IBM rozšiřuje a vylepšuje síť

Technická zlepšení a novinky v internetové síti IBM.
Divize IBM Global Services -- Network Services provedla technická zlepšení a zavedla některé novinky v internetové síti IBM. Především bude možno přenášet vyšší objemy dat. Dále došlo ke zdokonalení propojení se sítěmi jiných provozovatelů. IBM rovněž představila některé nové produkty a služby, které činí užívání Internetu bezpečnějším a z ekonomického hlediska výhodnějším.

Internetová síť IBM byla kromě 2Mb/s kapacitou Brno-Vídeň-Portsmouth posílena o další 2x2Mb/s, resp. 1Mb/s spojení Prahy s Ehningenem a o spojení Brna s Bratislavou.

Kapacita peeringu mezi IBM OpenNet a NIX.CZ byla rozšířena ze 2 Mb/s na 4 Mb/s. Nová spojení byla vytvořena se sítěmi Global One, SPT Telecom a CZCOM. Pro české uživatele je k dispozici přímý peering v SIX Bratislava.

Ke změnám došlo rovněž v mezinárodní síti IBM, především co do rozšíření kapacity a počtu dial-in uzlů.

Nové služby IBM
Součástí skupiny služeb IBM Managed Data Network Services se stala IBM Firewall pro bezpečný přístup do Internetu. Ta je vybudována v privátní síti Frame Relay sítě IBM na serverech RS/6000, které jsou zapojeny do Internetu prostřednictvím sítě IBM Global Network. Zatím jsou k dispozici dvě serverové farmy s IBM Firewall, a sice v Portsmouthu a v Ehningenu. Připojení zákazníka přes privátní spoj Frame Relay považuje IBM za bezpečné.

IBM Internet Home Banking je službou pro připojení k Internetu, umístění dat v centru sítě IBM a jejich zabezpečení, včetne možnosti vytvoření domovské stránky banky. Tato služba byla vytvořena ve spolupráci s belgickou firmou Scorpio a komplexní řešení nese název EuroSPOT.

IBM HomePage Creator je pak službou pro snadnou tvorbu stránek WWW pro firmy i jednotlivce. Služba je nabízena v kategoriích 5 až 50 stránek spolu s 12 až 500 položkami v katalogu.

IBM prosazuje spíše e-business
IBM sice poskytuje připojení koncovým uživatelům, avšak těžištěm internetových služeb IBM jsou komerční služby organizacím. V této sféře je IBM jedním z největších poskytovatelů internetové konektivity. Ta je však pro IBM pouze prostředkem k nabízení a poskytování nadstavbových služeb, především pro e-business.

Svoji schopnost poskytovat internetové služby IBM demonstrovala kromě olympijských her v Atlantě ještě při OH v Naganu a na tenisovém Wimbledonu. V každém z případů IBM zaznamenala rekordy v počtu hitů na stránky WWW.

Váš názor Další článek: Domácí sítě na telefonních linkách

Témata článku: Internet, IBM, Síť, Ekonomické hledisko, Internetová síť, OpenNet, Relay, Creator, Atlanta, Wimbledon, Komerční sféra, Připojený uzel, Farm, Global, Bratislava


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5