IBM bere do náručí Apache

IBM se snaží vytvořit atraktivní platformu pro webové podnikání spojením rozšířeného serveru AS/400 a v současnosti nejrozšířenějšího webového serveru Apache.
IBM se snaží vytvořit atraktivní platformu pro webové podnikání spojením rozšířeného serveru AS/400 a v současnosti nejrozšířenějšího webového serveru Apache. Velká modrá oznámila portování těchto produktů.

Beta verze portovaného webového serveru bude k dispozici na konci listopadu a bude samozřejmě zdarma

stejně jako dosavadní verze serveru Apache.

IBM plánuje zvýšit rychlost serveru Apache na platformě AS/400 pomocí nové technologie cache, nazývanou FRCA (Fast Response Cache Accelerator). Tato technologie byla původně vyvinuta pro webový server IBM WebSphere. Druhým významným vylepšením bude podpora 128 bitového šifrování protokolem SSL (Secure Socket Layer), který vytváří šifrovaný kanál mezi webovým prohlížečem a webovým serverem. Apache bude spolupracovat s balíkem programů podporující internetové obchodování WebSphere Application Server. Jeho součástí jsou například transakční server TXSeries a řešení internetového obchodního místa Net Commerce.

Živě komentuje: Spojení jednoho z nejrozšířenějších serverů AS/400 a nejrozšířenějšího webového serveru lze komentovat jako chytrý tah. Přestože má IBM technologii vlastního webového serveru WebShere podbízí se konkurenci, což potvrzuje kdo je mezi webovými servery králem. Na druhé straně spojení AS/400 s konkurenčním serverem vytváří zajímavou platformu. Z pohledu elektronického obchodování je zajímavá i podpora silné 128 bitové kryptografie, bez které nelze bezpečné obchodovat.

Váš názor Další článek: Technologie ADSL míří na sever

Témata článku: IBM, Šifrovaný kanál, Apache, Brána

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost