IBM, tedy Lenovo představilo novou řadu notebooků ThinkPad

Společnost Lenovo v úterý představila novou řadu notebooků ThinkPad. Dva nové notebooky jsou určeny zájemcům, kteří od notebooku požadují řešení vše v jednom. Jako u jedné z posledních značek je také u ThinkPadů zaváděna řada se širokoúhlými displeji.
IBM, tedy Lenovo představilo novou řadu notebooků ThinkPad

IBM, Lenovo, marketing a špetka historie

Související odkazy

Slovník
chipset
IEEE
USB

Katalog produktů
Notebooky

Notebooky IBM, nyní už Lenovo, jsou mezi uživateli značně oblíbené. Svojí cenou sice stojí lehce nad průměrem většiny ostatních značek, ale uživatelům nabízí obstojný komfort, dobrou výbavu a především špičkovou spolehlivost. Jedna z reklamních kampaní IBM je dokonce zaměřena na vylíčení reálných příběhů uživatelů, kteří vyprávějí co všechno jejich ThinkPad přežil. A bylo toho opravdu hodně - přejetí autem, požár a další katastrofy, které jsou pro podobná zařízení zpravidla smrtící.

Jednou věcí je marketing, který zpravidla bývá lehce přikrášlen, na druhé straně jsou tu ale zkušenosti uživatelů a ti jsou zpravidla s notebooky ThinkPad velmi spokojeni. To myslím mohu napsat, aniž bych byl obviňován z nadržování právě této značce. Je to prostě fakt.

Po prodeji počítačové divize IBM mnozí se zvědavostí, mnohdy až s hrůzou v očích sledovali, kam se další vývoj "IBM PC made by Lenovo" bude ubírat. Zatím se zdá, že prodej jedné z nejslavnějších firem čínskému výrobci počítačů nijak výrazně nezmění orientaci, kterým se ubírala velká modrá.

Přestože až nyní jsou v nabídce ThinkPady se širokoúhlými displeji, IBM nikdo neváhalo přinášet inovace, o kterých se vývojáři domnívali, že jsou uživatelům prospěšné a užitečné. Ať již šlo o vysoce odolný rám notebooků, lampičku zabudovanou ve víku nebo čtečku otisků prstů, kterou jsou některé typy notebooků ThinkPad také vybaveny.

Představuje se ThinkPad Z

S novou řadou Z přichází zatím dva přístroje. ThinkPad Z60m a ThinkPad Z60t. ThinkPad Z60m nabídne uživatelům 15,4palcový displej. Vedle více místa pro zobrazování dokumentů doznala zlepšení i samotná kvalita displeje, který by měl mít nyní lepší zorný úhel. 1,9 kilogramu vážící ThinkPad Z60t nabídne uživatelů 14palcový displej (rovněž širokoúhlý).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

ThinkPad Z60m * ThinkPad Z60t

Použití širokoúhlého displeje dává tušit, že přístroj řady Z budou vybaveny i dalšími multimediálními funkcemi, například funkční klávesami pro ovládání operačního systému Windows, aplikací a multimédií. Po obou stranách klávesnice jsou umístěny velké stereo reproduktory. Multimediální výbavu doplňují porty prakticky pro jakoukoli periferii včetně tří portů USB 2.0 a konektorů pro S-Video, VGA a IEEE 1394. Model Z60m je navíc vybaven čtečkou paměťových karet 3 v 1.

Stříbřité víko by na první pohled mohlo budit dojem plastu, ale není tomu tak. Horní kryt notebooku je vybaven krytem z broušeného titanu, tedy z materiálu, který je mimořádně odolný proti poškrábání a dalším druhům mechanického poškození.

  ThinkPad Z60m ThinkPad Z60t
Procesor Intel Pentium M
Intel Celeron M
Intel Pentium M
Intel Celeron M
Chipset Intel 915GM Intel 915GM
Čtečka 3 v 1 SD karty
Displej 15,4" 14"
Váha 3 kg 2,1 kg
Výdrž 6 hodin 5,5 hodiny
Přesná specifikace modelů řady Z zatím není známa. Některé modely budou nabízet podporu Wi-Fi, gigabitový ethernet, čtečku otisků prstů, grafickou kartu ATI Mobility Radeon X300 a další příslušenství.

Vnitřní konstrukce zvyšuje odolnost notebooku

S ohledem na mobilní pracovníky jsou počítače řady Z nově vybaveny ochrannou vnitřní konstrukcí, která v případě pádu tlumí nárazy na vnitřní komponenty notebooku. Podle údajů výrobce přispívá nová konstrukce až ke 30procentnímu zvýšení ochrany dat. Vnitřní součástky, včetně jednotky pevného disku, jsou upevněny v jednodílné magnéziové kleci, která poskytuje lepší ochranné vlastnosti než tradiční pláště.

V kombinaci se systémem Active Protection System, která parkuje hlavy pevného disku ve chvíli, kdy je zaznamenán pohyb notebooku (přenášení, ale třeba také pád na zem), tak notebooky od IBM dostávají jednu z nejpropracovanějších ochran uložených dat.

Notebooky řady ThinkPad Z budou dostupné v průběhu listopadu za ceny od 30 000 Kč bez DPH.

Témata článku: Video, Notebooky, Windows, IBM, Lenovo, Thinkpad, Made

116 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jay Zet 25. 9. 2005 16:01:07
    hlavne koukam, ze zmenili klavesnici k horsimu - zmensili Enter a pridali...
  • pates 25. 9. 2005 9:18:01
    Porty v pravo mi nevadí, pracuju-li na TP používám trackpoint (což je...
  • Petr Palas 23. 9. 2005 10:00:49
    Provedeni je opravdu desne. Cinani asi v zivote nepouzivali notebook :(...
Určitě si přečtěte

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 33

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky