Vy jste ale hlupáci. Pavelka je normální jako každý z nás buď studuje nebo dělá za polovinu průměrné mzdy, jen má psychickou poruchu tj. rozdvojenou osobnost a tak poutá pozornost na sebe, tím že tu píše jaká to je socka 😉
nejde o selekciu?15. 11. 2014 Technologie | Nvidia | Superpočítače IBM a Nvidia staví superpočítač s výkonem až 300 PFLOPS V USA se bude stavět nový superpočítač za téměř půl miliardy dolarů Nejvýkonnějším superpočítačem na světě je stále čínský Tianhe-2 (MilkyWay-2), který má výpočetní výkon až 33,8 PFLOPS, takze IVm a Nvidia za 500 mil zvysi vykon 10x, a tom sa pise, ale AMD v tom isto case vyvija technologie a pocitac, ktory zavysio vykon 30-60x za 32 mil USD, teda vyrazne efektivnejsie, ale o tom sa nepsie..To je tak v style "ceskoslovenskeho marketingu", kde nie je marketing a prezentacii produktu, ale o predaji menej vyspelehoa menej vyhodneho vyrobku za kazdu cenu. AMD to Expand Research on Exascale Computers for the Department of EnergySUNNYVALE, Calif. 11/14/2014AMD (NYSE: AMD) today announced that for the third straight year it was awarded research grants for development of critical technologies needed for extreme-scale computing in conjunction with projects associated with the U.S. Department of Energy (DOE) Extreme-Scale Computing Research and Development Program, known as “FastForward 2.” The two DOE awards, totaling more than $32 million, will fund research focused on exascale applications for AMD Accelerated Processing Units (APUs) based on the open-standard Heterogeneous System Architecture (HSA), as well as future memory systems to power a generation of exascale supercomputers capable of delivering 30-60 times more performance than today’s fastest supercomputers. http://www.amd.com/en-us/press-releases/Page... ...
"The two DOE awards, totaling more than $32 million, will fund research focused on exascale applications for AMD Accelerated Processing Units (APUs) based ..."32 mil USD je pouze dotace na výzkum těchto technologií a ne to, že za 32 mil jde 60x zvýšit výkon.
ale ved som napsial "ale AMD v tom isto case vyvija technologie "
Ne, napsal jste "ale AMD v tom isto case vyvija technologie a pocitac, ktory zavysio vykon 30-60x za 32 mil USD, teda vyrazne efektivnejsie, ale o tom sa nepsie". Píšete o vývoji technologií, které umožní vyrobit 60x výkonnější počítač za 32 mil USD. Což je naprosto něco jiného, než co se tvrdí v článku (že na výzkum bylo přispěno 32 mil USD, ale o ceně samotného 60x výkonnějšího počítače, tam není ani slovo).
A dáte mi prachy na to????
Hodte na nej deku.
Takový stroj nám JEDNOHO DNE nasimuluje celý vesmír 🙂.
Jehoz je sam soucasti.
Trosku nam to bude kazit kvantovka 🙁
A my uživatelé a čtenáři živě od roku 2005 co nemáme peníze na tohle.
Protoze jsi neschopnej trotl. Prachy se valej na ulici, jen nebyt linej a natahnout se pro ne.
Asi chtějí vytěžit zbytek bitcoinů.
"20 let tedy trvalo dostat výkon obřího superpočítače do rozměrů mobilu (spotřeba přibližně tisíckrát nižší)."Chcete mi tvrdit, že mobil má 1000x menší spotřebu než superpočítače v roce 1994? Mobil má v maximu tak 2W/h to znamená, že super počítače měly 2000W/h 😃 Není někde chyba?
Určitě, jednotka W/h nedává smysl.
Wattů za hodinu. Co nechápeš?
Watt za hodinu není watthodina! Michal má pravdu.Watt - jednotka výkonu/příkonu (to mělo být použito v tom komentáři nahoře)Watthodina - jednotka energieWatt za hodinu - úplná konina
Názor byl 2× upraven, naposled 15. 11. 2014 20:54
Treba je to zrychleni spotreby 😝😀
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 11. 2014 21:16
Jo jenže by muselo být rovnoměrný, to snad žádnej přístroj nemá. 😀
Nema 😃, ale jednotky by souhlasili 😃Tedy nejaky by teoreticky mohl, ale rozhodne ne normalni.
Kéž by byly rovnoměrný prachy. Nějakej zas***nej architekt má víc peněž než já popelář a já se nadřu víc.
Tak jdi dělat architekta. Jinak někdy je ta psychická práce náročnější, než fyzická, někdy bych šel taky radši chvíli dělat do skladu a mít klid 🙂.
A kdo ti bráíní dělat architekta ...
Asi ho nikde nevzali 🙂.
Nemusí být rovnoměrné, třeba zrychlení je v m.s^-2 a taky to neznamená, že by všechno muselo zrychlovat rovnoměrně.
To jo, ale když řekneš "zrychlení předmětu X je Y m*s^-2", tak to je zrychlení rovnoměrný. Pokud by se zrychlení měnilo (tj. nebylo by rovnoměrný), tak bys ho nemohl určit jedním čislem, ale grafem (nebo analogií ryvu), protože by bylo závislé na čase. A to už je vcelku k ničemu.Myslel jsem to z praktického hlediska.
Z praktického hlediska se může uvádět třeba průměrná hodnota, záleží na tom, jestli ty odchylky od ní jsou důležité nebo ne, spotřeba taky není konstantní a bude se měnit. Třeba u auta většině lidí stačí informace, že jeli po městě průměrnou rychlostí 30km/h nebo že auto má spotřebu 6l/100km. Že se museli dvacetkrát rozjíždět na červenou a pětkrát zastavit na přechodu nikoho moc nezajímá, přitom při rozjíždění je spotřeba největší. Prakticky není skoro nic konstantní nebo lineární, ale stačí to takhle zjednodušit.
První derivace polohy podle času je rychlost (m*s^-1), druhá derivace je zrychlení (m*s^-2), třetí derivace je změna zrychlení (m*s^-3) , takže jedním číslem vyjádřit lze.
Ale jen rovnoměrné (nebo průměr atd.), což je v reálu nedosažitelné (nebo nepřesné) - to tu řešíme.
No tak to řeší střední hodnota a je fuk jak se to měnilo v průběhu, vyjde jedno číslo přece.
Ale pak se nedozvíš přesnou hodnotu v určitej okamžik, protože je to jen střední hodnota - ne graf. 😉
Ty aktuální hodnoty většinou nikoho nezajímají. I v zásuvce se hodnota napětí neustále mění a udává se akorát efektivní hodnota.
udava se efektivni hodnota pro zjednoduseni vypoctu a navic v zdroji mas napetovou stabilizaci
*stabilizaci napeti 😃
Spíš to nechápeš ty. Měří se buď energie v Joulech nebo spotřeba/výkon/příkon ve Wattech, přičemž 1 Watt znamená, že se spotřebuje 1 Joule za sekundu. Watt za hodinu pak nedává smysl, protože by to byla jednotka energie a pak by se to mělo udávat v Joulech, bylo by to asi jako vzdálenost udávat v uzlohodinách.Pokud si náhodou myslel Watthodinu, tak to je zase jednotka energie představující průměrnou spotřebu 1W po dobu jedné hodiny, tj 3600 Joulů.
OK díky.
ja na tom nechapu to, co to znamena. Chapu Wh, tedy jaky vykon byl po dobu jedne hodiny. ale W/h opravdu smysl nedava
To je pro bohtý lidi. Doufám že to američtí vědci jednou vymyslí pro nás pracovité dělníky.
V každém bude několik vícejádrových procesorů IBM Power 9 (Titan má jen jeden 16jádrový) Tak Karle, touhle vetou jsi to vsechno zabil.... Uz prestan poizvat Google translate a obcas zapoj i hlavu...
Přečti si to ještě jednou třeba to pochopíš...
Vícejádrový? Co to je?
Když ty dá maminka ke svačině třeba jablko nebo mandarinku...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.