IBM opět podporuje Microsoft

Není to tak doslova. IBM totiž společně s Microsoftem ohlásila, že s nástupem Windows 2000 rozšiřuje podporu jedné ze svých platforem, kterou jsou produkty z oblasti PC, tedy PC, notebooky a PC-servery.
Není to tak doslova. IBM totiž společně s Microsoftem ohlásila, že s nástupem Windows 2000 rozšiřuje podporu jedné ze svých platforem, kterou jsou produkty z oblasti PC, tedy PC, notebooky a PC-servery. V současné době IBM svým zákazníkům pomáhá v přechodu na Windows 2000, především v podnikové sféře. Operační systém Windows 2000, resp. Windows 2000 Professional, je nástupcem Windows NT Workstation, a to pro podnikové desktopy a přenosné počítače.

IBM vystupuje v případě platformy Windows 2000 v roli vedoucího poskytovatele řešení, která podporuje řadou svých softwarových produktů. IBM rovněž hodlá podporovat e-business i v rámci platformy Windows 2000, a to ve formě poskytování nástrojů pro tvorbu aplikací pro e-business. Mezi softwarové nástroje IBM pro Windows 2000 a e-business patří např.:

  • IBM DB2 Universal Database, Version 6.1;
  • Lotus Domino Release 5 (komunikační server, především pro web);
  • MQ Series Version 5.1 (transakční server);
  • IBM Developer Kit, Java Technology Edition;
  • IBM VisualAge for Java;
  • Tivoli (nástroj správy heterogenního síťového prostředí).
Od března si zákazníci a obchodní partneři mohou stáhnout bezplatný (a dále neprodejný) software z adresy http://www.software.ibm.com/windows.

IBM v současné době pracuje na nabídce pro Windows 2000, což zahrnuje hardware (PC-servery Netfinity, desktopy PC300, notebooky ThinkPad, pracovní stanice IntelliStation), software (viz výše) a služby. IBM přitom hodlá fungovat jako jeden kontaktní bod.

Microsoft zase letošní rok označuje jako Generace 2000, protože přijde s dalšími důležitými produkty – namátkou Windows 2000 Data Center (serverový systém s podporou více procesorů a clusterů), Embedded 2000 (podobně jako Embedded NT – tj. NT ořezaná o „zbytečnosti“ – ovladače apod., pro průmyslové použití), nebo s databází SQL Server 2000.

Váš názor Další článek: Mechanical Desktop místo AutoCADu

Témata článku: Notebooky, Microsoft, IBM, Softwarová platforma, Podpor, Tivoli, Domino, Podnikový notebook, Podnikový nástroj, I/O


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5