IBM, tedy Lenovo představilo novou řadu notebooků ThinkPad

Společnost Lenovo v úterý představila novou řadu notebooků ThinkPad. Dva nové notebooky jsou určeny zájemcům, kteří od notebooku požadují řešení vše v jednom. Jako u jedné z posledních značek je také u ThinkPadů zaváděna řada se širokoúhlými displeji.

IBM, Lenovo, marketing a špetka historie

Související odkazy

Slovník
chipset
IEEE
USB

Katalog produktů
Notebooky

Notebooky IBM, nyní už Lenovo, jsou mezi uživateli značně oblíbené. Svojí cenou sice stojí lehce nad průměrem většiny ostatních značek, ale uživatelům nabízí obstojný komfort, dobrou výbavu a především špičkovou spolehlivost. Jedna z reklamních kampaní IBM je dokonce zaměřena na vylíčení reálných příběhů uživatelů, kteří vyprávějí co všechno jejich ThinkPad přežil. A bylo toho opravdu hodně - přejetí autem, požár a další katastrofy, které jsou pro podobná zařízení zpravidla smrtící.

Jednou věcí je marketing, který zpravidla bývá lehce přikrášlen, na druhé straně jsou tu ale zkušenosti uživatelů a ti jsou zpravidla s notebooky ThinkPad velmi spokojeni. To myslím mohu napsat, aniž bych byl obviňován z nadržování právě této značce. Je to prostě fakt.

Po prodeji počítačové divize IBM mnozí se zvědavostí, mnohdy až s hrůzou v očích sledovali, kam se další vývoj "IBM PC made by Lenovo" bude ubírat. Zatím se zdá, že prodej jedné z nejslavnějších firem čínskému výrobci počítačů nijak výrazně nezmění orientaci, kterým se ubírala velká modrá.

Přestože až nyní jsou v nabídce ThinkPady se širokoúhlými displeji, IBM nikdo neváhalo přinášet inovace, o kterých se vývojáři domnívali, že jsou uživatelům prospěšné a užitečné. Ať již šlo o vysoce odolný rám notebooků, lampičku zabudovanou ve víku nebo čtečku otisků prstů, kterou jsou některé typy notebooků ThinkPad také vybaveny.

Představuje se ThinkPad Z

S novou řadou Z přichází zatím dva přístroje. ThinkPad Z60m a ThinkPad Z60t. ThinkPad Z60m nabídne uživatelům 15,4palcový displej. Vedle více místa pro zobrazování dokumentů doznala zlepšení i samotná kvalita displeje, který by měl mít nyní lepší zorný úhel. 1,9 kilogramu vážící ThinkPad Z60t nabídne uživatelů 14palcový displej (rovněž širokoúhlý).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

ThinkPad Z60m * ThinkPad Z60t

Použití širokoúhlého displeje dává tušit, že přístroj řady Z budou vybaveny i dalšími multimediálními funkcemi, například funkční klávesami pro ovládání operačního systému Windows, aplikací a multimédií. Po obou stranách klávesnice jsou umístěny velké stereo reproduktory. Multimediální výbavu doplňují porty prakticky pro jakoukoli periferii včetně tří portů USB 2.0 a konektorů pro S-Video, VGA a IEEE 1394. Model Z60m je navíc vybaven čtečkou paměťových karet 3 v 1.

Stříbřité víko by na první pohled mohlo budit dojem plastu, ale není tomu tak. Horní kryt notebooku je vybaven krytem z broušeného titanu, tedy z materiálu, který je mimořádně odolný proti poškrábání a dalším druhům mechanického poškození.

  ThinkPad Z60m ThinkPad Z60t
Procesor Intel Pentium M
Intel Celeron M
Intel Pentium M
Intel Celeron M
Chipset Intel 915GM Intel 915GM
Čtečka 3 v 1 SD karty
Displej 15,4" 14"
Váha 3 kg 2,1 kg
Výdrž 6 hodin 5,5 hodiny
Přesná specifikace modelů řady Z zatím není známa. Některé modely budou nabízet podporu Wi-Fi, gigabitový ethernet, čtečku otisků prstů, grafickou kartu ATI Mobility Radeon X300 a další příslušenství.

Vnitřní konstrukce zvyšuje odolnost notebooku

S ohledem na mobilní pracovníky jsou počítače řady Z nově vybaveny ochrannou vnitřní konstrukcí, která v případě pádu tlumí nárazy na vnitřní komponenty notebooku. Podle údajů výrobce přispívá nová konstrukce až ke 30procentnímu zvýšení ochrany dat. Vnitřní součástky, včetně jednotky pevného disku, jsou upevněny v jednodílné magnéziové kleci, která poskytuje lepší ochranné vlastnosti než tradiční pláště.

V kombinaci se systémem Active Protection System, která parkuje hlavy pevného disku ve chvíli, kdy je zaznamenán pohyb notebooku (přenášení, ale třeba také pád na zem), tak notebooky od IBM dostávají jednu z nejpropracovanějších ochran uložených dat.

Notebooky řady ThinkPad Z budou dostupné v průběhu listopadu za ceny od 30 000 Kč bez DPH.

Témata článku: Video, Notebooky, Windows, IBM, Lenovo, Made, Mechanická klávesnice, Thinkpad, Velká odolnost, Přesná specifikace, Čínský výrobce, Ochranná vlastnost, Nová konstrukce, Tradiční uložení, Nová řada

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Dnes | David Polesný | 13

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 55

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje