Naproti tomu 10 minut strojového času Watsona může být dostupných daleko většímu počtu nemocných. A když navíc uvážíme neustálé zrychlování procesorů při současném snižování ceny, tak v dohledné době to nemusí být 10 minut, ale třeba minuta jedna při zlomkové ceně ve srovnání s dneškem. Takže ve Watsonovi budoucnost rozhodně vidím.
Zrychlování je sice neustálé, ale zpomaluje. Vývoj v poslední dekádě je prd proti vývoji v 80-tých a 90-tých letech.
no mozna watsnovi doslo ze likvidovat nador, priznak neschopnosti imunitniho systemu odstranit zmutovane bunky imunitu nespravi, ze ozaareni a chemo ty imunite moc nepomuze, ale na druhou stranu kdyz ma k dispozici studie kde se doktori a farma firmy ujistuji ve sve neomylnosti a zabehnutych postupech tak na druhou stranu noc noveho nevymysli a zabije pacienta stejne jako doktori
si mentalny chudak hodny utratenia
Kdybys nebyl slovák, tak máš míň mínusů!
dakujem pusinka, vyhonil som si na tvoju pocet, oslavuj moju priazen
pre dobro celeho ludstva sa neviem dockat momentu ked budu vsetci ti neschopaci(lekari) nahradeni umelou inteligenciou.edit: analyza DNA stoji nejakych 1000 eur, co je v kontexte liecby rakoviny v usa pluvanec v jazere
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 8. 2017 19:41
... a nahradia ich schopný programátori z Indie 😀
Jestli se dobro lidstva podle vás měří délkou dožití jednotlivce, tak to vám závidím váš rozhled...
Copak? Nejakej "neschopak" ti nenapsal na rymu antibiotika a 14 dnu neschopenku? 😀
V princípe nám to asi bude jedno - ten kto bude mať peniaze (myslím riadnu kopu) bude mať aj zdravie - je jedno či vďaka kvantu špičkových drahých lekárov alebo vďaka drahej AI.Keď si uvedomíme čo človek ktorý má miliardy $$$ môže chcieť je to jasné.
Myslíš si že celé zdravotnictví pro ty co nemají tolik peněz zůstává poslední roky na stejné úrovni a moderní péče se dostává jen těm bohatým? Jasně, peníze ti určitě pomohou k mnohému, ale také pomáhají celý obor posouvat a to co je jeden rok doménou pár vyvolených se pomalu posouvá do běžného postupu. IBM Watson je jen první vlaštovka. Při aktuální rychlosti vývoje bude taková diagnostická AI za pár let k dispozici každé nemocnici.
Väčšinou si optimistický v pohľade do budúcnosti ale keď sa zamyslím nad tým, že väčšina svetového bohatstva je v rukách "malej skupiny" tak niektoré vízie zo sci fi filmov mi neprídu až tak nereálne ako niekedy. A k tej zdravotnej starostlivosti - odvody platím od skončenia strednej školy - cez 25 rokov - našťastie som nikdy nebol vážnejšie chorý a teraz keď na preventíve niečo nebolo Ok a obvodná lekárka ma poslala na gastro tak ma objednali o 11 mesiacov.
Vždycky byla většina bohatství v rukou malé skupiny lidí, ať už to byli faraoni, králové nebo teď businessmani. Rozdíl je v zásluhách. Zatímco kdysi se člověk narodil aby vládnul, dnes se k tomu musí vypracovat, což obecně zvyšuje kvalitu elity.Navíc nebohatnoujenom nejbohatší, ale bohatne celý svět. Nikdy v historii nebyla životní úroveň obyčejného člověka na takové výši jako dnes.
rozdiel je v tom ze dnes by sa mohli vsetci mat este omnoho lepsie. v minulosti sa proste na tych poliach makat muselo cely den,
Máte představu, jak dlouho Watson existuje, a jakým prošel vývojem? A víte něco medicínském průmyslu?Prorokuji, že do deseti let bude v ČR maximálně jedna taková AI.
Vím, vím, vím částečně z předchozí pracovní zkušenosti.Nemluvím o tom že bude v nemocnici kompletně celý Watson (to by bylo naopak silně kontraproduktivní. Hlavní síla Watsona a podobných systémů je v datech a čím víc jich má, tím lépe), spíš bude nějaká společnost (možná přímo IBM) nabízet služby diagnostické AI jako SaaS. Což do pár let představitelné je. Navíc je právě rozšířenost takových systémů do nemocnic právě kvůli co největšímu datasetu v přímém zájmu provozovatele. Čím větší vzorek pacientů, jejich symptomů a reakce na léčebný postup bude k dispozici, tím lepší vyhodnocení dalších případů.
Zkuste si zjistit, na co zemřel Steve Jobs, kolik miliard měl a pak rady pište ty vaše kraviny...
Steve Jobs bol aj niekoľko krát operovaný a aj nádor mu bol niekoľko krát vybraný. Prvé roky odmietal lekársku pomoc, keďže sa spoliehal na tradičnú medicínu. Až keď to došlo do 3. štádia, až vtedy sa dal pod ruky lekárom. 😉
Ďakujem za mínus ovce 😀 Prečítajte si knihy a výpovede o Jobsovi od ľudí s ktorými sa stretával denne. 🙂 Vy ovce 😀
Jobs nezemřel, jen si potřeboval odpočinout od ovcí, tak si nechal implantovat falešnou rakovinu, a dneska si v klidu farmaří v Texasu. Každej správnej Apple fanda to ví. Jobs nikdy nezemře.
stevo zomrel na svoju nizku inteligenciu, kedy mrkvovej stave veril viac ako lekarom
Prijde mi zvlastni rikat, ze nejaky postup byl lepsi, kdyz pacient neprezil a druhy postup se nezkusil.
Vzhledem k tomu, že pacient zemřel, a bylo možné provést detailní pitvu, v tom nevidím problém.Jasně, kdyby Watson vyplivl "Všichni společně hodinu zpívejte, pacient se uzdraví", tak to asi bez vyzkoušení popřít nelze. Ale protože nabízel konvenční přístup, nakonec se dalo odhadnout, kdo byl blíže ideálnímu postupu.
v oblasti liecby, kde im 75% pacientov zomiera sa neda hovorit ze dnes ktokolvek vie ako vyzera optimalna liecba.uz tych 160hodin potrebnych na vypracovanie planu vyzera podozrivo. pretoze bud existuju nejake laboratorne techniky na zistenie spravnej liecby, alebo neexistuju a je to aj tak iba hadanie.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.