IBM pokračuje s řešením pro rok 2000 odzdola

Firma Microsoft vývoj již u verze MS-DOS 6.22 zastavila. IBM oproti tomu přišla od té doby se třemi verzemi operačního systému PC DOS a PC DOS 2000 je poslední z nich.
IBM je se svými produkty, které podporuje, již několik let připravena na přechod tisíciletí. Ty, které nebyly připraveny před koncem roku 1997, vyřadila ze svého programu. Každý partner IBM, který s ní chce i nadále kamarádit, tj. spolupracovat s ní jako její obchodní partner, musí být rovněž připraven na přechod roku 2000.

Připraveny jsou veškeré systémy IBM (PC, servery AS/400, riscové stanice a servery RS/6000, mainframy S/390). Připraveny jsou samozřejmě i operační systémy OS/400, AIX, OS/390.

IBM má rovněž připraveny na přechod tisíciletí veškeré vývojové nástroje, které jsou známy pod společným názvem VisualAge for (Cobol, RPG, Java, atd.).

Pecka pro pecky
Firma Microsoft vývoj již u verze MS-DOS 6.22 zastavila. IBM oproti tomu přišla od té doby se třemi verzemi operačního systému PC DOS a PC DOS 2000 je poslední z nich. PC DOS 2000 j k dispozici na 3,5" disketách a na CD-ROM, a tato média lze použít jak k nové instalaci, tak pro aktualizaci operačního systému DOS od verze 3.3.

IBM si je vědoma toho, že většina aplikací pro PC u velkých firem (banky atd.), pracuje ve znakovém režimu, tj. na starých osobních počítačích, a to pod operačním systémem DOS, případně jeho mutacích. Stejně je na tom většina tzv. "malých" účetních programů pro PC, které jsou od domácích dodavatelů.

Proto IBM přistoupila k inovaci tohoto systému a nabízí jeho novou verzi, PC DOS 2000. Tento operační systém je prostředím, které je plně připraveno na příchod nového tisíciletí, a zároveň jím lze ošetřit i starší verze DOSu od firem Microsoft a Novell. PC DOS 2000 spolupracuje i s Windows 3.X. Podpora řešení závad je zajištěna až do roku 2001. PC DOS 2000 umí opravit 95 % BIOSů.

Solidní výbava
PC DOS 2000 je vybaven celou řadou dalších prvků, jako např. antivirovou ochranou, obnovou souborů, synchronizací souborů mezi dvěma počítači, plánovačem činností (např. periodická komprimace disku), kompresním programem Stacker 4.0, dynamickým zaváděním některých ovladačů z příkazové řádky, a možností vytváření vlastních programů pomocí programovacího jazyka REXX, atd.

PC DOS 2000 byl vytvořen pomocí vývojových postupů, certifikovaných organizací International Technology Association of America (ITAA). IBM si tak i v oblasti PC vzala za cíl provést uživatele bezpečně přelomem tisíciletí.

PC DOS 2000 je vhodným pro ty uživatele, kteří hodlají provozovat své PC buď ve znakovém režimu, nebo pod Windows 3.X i po roce 2000, a kteří chtějí bezpečně provozovat i takové aplikace, které zvládnou "Euro".

Kolik to bude stát
Poradenská firma Gartner Group odhaduje, že korektní vyřešení problému přechodu milénia bude stát uživatele celosvětově 300-600 miliard dolarů. Poradenská firma Forrester Research jde se svým odhadem až na 750 miliard dolarů. Rovněž se odhaduje, že ten uživatel, který problém přechodu milénia zanedbá, po roce 2000 zaplatí pětkrát tolik než při včasném řešení – bude hasit požár následků. PC DOS 2000 přitom stojí pouhých 85 dolarů, u nás je v prodeji u distributorů (Abakus, SWS, CHS) a cena se může jen mírně lišit, např. podle momentálního kursu koruny. Např. na CD-ROM stojí 2 700 Kč. Pětkrát 85 (krát kurs), resp. pětkrát 2 700 Kč už je více, neměli byste to opominout, vy, kterých se to týká. Jinak ten náš kurs koruny může být po roce 2000 ještě horší...
Váš názor Další článek: Poštovní známky na e-mailu? Ne, je to úplně jinak.

Témata článku: Microsoft, IBM, Přechod, PC, RPG, Bank of America, Solidní výbava, Vývojový režim, Řešení


Určitě si přečtěte

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 78

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5