Není to tak doslova. IBM totiž společně s Microsoftem ohlásila, že s nástupem Windows 2000 rozšiřuje podporu jedné ze svých platforem, kterou jsou produkty z oblasti PC, tedy PC, notebooky a PC-servery.
Není to tak doslova. IBM totiž společně s Microsoftem ohlásila, že s nástupem Windows 2000 rozšiřuje podporu jedné ze svých platforem, kterou jsou produkty z oblasti PC, tedy PC, notebooky a PC-servery. V současné době IBM svým zákazníkům pomáhá v přechodu na Windows 2000, především v podnikové sféře. Operační systém Windows 2000, resp. Windows 2000 Professional, je nástupcem Windows NT Workstation, a to pro podnikové desktopy a přenosné počítače.
IBM vystupuje v případě platformy Windows 2000 v roli vedoucího poskytovatele řešení, která podporuje řadou svých softwarových produktů. IBM rovněž hodlá podporovat e-business i v rámci platformy Windows 2000, a to ve formě poskytování nástrojů pro tvorbu aplikací pro e-business. Mezi softwarové nástroje IBM pro Windows 2000 a e-business patří např.:
- IBM DB2 Universal Database, Version 6.1;
- Lotus Domino Release 5 (komunikační server, především pro web);
- MQ Series Version 5.1 (transakční server);
- IBM Developer Kit, Java Technology Edition;
- IBM VisualAge for Java;
- Tivoli (nástroj správy heterogenního síťového prostředí).
Od března si zákazníci a obchodní partneři mohou stáhnout bezplatný (a dále neprodejný) software z adresy http://www.software.ibm.com/windows.
IBM v současné době pracuje na nabídce pro Windows 2000, což zahrnuje hardware (PC-servery Netfinity, desktopy PC300, notebooky ThinkPad, pracovní stanice IntelliStation), software (viz výše) a služby. IBM přitom hodlá fungovat jako jeden kontaktní bod.
Microsoft zase letošní rok označuje jako Generace 2000, protože přijde s dalšími důležitými produkty – namátkou Windows 2000 Data Center (serverový systém s podporou více procesorů a clusterů), Embedded 2000 (podobně jako Embedded NT – tj. NT ořezaná o „zbytečnosti“ – ovladače apod., pro průmyslové použití), nebo s databází SQL Server 2000.