IBM se zaměřuje na partnerská řešení

Na dnešní tiskové konferenci představilo IBM vývoj Rationalu (akvizice z roku 2003) a kooperující společnosti Unicorn, která se pro IBM věnuje distribuci produktů Rational.

Petr Leština, softwarový specialista pro Rational, nejprve zahájit setkání krátkým představením původní společnosti Rational a důvodů, které vedly IBM ke její koupi. Rational Software jako samostatná firma působila na trhu od roku 1981 a za celou dobu své existence věnovala do vývojových procesů přes 160 miliónů dolarů. Přes akvizicí stihla uskutečnit prodej půl miliónu licencí a pro IBM byla zajímavá hlavně softwarovými návrhy a vývojem aplikací, které tehdy společnosti v nabídce chyběly. Na Českém trhu Rational během své samostatné existence nikdy přímo nepůsobil.

Co přinese IBM Rational Portfolio Manager

Rational se v budoucím výhledu zaměřil na podporu standardu Eclipse, který, jako open sourceový framework, umožňuje tvorbu vzhledu aplikací bez ohledu na platformu nebo programovací jazyk. S ohledem na modelování a kompletní návrhy software se počítá v dalším rozvoji i podporou .NET a rozvojem a podporou dalších standardů jako BPEL, J2EE, UML. Rational má ambici zapsal se do povědomí jako servisně orientovaný tvůrčí architektonický prostor.

Svůj přínos spatřuje tato vývojová platforma především v oblastech analytických, modelových a návrhářských řešení, ve správě softwarových produktů, automatického testování a individuální možnosti správy různých požadavků. Toto řešení by mohlo umožnit sledování celkového stavu procesů a řídit kompletní portfolio produktů společnosti. Řšení Rationalu by mělo být k disposici pro všechny úrovně managerského řízení firmy, protože automatizuje procesy projektového managementu a to nejen na úrovni identifikace cílů, ale celého procesu až po vyhodnocování konečných cílů.

Jak se Unicorn podílí na produktech IBM

Přednášku s praktickými ukázkami použití IBM Rational Portfolio Manager ve stručnosti doplnil Jiří Svačina ze společnosti Unicorn, české firmy, která se již 15 let zaměřuje na oblast informačního servisu a není tak pouze primárním distributorem. Se společností IBM spolupracuje na různých úrovních, mimo jiné jako distributor produktů Rationalu, kterým byl již za doby jeho samostatné existence, kdy Rational zastupoval v Česku a na Slovensku. Hlavním cílem Unicornu v rámci této spolupráce je poskytovat pro produkty IBM komplexní služby s přidanou hodnotou. Pořádá také školení, konzultace a věnuje se implementaci nástrojů a procesů u významných klientů a výrobců software.

Spolupráce s IBM umožňuje Unicornu i nadále působit jako nositel špičkových informativních řešení a přinášet tak zákazníkům paletu konkurenčních výhod. Firma sama plně nasadila metodiku IBM Rational Unified Process již v roce 1999 a s více než 800 zaměstnanci dokázala dosáhnout minulého obratu ve výši 618 miliónů korun.

Klepněte pro větší obrázek

Petr Leština seznamuje s historií společnosti Rational

Klepněte pro větší obrázek

Pict0015.jpg – Jiří Svačina z Unicornu si pochvaluje spolupráci s IBM

Váš názor Další článek: Google nyní hledá ještě lépe

Témata článku: Software, IBM, Konečný cíl, Původní zaměstnanec, Softwarový produkt, Unicorn, Záměr, Portfolio, Řešení, Automatické testování, Rational, Kompletní řešení, Part, Budoucí zaměstnanec, Samostatná firma, Svačina, Eclipse


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně